صفحه اصلی > اخبار سینمای جهان : برندگان جوایز بفتا 2024 اعلام شدند

برندگان جوایز بفتا 2024 اعلام شدند

بفتا 2024

مراسم اهدای جوایز بفتا (BAFTA) در سال ۲۰۲۴ یکشنبه شب این هفته (۱۸ فوریه) با میزبانی «دیوید تننت» برگزار شد و برندگانش را شناخت.

فهرست کامل برندگان بفتا ۲۰۲۴:

 

بهترین فیلم اول یک نویسنده، کارگردان یا تهیه‌کننده بریتانیایی

“Blue Bag Life” — Lisa Selby (Director), Rebecca Lloyd-Evans (Director, Producer), Alex Fry (Producer)

“Bobi Wine: The People’s President” — Christopher Sharp (Director) [also directed Moses Bwayo]

“Earth Mama” — Savanah Leaf (Writer, Director, Producer), Shirley O’Connor (Producer), Medb Riordan (Producer)

“How to Have Sex” — Molly Manning Walker (Writer, Director)

“Is There Anybody Out There?” — Ella Glendining (Director)

برنده: “Earth Mama” — Savanah Leaf (Writer, Director, Producer), Shirley O’Connor (Producer), Medb Riordan (Producer)

 

بهترین فیلمنامه اریجینال

“Anatomy of a Fall” — Justine Triet, Arthur Harari

“Barbie” — Greta Gerwig, Noah Baumbach

“The Holdovers” — David Hemingson

“Maestro” — Bradley Cooper, Josh Singer

“Past Lives” — Celine Song

برنده: “Anatomy of a Fall” — Justine Triet, Arthur Harari

 

بهترین فیلمنامه اقتباس شده

“All of Us Strangers,” Andrew Haigh

“American Fiction,” Cord Jefferson

“Oppenheimer,” Christopher Nolan

“Poor Things,” Tony McNamara

“The Zone of Interest,” Jonathan Glazer

برنده: “American Fiction,” Cord Jefferson

 

بهترین فیلم غیر-انگلیسی

“20 Days in Mariupol” — Mstyslav Chernov, Raney Aronson Rath

“Anatomy of a Fall” — Justine Triet, Marie-Ange Luciani, David Thion

“Past Lives” — Celine Song, David Hinojosa, Pamela Koffler, Christine Vachon

“Society of the Snow” — J.A. Bayona, Belen Atienza

برنده: “The Zone of Interest” — Jonathan Glazer

 

فیلم انیمیشن

“The Boy and the Heron” — Hayao Miyazaki, Toshio Suzuki

“Chicken Run: Dawn of the Nugget” — Sam Fell, Leyla Hobart, Steve Pegram

“Elemental” — Peter Sohn, Denise Ream

“Spider-Man: Across the Spider-Verse” — Joaquim Dos Santos, Kemp Powers, Justin K. Thompson, Avi Arad, Phil Lord, Christopher Miller, Amy Pascal, Christina Steinberg

برنده: “The Boy and the Heron” — Hayao Miyazaki, Toshio Suzuki

 

کارگردان

“All of Us Strangers,” Andrew Haigh

“Anatomy of a Fall,” Justine Triet

“The Holdovers,” Alexander Payne

“Maestro,” Bradley Cooper

“Oppenheimer,” Chritopher Nolan

“The Zone of Interest,” Jonathan Glazer

برنده: “Oppenheimer,” Chritopher Nolan

 

بازیگر زن نقش مکمل

Emily Blunt, “Oppenheimer”

Danielle Brooks, “The Color Purple”

Claire Foy, “All of Us Strangers”

Sandra Hüller, “The Zone of Interest,”

Rosamund Pike, “Saltburn”

Da’Vine Joy Randolph, “The Holdovers” –

برنده: Da’Vine Joy Randolph, “The Holdovers”

 

بازیگر مرد نقش مکمل

Robert De Niro, “Killers of the Flower Moon”

Robert Downey Jr., “Oppenheimer”

Jacob Elordi, “Saltburn”

Ryan Gosling, “Barbie”

Paul Mescal, “All of Us Strangers”

Dominic Sessa, “The Holdovers”

Robert Downey Jr., “Oppenheimer”

برنده: Robert Downey Jr., “Oppenheimer”

 

بازیگر زن نقش اول

Fantasia Barrino, “The Color Purple”

Sandra Hüller, “Anatomy of a Fall”

Carey Mulligan, “Maestro”

Vivian Oparah, “Rye Lane”

Margot Robbie, “Barbie”

Emma Stone, “Poor Things”

برنده: Sandra Hüller, “Anatomy of a Fall”

 

بازیگر مرد نقش اول

Bradley Cooper, “Maestro”

Colman Domingo, “Rustin”

Paul Giamatti, “The Holdovers”

Barry Keoghan, “Saltburn”

Cillian Murphy, “Oppenheimer”

Teo Yoo, “Past Lives”

برنده: Cillian Murphy, “Oppenheimer”

 

بهترین فیلم بریتانیایی

“All of Us Strangers” — Andrew Haigh, Graham Broadbent, Pete Czernin, Sarah Harvey

“How to Have Sex” — Molly Manning Walker, Emily Leo, Ivana MacKinnon, Konstantinos Kontovrakis

“Napoleon” — Ridley Scott, Mark Huffam, Kevin J. Walsh, David Scarpa

“The Old Oak” — Ken Loach, Rebecca O’Brien, Paul Laverty

“Poor Things” — Yorgos Lanthimos, Ed Guiney, Andrew Lowe, Emma Stone, Tony McNamara

“Rye Lane” — Raine Allen-Miller, Yvonne Isimeme Ibazebo, Damian Jones, Nathan Bryon, Tom Melia

“Saltburn” — Emerald Fennell, Josey McNamara, Margot Robbie

“Scrapper” — Charlotte Regan, Theo Barrowclough

“Wonka” — Paul King, Alexandra Derbyshire, David Heyman, Simon Farnaby

“The Zone of Interest” — Jonathan Glazer, James Wilson, Ewa Puszczyńska

برنده: “The Zone of Interest” — Jonathan Glazer, James Wilson, Ewa Puszczyńska

 

 

بهترین فیلم

“Anatomy of a Fall” — Marie-Ange Luciani, David Thion

“The Holdovers” — Mark Johnson

“Killers of the Flower Moon” — Dan Friedkin, Daniel Lupi, Martin Scorsese, Bradley Thomas

“Oppenheimer” — Christopher Nolan, Charles Roven, Emma Thomas

“Poor Things” — Ed Guiney, Yorgos Lanthimos, Andrew Lowe, Emma Stone

 

مستند

“20 Days in Mariupol” — Mstyslav Chernov, Raney Aronson Rath

“American Symphony” — Matthew Heineman, Lauren Domino, Joedan Okun

“Beyond Utopia” — Madeleine Gavin, Rachel Cohen, Jana Edelbaum

“Still: A Michael J. Fox Movie” — Davis Guggenheim, Jonathan King, Annetta Marion

“Wham!” — Chris Smith

 

 

کستینگ

“All of Us Strangers” — Kahleen Crawford

“Anatomy of a Fall” — Cynthia Arra

“The Holdovers” — Susan Shopmaker

“How to Have Sex” — Isabella Odoffin

“Killers of the Flower Moon” — Ellen Lewis, Rene Haynes

برنده: “The Holdovers” — Susan Shopmaker

 

 

فیلمبرداری

“Killers of the Flower Moon,” Rodrigo Prieto

“Maestro,” Matthew Libatique

“Oppenheimer,” Hoyte van Hoytema

“Poor Things,” Robbie Ryan

“The Zone of Interest,” Łukasz Żal

برنده: “Oppenheimer,” Hoyte van Hoytema

 

تدوین

“Anatomy of a Fall,” Laurent Sénéchal

“Killers of the Flower Moon,” Thelma Schoonmaker

“Oppenheimer,” Jennifer Lame –

“Poor Things,” Yorgos Mavropsaridis

“The Zone of Interest,” Paul Watts

برنده: “Oppenheimer,” Jennifer Lame

 

طراحی لباس

“Barbie,” Jacqueline Durran

“Killers of the Flower Moon,” Jacqueline West

“Napoleon,” Dave Crossman, Janty Yates

“Oppenheimer,” Ellen Mirojnick

“Poor Things,” Holly Waddington

برنده: “Poor Things,” Holly Waddington

 

گریم و مو

“Killers of the Flower Moon” — Kay Georgiou, Thomas Nellen

“Maestro” — Sian Grigg, Kay Georgiou, Kazu Hiro, Lori McCoy-Bell

“Napoleon” — Jana Carboni, Francesco Pegoretti, Satinder Chumber, Julia Vernon

“Oppenheimer” — Luisa Abel, Jaime Leigh McIntosh, Jason Hamer, Ahou Mofid

“Poor Things” — Nadia Stacey, Mark Coulier, Josh Weston

برنده: “Poor Things” — Nadia Stacey, Mark Coulier, Josh Weston

 

موسیقی متن

“Killers of the Flower Moon,” Robbie Robertson

“Oppenheimer,” Ludwig Göransson

“Poor Things,” Jerskin Fendrix

“Saltburn,” Anthony Willis

“Spider-Man: Across the Spider-Verse,” Daniel Pemberton

برنده: Oppenheimer,” Ludwig Göransson

برنده: “Oppenheimer,” Ludwig Göransson –

 

طراحی صحنه

“Barbie” — Sarah Greenwood, Katie Spencer

“Killers of the Flower Moon” — Jack Fisk, Adam Willis

“Oppenheimer” — Ruth De Jong, Claire Kaufman

“Poor Things” — Shona Heath, James Price, Zsuzsa Mihalek

“The Zone of Interest” — Chris Oddy, Joanna Maria Kuś, Katarzyna Sikora

برنده: “Poor Things” — Shona Heath, James Price, Zsuzsa Mihalek

 

صدا

“Ferrari” — Angelo Bonanni, Tony Lamberti, Andy Nelson, Lee Orloff, Bernard Weiser

“Maestro” — Richard King, Steve Morrow, Tom Ozanich, Jason Ruder, Dean Zupancic

“Mission: Impossible — Dead Reckoning Part One” — Chris Burdon, James H. Mather, Chris Munro, Mark Taylor

“Oppenheimer” — Willie Burton, Richard King, Kevin O’Connell, Gary A. Rizzo

برنده: “The Zone of Interest” — Johnnie Burn, Tarn Willers

 

 

جلوه‌های ویژه

“The Creator” — Jonathan Bullock, Charmaine Chan, Ian Comley, Jay Cooper

“Guardians of the Galaxy Vol. 3” — Theo Bialek, Stephane Ceretti, Alexis Wajsbrot, Guy Williams

“Mission: Impossible — Dead Reckoning Part One” — Neil Corbould, Simone Coco, Jeff Sutherland, Alex Wuttke

“Napoleon” — Henry Badgett, Neil Corbould, Charley Henley, Luc-Ewen Martin-Fenouillet

“Poor Things” — Simon Hughes

برنده: “Poor Things” — Simon Hughes

 

انیمیشن کوتاه بریتانیایی

“Crab Day” — Ross Stringer, Bartosz Stanislawek, Aleksandra Sykulak

“Visible Mending” — Samantha Moore, Tilley Bancroft

“Wild Summon” — Karni Arieli, Saul Freed, Jay Woolley

 

فیلم کوتاه بریتانیایی

“Festival of Slaps” — Abdou Cissé, Cheri Darbon, George Telfer

“Gorka” — Joe Weiland, Alex Jefferson

“Jellyfish and Lobster” — Yasmin Afifi, Elizabeth Rufai

“Such a Lovely Day” — Simon Woods, Polly Stokes, Emma Norton, Kate Phibbs

“Yellow” — Elham Ehsas, Dina Mousawi, Azeem Bhati, Yiannis Manolopoulos

 

جایزه ستاره نوظهور (با رأی مردم)

Phoebe Dynevor

Ayo Edebiri

Jacob Elordi

Mia McKenna-Bruce

Sophie Wilde

اشتراک در
اطلاع از
guest
2 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
محمد جواد
محمد جواد
3 ماه قبل

نمی دونم الان از نبودن اسم کارگردان پهنیسم باربی تو لیست نامزد های بهترین کارگردانی خوشحال باشم؟ یا از نبودن اسم رایان گازلینگ (اینجانب) در لیست بهترین بازیگران نقش اول؟

FFFF
FFFF
3 ماه قبل

اوپنهایمر: ۶ برد 🔥🔥🔥
فلاور مون: ۰ 😆😅