صفحه اصلی > اخبار سینمای جهان : انتقاد نوه اوپنهایمر از فیلم «Oppenheimer»

انتقاد نوه اوپنهایمر از فیلم «Oppenheimer»

اوپنهایمر

فیلم «اپنهایمر» (Oppenheimer) «کریستفر نولان» از جمعه گذشته در سراسر دنیا اکران شده و رکوردهای زیادی را شکسته اما به‌رغم همه واکنش‌های مثبت، این اثر بیوگرافی همچون «باربی» (Barbie) که رکوردهای حتی بیشتری را شکسته، با انتقادهایی روبرو شده‌اند. سینماروها نمایش نسخه‌ای از پرچم آمریکا که از نظر تاریخی نادرست بود را در «اپنهایمر» کشف کرده بودند، اما صحنه دیگری از فیلم انتقاد نوه دانشمند هسته‌ای آمریکایی را در پی داشته است.

به گزارش مووی مگ به نقل از 30نما، «چارلز اپنهایمر» در مصاحبه با «تایم» می‌گوید یکی از صحنه‌های فیلم نولان را نمی‌پسندد: «بخشی که کمتر از همه دوست دارم ارجاع به سیب مسموم است، ارجاعی که در [کتاب منبع الهام فیلم] «پرومتئوس آمریکایی» (American Prometheus) هم یک ایراد بود. اگر این کتاب را به دقت خوانده باشید، می‌بینید که نویسندگان می‌گویند: «نمی‌دانیم که این اتفاق واقعاً افتاده است یه نه.» هیچ مدرکی برای اثبات اینکه او سعی در کشتن کسی داشته وجود ندارند. این یک اتهام بسیار جدی است و بازنویسی تاریخ. حتی یکی از دوستان یا دشمنان «رابرت اپنهایمر» نبوده‌اند که در طول زندگی‌شان این ماجرا را شنیده باشند و آن را حقیقت بدانند.»

او اضافه می‌کند: «متأسفانه، «پرومتئوس آمریکایی» به این جمع‌بندی می‌رسد که «رابرت اپنهایمر» سعی داشته معلم خودش را بکشد اما بعد [تأیید می‌کند که] شاید تردیدهایی در این زمینه وجود داشته باشد.»

«چارلز اپنهایمر» می‌گوید بیشتر منتقد کتاب «پرومتئوس آمریکایی» است تا فیلم نولان: «آزارم می‌دهد که در آن کتاب بیوگرافی روی این موضوع تأکید شد، بدون هشداری که بگوید این شایعه‌ای بی‌اساس است که می‌خواهیم در کتاب قرارش دهیم تا جذابیتش بیشتر شود.»

او ادامه می‌دهد: «بدون تردید تمایل دارم صحنه سیب حذف شود. اما نمی‌توانم خودم را در جایگاهی تصور کنم که به نولان توصیه سینمایی کنم. او یک متخصص است، هنرمند است، و در این زمینه یک نابغه.»

نوه اپنهایمر می‌گوید بازی «کیلین مورفی» و فحاشی او در نقش پدربزرگش را دیده است: «دیدم که فیلمبرداری می‌کردند و در آن صحنه خاص، «کیلین مورفی» وارد یک اتاق می‌شود و در بخشی از دیالوگش به یک نفر می‌گوید «کثافت». و وقتی به سانتا فه برگشتم و به پدرم گفتم، او وحشت کرد. گفت: «رابرت اپنهایمر هرگز دشنام نمی‌داد. انسانی بسیار رسمی بود. هرگز حاضر نبود چنین حرفی بزند.» اما با خود گفتم: «خوب حتماً دراماتیزه‌اش کرده‌اند.»»

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها