صفحه اصلی > اخبار سینمای ایران : انتخاب کردن فیلم « یه حبه قند » برای شرکت در اسکار 2013، انتخاب بین بد و بدتر بود

انتخاب کردن فیلم « یه حبه قند » برای شرکت در اسکار 2013، انتخاب بین بد و بدتر بود

9496411

خسرو معصومی گفت: حوزه هنری نمی تواند پخش موفقی در سطح جهانی داشته باشد.

خسرو معصومی کارگردان سینما با بیان این مطلب اظهار داشت: متاسفانه فیلم سینمایی یک حبه قند را ندیده ام و نمی دانم که فیلم این قابلیت را دارد که در اسکار شرکت کند یا خیر. اما حضور ایران در این جشنواره خوب است. تا آنجا که می دانم این فیلم رسم و رسوم یک خانواده سنتی ایرانی را به نمایش گذاشته که می تواند برای گروهی از شرکت کننده در اسکار جذاب باشد.

وی تصریح کرد: یکی از عوامل مهمی که سبب می شود تا یک فیلم در اسکار موفق باشد پخش جهانی آن است، که نمونه موفق آن فیلم جدایی نادر از سیمین است که سال گذشته توانست موفقیت های بزرگ بین المللی را بدست آورد. همین موفقیت ها سبب شد تا داوران اسکار نسبت به این فیلم حساس شده و در نهایت این فیلم توانست بهترین فیلم در بخش غیر انگلیسی زبان اسکار باشد.

معصومی ادامه داد: پخش فیلم سینمایی یک حبه قند توسط حوزه هنری انجام شده و تجربه ثابت کرده که این نهاد در بخش بین الملل از پخش قدرتمندی برخوردار نیست. چرا که اگر می توانست طی یک سال گذشته این فیلم را برای حضور در جشنواره های بین المللی آماده می کرد.

وی در پایان تصریح کرد: گاهی لازم است که برای حضور مداوم در جشنواره ای مانند اسکار بین بد و بدتر یک فیلم را انتخاب کنیم و این فیلم نسبت به دیگر فیلم هایی که در لیست انتخاب بود، بهترین فیلم است. البته یک حبه قند فیلم خوبی است، اما با توجه به اینکه پخش کننده مناسبی ندارد، نمی تواند جزو ۵ فیلم اول اسکار در بخش انگلیسی زبان باشد.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها