صفحه اصلی > اخبار سینمای ایران : خانه سینما با تغییر اساسنامه و استعفای دسته هیات مدیره، بار دیگر بازگشایی خواهد شد

خانه سینما با تغییر اساسنامه و استعفای دسته هیات مدیره، بار دیگر بازگشایی خواهد شد

9646

شنیده ها حکایت از آن دارند که بنا شده با تغییر اساسنامه و استعفای هیات مدیره، خانه سینما مجددا بازگشایی شود.

هرچند هیچ یک از جزییات مورد بحث در جلسه مابین رییس جمهور و اعضای خانه سینما رسانه ای نشده است اما به تازگی روزنامه «بانی فیلم» اطلاعاتی از نشست را ارائه کرده که خواندن آنها جالب است. گویا جلسه ۱۸ نفره اعضای خانه سینما با محمود احمدی نژاد و اسفندیار رحیم مشایی که ۲۱ شهریور ماه برگزار شد و روسای صنوف خانه سینما، بعضی از اعضای هیأت مدیره و تعدادی از اعضای شورای عالی سینما در آن شرکت داشتند و سینماگرانی چون فرهاد توحیدی، محمدمهدی عسگرپور و فرشته طائرپور در خصوص مشکلات بوجود آمده در خانه سینما سخنرانی کردند، در نهایت نبا دو توافق به پایان رسیده است.

توافق اول استعفای دسته جمعی هیأت مدیره فعلی خانه سینماست. موردی که سال گذشته نیز در مقطعی که وزارت ارشاد مقابل خانه سینما قرار گرفته بود مطرح شد اما به دلیل عدم ضمانت اجرایی آن، هیچ گاه تحقق نیافت. با استعفای دسته جمعی هیأت مدیره فعلی، مجمع عمومی فوق العاده تشکیل خواهد شد تا اعضای جدید با رأی گیری انتخاب شوند.

توافق دوم تغییر اساسنامه خانه سینماست. یعنی اساسنامه فعلی کنار گذاشته شود و اساسنامه ای جدید با حضور ۶ نماینده از خانه سینما و یک نماینده از طرف وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نوشته شود. شاید نماینده ای از سوی رئیس جمهور نیز ناظر بر نگارش اساسنامه جدید باشد. این اساسنامه باید در نهایت مورد تأیید شورای فرهنگ عمومی قرار بگیرد. در این میان ظاهراً ۶ نماینده خانه سینما انتخاب شده اند که اسامی آنها از این قرار است: فرهاد توحیدی، تقی علیقلی زاده، همایون اسعدیان، منوچهر شاهسواری، علی دهکردی و ابراهیم مختاری. گفته می شود این افراد از سوی هیأت مدیره خانه سینما انتخاب شده اند، در حالیکه طبق قوانین، نمایندگان خانه سینما برای نگارش اساسنامه باید توسط مجمع عمومی فوق العاده انتخاب شوند.

اساسنامه قبلی، سال ۸۶ زمانیکه رضا میرکریمی مدیرعامل خانه سینما بود توسط سینماگرانی چون ابراهیم مختاری، جواد طوسی، عزیزا… حاجی مشهدی، محمد سریر، علیرضا ریسیان و مرتضی رزاق کریمی بازنویسی شد. این افراد از طریق مجمع عمومی انتخاب و جمع بندی نهایی با حضور رضا میرکریمی و خندان وکیل خانه سینما انجام شده بود.

این دو توافق، مهم ترین خروجی جلسه اعضای خانه سینما با محمود احمدی نژاد بوده است. توافقاتی که البته تاکنون رسانه ای نشده و به نظر می رسد روزنه هایی تازه برای بازگشایی مجدد خانه سینما با چراغ سبز دولت دهم باشد.

شبکه ایران

ذره بین : اسمش رو هم یادتون باشه که عوض کنید!

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها