صفحه اصلی > اخبار سینمای جهان : داستان ضد جنگ ژاپنی،فیلم می شود

داستان ضد جنگ ژاپنی،فیلم می شود

Flag of Japan-56

داستان ضدجنگ «مقبره کرم‌های شب‌تاب» نوشته آکیوکی نوساکا که حال و هوایی درام و شرح حال‌گونه دارد، تبدیل به فیلم سینمایی می‌شود.

این فیلم توسط دو تهیه کننده مستقل سینما لیام گاروو و جیمز هیت تهیه و برای پاییز سال آینده میلادی آماده نمایش می‌شود.

قصه کتاب نوساکا قبل از این یک بار در سال 1988 به صورت یک فیلم سینمایی انیمیشن توسط شرکت معتبر فیلم‌سازی ژاپن گیبلی ساخته شد.

ایسائو ناکاهاتا کارگردان این انیمیشن ضد جنگ بود. تماشاگران ژاپنی استقبال بالایی از این درام شرح حال‌گونه و تاریخی کردند.

تلویزیون ژاپن هم در سال 2005 و به مناسبت شصتمین سالگرد پایان جنگ جهانی دوم، یک فیلم سینمایی براساس این داستان تهیه کرد.

اما نسخه جدید زنده و سینمایی «مقبره کرم های شب‌تاب»، بازسازی این فیلم سینمایی تلویزیونی و یا انیمیشن تحسین شده و کلاسیک استودیوی گیبلی نیست.

تهیه کنندگان انگلیسی زبان فیلم، با امتیاز خرید نسخه سینمایی داستان کتاب نوکوسا، اقتباسی از متن این کتاب را تولید خواهند کرد.

قصه کتاب نوکوسا در دوران قبل و پس از بمباران هسته‌ای شهر کوبه ژاپن در سال 1945 اتفاق می‌افتد و خط اصلی آن ،در ارتباط با تلاش دو بچه یتیم ژاپنی برای ادامه حیات است.

سیتای 14 ساله و خواهر چهارده ساله او به نام ستسوکو، شخصیت‌های محوری این قصه هستند. آنها باید در دل دیوانه‌های شهر کوبه، به حیات خود ادامه دهند.

تهیه کنندگان «مقبره کرم‌های شب‌تاب» با توجه به حال و هوای ضد جنگ آن، امیدوارند این فیلم مورد توجه منتقدان سینما و مراسم‌های اهدای جوایز سینمایی قرار گیرد.

با آن که این فیلم محصول صنعت سینمای انگلستان خواهد بود، ولی به زبان ژاپنی تولید شده و با زیرنویس انگلیسی اکران عمومی خواهد شد.

سازندگان فیلم در رابطه با آن، به همان شیوه‌ای عمل خواهند کرد که کلینت ایستوود در زمان کارگردانی درام ضد جنگ «نامه‌هایی از آبو جیما» در سال 2006 انجام داد.

تولید نسخه جدید سینمایی «مقبره کرم‌های شب‌‌تاب» در انگلستان، بازتاب وسیعی در رسانه‌های گروهی ژاپن داشته و اهالی صنعت سینمای ژاپن از تولید این نسخه استقبال کرده‌اند.

کل صحنه‌های فیلم در ژاپن و با حضور بازیگران ژاپنی جلوی دوربین خواهد رفت. هنوز معلوم نیست، کارگردان فیلم هم از بین هنرمندان صنعت سینمای ژاپن انتخاب خواهد شد، یا یکی از فیلم‌سازان سرشناس سینمای انگلستان انجام امر کارگردانی را به عهده خواهد گرفت

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها