صفحه اصلی > اخبار سینمای جهان : گزارش واشینگتن پست درباره انتقاد رسانه‌های ایران از برنده شدن آرگو در اسکار

گزارش واشینگتن پست درباره انتقاد رسانه‌های ایران از برنده شدن آرگو در اسکار

13911207000383 PhotoL

روزنامه «واشنگتن پست» در گزارشی تحت عنوان «انتقاد رسانه‌های ایران از برنده شدن فیلم «آرگو» در اسکار» نوشت: برای دومین سال پیاپی بسیاری از ایرانیان دلیل خوبی داشتند برای اینکه تا نیمه شب بیدار بنشینند و مراسم اسکار را دنبال کنند.

این روزنامه در ادامه با اشاره به موفقیت فیلم ضد ایرانی «آرگو» در بخش بهترین فیلم جوایز اسکار نوشت: شادی فراوان ایرانی از برنده‌ شدن فیلم ایرانی «جدایی نادر از سیمین» در رقابت‌های سال گذشته اسکار، امسال با برنده شدن فیلم «آرگو» که از دید بسیاری از آنها یک انتخاب با انگیزه کاملا سیاسی بود، جای خود را به ناراحتی داد.

البته حضور غافلگیر کننده «میشل اوباما» در این رقابت‌ها نیز به نوعی بر میزان انتقاد رسانه‌های خارجی افزود، آنچنان‌که خبرگزاری فارس، که تاکنون هیچ زمانی را برای ایفای نقش خود در این انتقاد‌ها از دست نداده است، نوشت: در اقدامی نادر در تاریخ اسکار، همسر رئیس‌جمهور آمریکا، برنده شدن فیلم ضد ایرانی «آرگو» را برای جایزه اسکار بهترین فیلم سال، معرفی کرد، این فیلم محصول کمپانی صهیونیستی «برادران وارنر» است.

بقیه انتقادها نیز متوجه سخنرانی «بن افلک» هنگام دریافت جایزه اسکار بود، او گفته بود که می‌خواهد این جایزه را به دوستانش در ایران که هم‌اکنون در وضعیت‌ وحشتناکی هستند اعطاء کند.

خبرگزاری مهر هم در تیتر خبر خود عنوان کرد، پس از تحریف تاریخ، «بن افلک» به سیاه‌نمایی‌های خود ادامه می‌دهد: ایرانیان در شرایط وحشتناک زندگی می‌کنند.

پایگاه خبری عصر ایران نیز با اشاره به سخنان هفته گذشته وزیر فرهنگ و ارشاد ایران درباره اینکه برنده شدن فیلم «جدایی» در اسکار سال گذشته نتیجه لابی‌های او با برگزارکنندگان اسکار بوده، در سایت خود منتشر کرد: «آرگو فیلمی علیه ایران است و به نظر می‌رسد که «جواد شمقدری» این‌بار نتوانسته از لابی‌های خود برای جلوگیری از برنده شدن یک فیلم ضد ایرانی در اسکار استفاده کند».

روزنامه «واشنگتن پست» در ادامه این گزارش عنوان کرد: این جایزه در حالی اعطاء شده است که کمتر از دو روز دیگر ایران و قدرت‌های جهان در قزاقستان روی مسئله هسته‌ای با یکدیگر گفتگو خواهند کرد.

در پایان این گزارش آمده است: آمریکا به دنبال وقوع حادثه گروگان‌گیری دیپلمات‌های آمریکایی در ایران، رابطه دیپلماتیک خود را با ایران قطع کرده و تنش‌های موجود میان دو کشور در پی فعالییت‌های هسته ایران نیز شدت گرفت.

 

فارس

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها