صفحه اصلی > اخبار سینمای جهان : 10 فیلم عاشقانه که در آن زنان عاشق مردان کوچک تر از خود می شوند + تصاویر

10 فیلم عاشقانه که در آن زنان عاشق مردان کوچک تر از خود می شوند + تصاویر

داستین هافمن

فیلم های زیادی در مورد روابط عاشقانه بین افراد در سنین مختلف ساخته شده است، اما وقتی صحبت از فیلم هایی در مورد زنانی می شود که مردان جوان تر را دوست دارند، چنین فیلم هایی به ندرت ساخته شده اند و گاهی اوقات بدون اینکه بتوانند قربانی تم های کلیشه ای شوند، در روایت یک داستان قوی شکست می خورند. با این حال، همیشه این طور نیست و فیلم هایی وجود دارند که با این داستان های عاشقانه با احترام برخورد می کنند و شخصیت های دو طرف داستان عاشقانه را شرمنده نمی کنند. عشق می تواند ظاهر و معانی زیادی داشته باشد، خواه یک دوستی ساده باشد، یا یک پیوند خانوادگی، یا حتی رابطه ای که از قواعد معمول عشق “قابل قبول” فاصله می گیرد.

به گزارش مووی مگ به نقل از روزیاتو، وقتی صحبت از این فیلم ها می شود، برخی داستان های عاشقانه، مردان جوان و زنان بالغ را به تصویر می کشند، حتی در فیلم هایی مانند The Graduate که بازیگرانی که آن ها را بازی می کنند از نظر سنی به شخصیت هایی که به تصویر کشیده اند نزدیک تر هستند. با این حال، متاسفانه در برخی از فیلم هایی که یک رابطه عاشقانه را به نمایش می گذارند که فاصله سنی زیادی بین این دو شخصیت وجود دارد، بینندگان با مجموعه ای از فیلم ها مواجه می شوند که به دنبال جنسی کردن و فتیش سازی از این اختلاف سنی هستند.در این موارد، کاربران ردیت به برخی از فیلم هایی که این رابطه عاشقانه را بهتر به نمایش می گذارند، اشاره کرده اند. این فیلم ها جلوه های زیبایی از عشق بین یک زن مسن و یک مرد جوان تر را به تصویر می کشند. بدین ترتیب می خواهیم شما را با ۱۲ فیلم عاشقانه ای آشنا کنیم که عشق یک زن به مردی جوان تر از خود را به تصویر می کشند.

How Stella Got Her Groove Back

 

۱۲- How Stella Got Her Groove Back (1998)

در فیلم How Stella Got Her Groove Back که در سال ۱۹۹۸ با بازی آنجلا بست منتشر شد، با یک کمدی – درام رمانتیک مواجه هستیم که براساس رمانی به همین نام ساخته شده است. در این داستان بست در نقش استلا پین ظاهر می شود، یک مادر مجرد ۴۰ ساله که پسرش را به تنهایی بزرگ می کند. او باید به دوستان و خانواده اش پاسخ دهد که چرا برای مدت طولانی از روابط عاشقانه دوری کرده است. اما وقتی استلا به جامائیکا سفر می کند و با وینستون شکسپیر (تای دیگز)آشنا می شود، همه چیز تغییر می کند.

در ردیت، بسیاری این فیلم را توصیه کرده و آن را بسیار باکیفیت و جذاب توصیف کرده اند. وینستون ۲۰ سال جوان تر از استلا و دستیار آشپزی است که عاشق این زن بزرگ تر از خود می شود. به خاطر عشق شان استلا بالاخره می تواند خودش را پیدا کند و برای او و وینستون، سن تنها یک عدد است که تاثیری منفی بر رابطه عاشقانه شان ندارد.

Bull Durham

۱۱- Bull Durham (1988)

داستان اصلی عاشقی در فیلم Bull Durham درباره دو نفر در حدود یک سن است. کراش دیویس (کوین کاستنر) یک بازیکن با سابقه ۱۲ ساله است که به لیگ های کوچک فرستاده می شود تا با یک پرتابگر جوان و تازه کار همبازی شود. این باعث می شود که کراش در اوایل دهه ۳۰ زندگی اش با آنی آشنا شود، یک طرفدار سرسخت بیسبال که هر فصل یک بازیکن را به عنوان عاشق و شاگرد خود انتخاب می کند. سوزان ساراندون نقش آنی را بازی کرد و در هنگام بازی در این نقش ۴۲ سال سن دارد.

با این حال، داستان عاشقانه دیگر با پرتابگر داستان، ابی است. او قرار بود یک تازه کار جوان باشد و آنی او را تبدیل به یک مرد می کند. تیم رابینز نقش ابی را بازی می کرد و در واقع او در آن زمان ۳۰ ساله است. نکته جالب اینکه تیم رابینز و سوزان ساراندون بعدها در زندگی واقعی با هم ازدواج کردند.

stars_don_t_die_in_liverpool

۱۰- Stars Don’t Die In Liverpool (2017)

داستان تکان دهنده اما بی نقص و کامل پیتر ترنر و گلوریا گراهام، ستاره فیلم های هالیوودی، یکی از آن داستان های تعمق برانگیز است. فیلم Film Stars Don’t Die In Liverpool تاریخچه عشق این دو را از طریق خاطرات ناشی از بازگشت بیماری سرطان سینه اش بازگو می کند. این درام رمانتیک از داستان سرایی بصری استفاده می کند تا تصویری دوست داشتنی از یک عشق واقعی خلق کند که تا زمان مرگ به پایان نمی رسد.

Film Stars Don’t Die In Liverpool ممکن است به شکل تراژیکی غمگین انگیز باشد اما بسیاری از طرفداران آن را “فیلمی عالی، براساس یا شاید تنها الهام گرفته از زندگی واقعی گلوریا گراهم” می دانند. این فیلم فراز و فوردهای عشق و کمترین میزان توجه به اختلاف سنی فاحش بین دو شخصیت اصلی را به تصویر می کشد. همین موضوع است که تماشای آن را به یک تجربه دل انگیز تبدیل می کند، جایی که خانواده هایی دو شخصیت اصلی نیز از عشق مسری این دو به یکدیگر حمایت می کنند.

White Palace

۹- White Palace (1990)

در ابتدا به نظر می رسد White Palace قرار است یک فیلم کلیشه ای دیگر در ژانر فیلم های عاشقانه با اختلاف سنی زیاد بین دو شخصیت عاشق و معشوق باشد. با این حال، قبل از اینکه فرصتی برای ورود به آن دنیای کلیشه ای پیدا کند، این فیلم بینندگان خود را شگفت زده می کند و یک داستان عاشقانه دوست داشتنی خلق می کند. در فیلم White Palace، هنگامی که مکس برای اولین بار با نورا ملاقات می کند، شاهد انفجار کشش متقابلی هستیم که به زودی به شیفتگی عمیق این دو شخصیت به هم منجر می شود.

این فیلم فیلم عاشقانه بسیار خوبی است که مردم به اندازه کافی آن را ندیده اند. White Palace گفتگویی را خلق می کند که از کلیشه ای که شخصیت های مسن تر را بی میل به رابطه جنسی نشان می دهد، دور می شود، در حالی که از یک رابطه پیچیده زنی مسن تر با نقشه های شیطانی و مردی جوان تر اجتناب می کند.

The Graduate (1967)

۸- The Graduate (1967)

فیلم The Graduate حاوی یکی از پیچیده ترین مثلث های عشقی تاریخ سینماست که این فیلم را به اثری جذاب و تماشای آن را لذت بخش کرده است. رابطه بین خانم رابینسون و بن چیزی شبیه یک پویایی قدرت است، جایی که زن مسن داستان تمام قدرت را در اختیار دارد. متاسفانه این موضوع به کلیشه های یک رابطه با فاصله سنی زیاد دو طرف باز می گردد. در حالی که فیلم به این کلیشه های ناخوشایند پایبند است، اما به شکلی هوشمندانه و عمیق در مورد تاثیر شکاف های سنی در چنین رابطه های عاشقانه ای می پردازد.

این فیلم بررسی بی نقصی از رابطه های عاشقانه با اختلاف سنی فراوان و چگونگی اثرگذاری قرار داشتن در مراحل متفاوتی از زندگی بر پویایی یک رابطه است و این موضوعات را از طریق زندگی های متناقض و درگیری های شخصیت های بن و خانم رابینسون به تصویر می کشد. این فیلم دیالوگ جالبی را در رابطه با رابطه کارآمد زوجین و سبک زندگی متضاد آن ها ارائه می کند.

The Reader (2008)

۷- The Reader (2008)

فیلم The Reader یک داستان تکان دهنده از عشق و خیانت است که با نمایش عشق بین هانا و مایکل بسیاری از طرفداران سینما و ژانر عاشقانه را مجذوب خود کرده است. زمانی که هانا به رابطه خود با مایکل خیانتکار پایان می دهد، این موضوع به شدت بر مخاطب تاثیر می گذارد.

داستان عشق بین این دو، آن ها را به الگوهایی برای یکدیگر تبدیل می کند، جایی که هانا زندگی را برای آنچه که هست می پذیرد و شکایتی از وضعیت خود ندارد و مایکل در طول رابطه اش با هانا بالغ تر می شود. بازی کیت وینسلت در نقش هانا در فیلم The Reader یکی از بهترین نقش آفرینی های او تاکنون است و پایان خوشی که شاید بسیاری به دنبال آن بودند در فیلم اتفاق نمی افتد که بیش از پیش تماشای این فیلم را تاثیرگذار و البته غم انگیز می سازد.

Man Of Steel (2013)

۶- Man Of Steel (2013)

اگر چه بعد از اکران فیلم Man Of Steel، آرایش شخصیت ها در این دنیای سینمایی ابرقهرمانی تغییر کرد، اما این فیلم توانست نظر طرفداران را به خود جلب کند، اما حتی بسیاری از طرفداران سرسخت هم نتوانستند فاصله سنی پنهان بین لوئیز لین و سوپرمن را تشخیص دهند. مثل هر فیلم ابرقهرمانی دیگری، قهرمان از دختر محافظت می کند و رابطه عاشقانه آن ها یک رابطه بی قید و شرط است. این عشق چالش ها و دشواری های زیادی را پشت سر می گذارد اما نشان می دهد که عشق همیشه پیروز است.

البته این رابطه چندان به سن و سال شخصیت ها در داستان مربوط نمی شد، هرچند که برخی از طرفداران فیلم به این موضوع اشاره دارند که شخصیت لوئیز لین در دهه سی زندگی خود است. در این برهه، کلارک تازه کارش را به عنوان سوپرمن شروع کرده است. این تفاوت سنی، عنصر دیگری از روابط عاشقانه را به این داستان اضافه می کند که به عنوان نمایش خوشایند عشق با شکاف سنی مورد توجه مخاطب قرار می گیرد.

Don Jon

۵- Don Jon (2013)

Don Jon فیلمی شگفت انگیز است که در ظاهر به یک کمدی رمانتیک بی کیفیت می ماند. با این حال، واقعیت فیلم بسیار فراتر از یک کمدی رمانتیک دست دوم است، به خصوص در به تصویر کشیدن رابطه بین استر و دون جان. استر و دون جان یکی از بازترین و صادقانه ترین تصاویر از درک متقابل را نشان می دادند در حالی که پیوند جنسی خوبی نیز دارند. رابطه آن ها تصویری سالم از عشق بدون قضاوت است که در آن هر یک از شخصیت ها در طول رابطه شان رشد می کند. این فیلم در به تصویر کشیدن رابطه عاشقانه بین یک مرد جوان و زن مسن تر بسیار بی نقص عمل می کند.

The Age Of Adaline

۴- The Age Of Adaline (2015)

The Age Of Adalineیک فیلم عاشقانه فانتزی است که با قلب بینندگان بازی می کند. این فیلم رابطه آدالین با الیس را روایت می کند که تماشاگران فیلم را شیفته خود می کند. این دو ممکن است هم سن به نظر برسند، اما آدالین بیش از ۱۰۰ سال سن دارد وقتی که به شدت عاشق الیس می شود. متاسفانه پدر الیس نیز قبلا عشق او بوده است.

عشق بین این دو زیبا است و همان چیزی که بینندگان از یک فیلم هالیوودی انتظار دارند. عشق آدالین به الیس به قدری قوی است که قانون عشق و عاشقی خود را به خاطر آن می شکند و همین موضوع تماشای این را به یک تجربه حزن انگیز و تاثیرگذار تبدیل می کند. این فیلم اگر چه یک داستان عاشقانه بسیار تاثیرگذار و قوی با اختلاف سنی زیاد بین دو شخصیت را به تصویر می کشد اما هرگز به اندازه لیاقتش مورد توجه قرار نگرفته است.

I Could Never Be Your Woman

۳- I Could Never Be Your Woman (2007)

فیلم I Could Never Be Your Woman ممکن است یک کمدی رمانتیک خنده دار باشد، اما همزمان نقبی عمیق به همان کلیشه هایی می زند که زنان مسن تر را که با یک مرد جوان تر وارد رابطه می شوند، آزار داده و دچار وحشت می کند. آدام فردی است که اهمیتی نمی دهد دیگران در موردش چه فکری می کنند، موضوعی که منجر به یک رابطه سالم بین دو شخصیت اصلی داستان می شود. این موضوع رُزی را وادار می کند تا تفکر متفاوتی نسبت به رابطه آن ها داشته باشد.

این فیلم محدودیت هایی که سن بر عشق تحمیل می کند را از بین می برد و یک تجربه تماشای بی نقص، دلگرم کننده و بامزه را خلق می کند. بسیاری بر این باور بودند که میشل فایفر و پل راد زوجی بی نقص برای بازی در نقش عاشق و معشوق در این فیلم هستند. این فیلم با حضور بازیگرانی چون پل راد، میشل فایفر، سیرشا رونان و… فیلم محبوب و موفقی از آب درآمد و توانست نظر بسیاری را به خود جلب کند، در حالی که همزمان شیوه به تصویر کشیدن شکاف های سنی در کمدی های رمانتیک را نیز تغییر داد.

The Proposal

۲- The Proposal (2009)

اندرو پکستون یکی از بهترین نقش های رایان رینولدز تا به امروز است، جایی که در آن، این فیلم در کنار برخی صحنه های به شدت خنده دار و بامزه، از کلیشه های قرارهای عاشقانه جعلی استفاده می کند اما این کشش متقابل بین دو شخصیت اصلی است که طرفداران را کاملا شیفته خود کرد. در حالی که فیلم هیچ گاه در مورد فاصله سنی بین آن ها حرف زیادی نمی زند، برخی بینندگان متوجه شدند که شکاف سنی زیادی بین این دو شخصیت وجود داشته و شخصیت زن دستکم ۱۰سال بزرگ تر از شخصیتی است که رایان رینولدز نقشش را بازی می کند.

رابطه بین این دو بسیار زیرکانه به این اختلاف سنی اشاره می کند، جایی که مارگارت بسیار منطقی تر و بالغ تر از اندرو است. اما سرانجام صفحه آهنینی که قرار بود از او در برابر عاشق شدن محافظت کند ذوب می شود. جذابیت و کشش متقابل بین این دو در رابطه سالمی که بینشان شکل می گیرد نمود پیدا می کند.

Harold And Maude

۱- Harold And Maude (1971)

هارولد و ماود در فیلم Harold And Maude نمونه بی نقصی از یک رابطه عاشقانه جذاب بین یک زن مسن و مردی جوان تر است، از همان لحظه ای ایکه این دو برای اولین بار با هم روبرو می شوند. از طریق خدمتگزاری و محبت شخصی، علی رغم فاصله سنی زیادشان، این عشق کاملی به یکدیگر پیدا می کنند. این زوج توجه بینندگان را به خود جلب کرده و نشان می دهند که یک رابطه سالم چگونه است.

ماود به هارولد کمک کرد تا از زندگی تقریباً خسته کننده و کسالت بارش دور شود، در حالی که هارولد به ماود کمک کرد تا دوباره جوانی خود را کشف کند. در نهایت، فیلم به یک تراژدی ختم می شود اما مدت زمانی که این دو با هم سپری کرده اند، باعث می شود که بینندگان دیدگاه جدیدی به روابط عاشقانه با اختلاف سنی پیدا کنند. بسیاری بر این باورند که هر کسی که به فیلم های عاشقانه علاقه دارد باید فیلم Harold And Maude را دستکم یک بار تماشا کند.

اشتراک در
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
سانی
سانی
9 ماه قبل

تایتانیک هم سن کیت وینسلت خیلی بیشتر از دیکاپریو میزد با اینکه فقط یه سال ازش بزرگتر بود