صفحه اصلی > اخبار سینمای جهان : یک شرکت فیلمسازی از مارتین اسکورسیزی شکایت کرد

یک شرکت فیلمسازی از مارتین اسکورسیزی شکایت کرد

657657

 

مارتین اسکورسیزی کارگردان سرشناس هالیوودی به خاطر عدم انجام تعهداتش نسبت به ساخت فیلمی با عنوان «سکوت» تحت شکایت قرار گرفت.

شرکت فیلمسازی «سیچی گوری پیکچرز» با تنظیم شکواییه ای به طرح شکایت از «مارتین اسکورسیزی» و کمپانی متبوع وی «سیکلیا پروداکشنز» مبادرت نموده است. براساس این شکواییه که به دادگاه عالی لوس آنجلس ارائه شده است بیش از بیست سال است که مارتین اسکورسیزی قصد کارگردانی فیلمی با عنوان «سکوت» را برای این کمپانی دارد اما هر بار به دلایلی از انجام این کار سرباز زده است.

چنان که thewrap.com گزارش داده اسکورسیزی اول بار در دهه هشتاد برای ساخت اقتباسی سینمایی از رمان «سکوت» نوشته «شوزاکو اِندو» نویسنده ژاپنی توافقاتی را با کمپانی گوری پیکچرز به عمل آورد. در آن زمان قرار بر این بود که اسکورسیزی بعد از ساخت درام تاریخی زندگینامه ای «کاندون»(۱۹۹۷) این فیلم را بسازد اما این اتفاق نیفتاد.

کمپانی گوری پیکچرز که توسط «ویتو سیچی گوری» هدایت می شود، چنان که در شکواییه اش آورده برای توسعه این پروژه تا سال ۲۰۰۱ حدودا ۷۵۰ هزار دلار هزینه صرف کرده بودند به این امید که اسکورسیزی هر چه زودتر آن را جلوی دوربین ببرد اما مارتی به جای «سکوت» یک سری فیلمهای دیگر مانند «دار و دسته های نیویورکی»(۲۰۰۲) و «هوانورد»(۲۰۰۴) را کارگردانی نمود.

اسکورسیزی قول داده بود این فیلم را که داستان آن درباره مبلغینی مسیحی است که در قرن هفدهم به ژاپن فرستاده می شوند بعد از «هوانورد» کارگردانی کند اما این اتفاق نیفتاد تا اینکه سران گوری پیکچرز از او خواسته اند هزینه ای که برای پیش تولید فیلم گرفته بازگرداند که مارتی هم قول داده بود به واسطه بازگشت مالی پروژه هایی مانند «هوگو»، «جزیره شاتر» و «مردگان» به صورت خرد خرد، مبلغ را بازگرداند ولی این اتفاق هم رخ نداد تا گوری پیکچرز چاره را در شکایت از اسکورسیزی ببیند.

شبکه ایران

ذره بین : استاد شما هم بخواهید یک نفر را سرکار بگذارید، بدجوری سرکار می گذارید ها!

 

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها