نیکلای کاستر بازی تاج و تخت

کاستر-والدو می‌گوید بازی در این صحنه‌ی وحشتناک در آغاز سریال «بازی تاج‌وتخت» بسیار دشوار بوده است.

«نیکلای کاستر-والدو» به تازگی در مصاحبه با «تایمز لندن» گفته است که بازی در صحنه‌ی تجاوز جنسی در قسمت اول سریال «بازی تاج‌وتخت»  «واقعاً دشوار و تحقیرآمیز» بوده است. این صحنه‌ی تجاوز که در شب عروسی «دنریس تارگرین» و «کال دروگو» با بازی «جیسون موموآ» روی می‌دهد، بیشتر از این جهت جنجال‌برانگیز شد که «جورج آر.آر. مارتین» در کتابش آن را یک صحنه‌ی عاشقانه توصیف کرده است.

به گزارش مووی مگ به نقل از 30نما، کاستر-والدو می‌گوید: «بازی در فصل اول سریال برای امیلیا به سبب آنچه که شخصیتش متحمل می‌شد واقعاً دشوار و تحقیرآمیز بود. به مردی فروخته شد که به او تجاوز کرد، اما اینکه چگونه تحملش کرد یک سیر طولانی بود، این‌طور نیست؟»

او در ادامه توضیح می‌دهد که اغلب شخصیت‌های زن با بدرفتاری مواجه شده‌اند و سپس به قدرت رسیده‌اند: «سرسی نیز به علت جنسیتش با برادرش برابر دانسته نمی‌شد. اما سپس درجات بالا می‌رسد. بنابراین می‌توان گفت دلیل قدرت گرفتن این دو زن برخوردهای وحشتناک با آن‌ها بوده است.»

مارتین هفته‌ی گذشته در کتاب «آتش اژدها را نمی‌کشد» فاش کرد که نویسندگان سریال با او در مورد تبدیل شدن صحنه‌ی عاشقانه‌ی دنریس و دروگو به تجاوز مشورت نکرده‌اند: «ما هیچ‌وقت در این باره گفتگو نکردیم. این تصمیم [اپیزود اول را] بدتر کرد نه بهتر.»

این صحنه‌ی در کتاب مارتین با رضایت دنریس است اما در صحنه‌های جنسی بعدی میان دو شخصیت، این رابطه به تجاوز نزدیک‌تر شده است. «دیوید بنیاف» و «دی‌.بی. وایس»  در «آتش اژدها را نمی‌کشد» فاش کرده‌اند که این تغییر را ایجاد کرده‌اند تا روایت داستان در تلویزیون منطقی به نظر برسد. وایس می‌گوید: «در اپیزود دوم دنریس دوباره تمایل کمتری نشان می‌دهد. در کتاب‌ها این تغییر جواب می‌دهد، ولی ما آن میزان وقت برای دسترسی به ذهن شخصیت را نداریم. بسیار سریع تغییر می‌کند.»

وایس در کتاب ادعا می‌کند که کلارک در مورد ایجاد این تغییر در اپیزود اول با نویسندگان هم‌نظر بوده است.


خواندن مقالات زیر توسط مووی مگ پیشنهاد می شود :

10 فیلم فانتزی که طرفداران « بازی تاج و تخت » باید ببینند! + تصاویر

7 سکانس بسیار مهمی که از « بازی تاج و تخت » حذف شدند! + تصاویر

صحبت های امیلیا کلارک درباره تبعیض جنسیتی در « بازی تاج و تخت »