رضا رویگری و همسرش

رضا رویگری که چند سالی است با بیماری دست و پنجه نرم می‌کند، در گفتگویی بیان می‌کند: من الان ماهی پنج میلیون و سیصد هزار تومان اجاره می‌دهم چطور باید این مبلغ را پرداخت کنم؟

رضا رویگری با لحنی آمیخته به طنز اما تلخ درباره اوضاع این روزهایش می‌گوید: "من بعضی وقت‌ها از کرونا خواهش می‌کنم تشریف بیاورند منزل ما ... واقعا خسته شدم، زیاد هم از کرونا نمی‌ترسم. ما زندگی نمی‌کنیم. یک هنرمند به چه چیزی زنده است؟ به این که کار بکند و از کاری که می‌کند لذت ببرد."

این بازیگر در گفتگو با ایسنا با گله‌مندی از پرداخت نشدن دستمزدهایش گفت: "نمی‌شود که بازیگر و عوامل کار کنند و مزایای مالی‌اش به شخص دیگری برسد. بازیگر هم در همین جامعه زندگی می‌کند. من الان ماهی پنج میلیون و سیصد هزار تومان اجاره می‌دهم چطور باید این مبلغ را پرداخت کنم؟ طلب‌هایم را نمی‌توانم بگیرم."

او با یادآوری اینکه چند سالی می‌شود که بیمار است و هر نقشی را نمی‌تواند بپذیرد، اظهار کرد: "نزدیک به ۵۰۰ میلیون تومان از این و آن و از کارهای تلویزیونی و سینمایی طلب دارم که نمی‌توانم بگیرم. کار کرده‌ام و پولم را نداده‌اند. درست نیست من با این شرایط بروم کار کنم و پولم را هم ندهند."

رویگری درباره شرایط حال حاضر و حال‌وهوای این ‌روزهایش توضیح داد: "آجرهای دیوار روبه‌رویم را می‌شمارم تا ببینم کم نشده باشد! من بعد از "مختارنامه" از طرف دوستان تلویزیونی چهار سال ممنوع‌الفعالیت شدم. علتش را نپرسید چون خودم هم نمی‌دانم. شش ـ هفت سال هم می‌شود که بیمار هستم برای همین چند سالی می‌شود که کار درست و حسابی نکرده‌ام. کاری که به دل خودم بچسپد نکردم. گاهی کارهایی پیشنهاد می‌شود اما مثل هنرور با ما برخورد می‌کنند. من پنجاه و هفت سال کار نکردم که روزی چندر غاز دستمزد بگیرم. نمی‌شود که بازیگر و عوامل کار کنند و مزایای مالی‌اش به شخص دیگری برسد. بازیگر هم در همین جامعه زندگی می‌کند."

او با عنوان اینکه پیشنهادی از ابوالقاسم طالبی داشته که به دلیل مسائل مالی به نتیجه نرسیده است، گفت: "پیشنهادی برای یک سریال به کارگردانی ابوالقاسم طالبی داشتم که سر مسائل مالی به توافق نرسیدیم و نشد. من قبلا سریال "به کجا چنین شتابان" را با طالبی کار کرده بودم خودش گفته بود رضا رویگری کار مرا زنده کرد. در این کار هم می‌توانستم یک نقش خوب دیگر برای ایشان بازی کنم. گفتم مبلغی به عنوان پیش پرداخت بدهند تا مطمئن شوم پولم را می‌دهند اما نپذیرفتند. من الان بیمار هستم. کارهایی هم هست که پیشنهاد می‌شود و خودم نمی‌پسندم."

رویگری درباره بیماری کرونا و لزوم رعایت نکات بهداشتی و پیشگیرانه عنوان کرد: "همه‌جای دنیا می‌گویند فاصله اجتماعی باید رعایت شود و از ماسک و دست‌کش استفاده شود و خیلی‌ها از بین رفتند. کرونا شوخی ندارد. خودمان باید رعایت کنیم. منم مثل بقیه سعی می‌کنم با شستن دست و حاضر نشدن در جمع‌های شلوغ رعایت کنم."

او در پایان گفت: "محبت مردم تنها چیزی است که به من آرامش می‌دهد. محبت مردم عجیب و غریب است. امیدوارم لیاقت محبت مردم را داشته باشم. بعد از "مختارنامه" و کارهای دیگرم مردم از من انتظار کارهای آنچنانی دارند نمی‌توانم با یک کار سطحی خرابش کنم."

"مختارنامه"، "سه پنج دو"، "ملکوت"، "به کجا چنین شتابان"، "پول کثیف"، "معصومیت از دست رفته"، "دارا و ندار" و "خورشید شب" از جمله سریال‌های تلویزیونی هستند که این بازیگر در آن‌ها به ایفای نقش پرداخته است.

رویگری در زمینه آهنگسازی و خوانندگی هم فعالیت داشته و ترانه انقلابی معروف «ایران ایران» که در ایام دهه فجر از شبکه‌های مختلف پخش می‌شود با صدای این هنرمند در سال ۱۳۵۷ و در بحبوحه انقلاب اسلامی خوانده شده است.


 

خواندن مقالات زیر توسط مووی مگ پیشنهاد می شود :

گفتگو با رضا رویگری درباره اولین تجربه کارگردانی اش / از همسرم تست بازیگری گرفتم و قبول شد!

رضا رویگری : پولی برای ادامه درمانم ندارم!

رضا رویگری : از بی پولی می خواهم در بیابان چادر بزنم! + ویدئو

گلایه فریبرز عرب نیا از رضا رویگری / من نه با ایشان بلکه با هیچکس در ارتباط نیستم!