صفحه اصلی > اخبار سینمای جهان : درآمد کیانو ریوز از مجموعه فیلم های «John Wick» چقدر بوده است؟

درآمد کیانو ریوز از مجموعه فیلم های «John Wick» چقدر بوده است؟

جان ویک کیانو ریوز

جان ویک به یکی از موفق ترین فرنچایزهای اکشن سال های اخیر تبدیل شده و همین موفقیت، دستمزد هشت رقمی کیانو ریوز را تضمین کرده است. آخرین فیلم از این مجموعه، جان ویک ۴ محصول ۲۰۲۳ بود که ظاهراً برای همیشه داستان این قاتل را به پایان رساند. این فیلم با بودجه ۱۰۰ میلیون دلاری و در پنج کشور مختلف ساخته شده است که تقریباً سه ساعت طول می کشد. در حالی که اولین فیلم از این مجموعه در سال ۲۰۱۴، یک فیلم اکشن ۲۰ میلیون دلاری بود که بیشتر از ۹۰ دقیقه نبود.

به گزارش مووی مگ به نقل از روزیاتو، برگ برنده‌ی این فرنچایز و چیزی که به مجموعه فیلم های جان ویک کمک کرد تا این حد موفق شود، حضور کیانو ریوز به عنوان شخصیت اصلی بود. ریوز با استفاده از هرآنچه در فیلم های گذشته اندوخته بود و یادگیری انواع مختلف هنرهای رزمی، خود را برای ایفای نقش جان ویک آماده کرد. با وجود اینکه این بازیگر ستاره بزرگی است و دستمزدهای او موید این واقعیت است، اما دستمزد ریوز برای اولین فیلم های جان ویک، نسبتاً پایین بوده است.

کیانو ریوز برای بازی در نقش جان ویک ۲۲ میلیون دلار به دست آورده است

کیانو ریوز برای بازی در نقش جان ویک در مجموع، ۲۲ میلیون دلار به دست آورده است که عمده آن از دستمزد ۱۵ میلیون دلاری جان ویک ۴ است. با توجه به اینکه دستمزد ریوز برای فیلم آخر این فرانچایز، تقریباً به اندازه بودجه ۲۰ میلیون دلاری اولین فیلم این مجموعه است، نشان از موفقیت این مجموعه فیلم های اکشن دارد. دستمزد ریوز برای هر فیلم:

– ۱-۲ میلیون دلار برای جان ویک

– ۲ تا ۲.۵ میلیون دلار برای جان ویک ۲

– ۲ تا ۲.۵ میلیون دلار برای جان ویک ۳ – پارابلوم

– ۱۵ میلیون دلار برای جان ویک ۴

جان ویک کیانو ریوز

رقم های بالا، دستمزدهای اولیه ای است که ریوز برای هر فیلم جان ویک دریافت کرده است، اما بخش دیگری از دریافتی او از سود پس از تولید این فیلم هاست که درصدی توافقی از سود ناخالص فروش آنهاست. این بدان معناست که ریوز در مجموع می توانست به طور قابل توجهی بیش از ۲۲ میلیون دلار درآمد داشته باشد. با توجه به اینکه ریوز برای جان ویک ۳، علیرغم موفقیت بزرگ جان ویک ۲، افزایش دستمزدی نداشته است، این احتمال به طور قابل توجهی بیشتر است.

درآمد کیانو ریوز برای بازی در نقش جان ویک به پایان نرسیده است، زیرا قرار است این بازیگر در سال ۲۰۲۴ در فیلم بالرین (Ballerina) بازی کند. فیلمی که روایتگر هشت ماه فاصله بین ماجراهای جان ویک ۳ و جان ویک ۴ است. هنوز مشخص نیست که ریوز چقدر نقش مهمی در این اسپین آف خواهد داشت و دستمزدش هم اعلام نشده است، امابه احتمال زیاد یک دستمزد ۷ رقمی خواهد بود.

ثروت کیانو ریوز ۳۸۶ میلیون دلار برآورد شده است. او برای دنباله های ماتریکس: بارگذاری مجدد ماتریکس و انقلاب های ماتریکس، ۲۰۰ میلیون دلار درآمد داشت که بیشتر آن درصد از فروش فیلم بود. با این وجود اگر کارهای خیر ریوز نبود احتمالا امروز ثروت بیشتری داشت. او بخش عمده ای از پولی را که از دنباله های ماتریکس به دست آورده بود به امور خیریه بخشید و حتی مقدار زیادی از دستمزد خود را به بدلکاران جان ویک هدیه داد.

اشتراک در
اطلاع از
guest
2 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
فرزاد
فرزاد
10 ماه قبل

‘کیانو’ با عشق بازی میکنه و نون قلبشو میخوره!

سین
سین
10 ماه قبل
پاسخ به  فرزاد

دقیقن