صفحه اصلی > اخبار سینمای ایران : فیلم جدید اصغر فرهادی در آمریکا ساخته می شود

فیلم جدید اصغر فرهادی در آمریکا ساخته می شود

اصغر فرهادی

«اصغر فرهادی» برنده اسکار فیلم‌هایی چون «درباره الی»، «جدایی نادر از سیمین»، «گذشته»، «فروشنده»، «همه می‌دانند» و «قهرمان» آماده فیلمبرداری پروژه سینمایی بعدی خود است. این فیلمساز بر اساس گزارش‌های غیررسمی داستان فیلم جدیدش را در لس‌آنجلس قرار داده و فیلمبرداری را پس از پایان اعتصاب بازیگران و نویسندگان آغاز می‌کند. فرهادی که سابقه کارگردانی فیلم‌هایی به زبان فرانسوی و اسپانیایی را دارد، با این پروژه اولین فیلم آمریکایی خود را می‌سازد.

فیلم «قهرمان» فرهادی در جشنواره کن سال ۲۰۲۱ برنده جایزه شد اما حواشی زیادی در ایران داشت. او در کنفرانس مطبوعاتی اعضای هیأت داوران جشنواره کن ۲۰۲۲ اتهام سرقت ادبی با فیلم «قهرمان» را رد کرد و گفت: «فیلم من بر اساس آن مستند [به کارگردانی «آزاده مسیح‌زاده»] ساخته نشده. تردیدی ندارم که این موضوع روشن خواهد شد. و متأسفم که این اتفاق باعث شده رنجش زیادی شد.»

فرهادی اضافه کرده بود: ««قهرمان» فقط یک تفسیر از آن اتفاق است در حالی که مستند مستند است. به‌هیچ‌وجه یکسان نیستند. روزنامه‌ای که به آن ارجاع دادید از سرقت ادبی گفته. این حقیقت ندارد و پرونده توسط مقامات مذهبی در حال بررسی است.»

اشتراک در
اطلاع از
guest
4 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
اسکورسیزی
اسکورسیزی
8 ماه قبل

خاویر باردم:اصغر پادشاه سینماست🤣
پل شریدر:اوپنهایمر بهترین فیلم قرنه🤣

محمد جواد
محمد جواد
8 ماه قبل

میزان اهمیت موضوع:پایین،خیلی پایین

فرزاد
فرزاد
8 ماه قبل
پاسخ به  محمد جواد

حالا خیلی هم پایین نیست!

فرزاد
فرزاد
8 ماه قبل

۱۲ سال از ‘جدایی نادر از سیمین’ و ۷ سال از ‘فروشنده’ و ۲ اسکار خاطره انگیز برای سینمای ایران گذشت و در این سال ها چه اتفاقات عجیبی در ایران و جهان افتاد!
خودم به شخصه فیلم ‘درباره‌ی الی’ و ‘فروشنده’ رو خیلی خیلی دوست داشتم و دارم.
امیدوارم فیلم جدید ‘اصغر فرهادی’ هم بار دیگر موج بزرگی در سینمای ایران و جهان ایجاد کند و نشان دهد “هنوز دود از کُنده بلند میشه!”