صفحه اصلی > اخبار سینمای ایران : مسعود کیمیایی : سعید امامی را پتک کرده و دائم بر سرم می‌کوبند!

مسعود کیمیایی : سعید امامی را پتک کرده و دائم بر سرم می‌کوبند!

13930601103423780467644

شب گذشته (۳۱ مرداد) مسعود کیمیایی بعد از سال‌ها در تلویزیون حضور پیدا کرد و مهمان برنامه سینمایی «هفت» بود. کارگردان با سابقه سینمای ایران در این برنامه نکات تازه‌ای درباره ارتباطش با وزارت اطلاعات و سعید امامی بیان کرد.

به گزارش مووی مگ به نقل از آنا، گزیده‌ای از گزارش خبرگزاری مهر و سایت تابناک از این حضور جنجالی را در ادامه می‌خوانید.

تابناک در گزارش ویژه خود از این برنامه نوشت: آقای کارگردان با اشاره به اینکه در سال 1372 توسط یک مامور امنیتی احضار شده، گفت: «شما یا هر کس دیگری را در هرجای دنیا، یک مامور امنیتی، یا پلیس سیاسی بخواهد، کسی نیست که نرود، اصلا امکان ندارد، اینفانته، چگوارا، پابلو نرودا و یا حتی رژی دبره را هم که بخواهند، می‌رود.»

کارگردان گوزن‌ها تاکید کرد: «من به وسیله یکی از مدیران سینما در آن دوران مطلع شدم و این مدیر گفت که اطلاعات تو را کار دارد و باید بروی، خودش هم گفت که من با تو می‌آیم، من هم رفتم، چند نفر دیگر را هم‌‌ همان زمان خواستند. در آن دیدار به من پیشنهاد ساخت یک فیلم شد و من هم داستانی را بازگو کردم اما این فیلم هیچ‌گاه ساخته نشد.»

او ادامه داد: «این فضیلت نیست، فضیلت از جای دیگری است، اینکه من هیچ گاه از قدرت پول نگرفته‌ام تا فیلم بسازم، اینکه من هیچ گاه در کنار قدرت نایستادم و همیشه هزینه فیلم‌هایم از باجه فروش فیلم تامین شده و باپولی که مردم برای دیدن فیلم من داده‌اند، من فیلم ساخته‌ام. این مساله بود و من هم آرام از کنار آن گذشتم، اما در تمام این سال‌ها مدام درباره این مساله حرف زده شده، هر کس که پیش من آمده، در مورد این ماجرا حرف زده‌است. آن مامور اسمش سعید امامی بود و بعد از آن مدام از من می‌پرسیدند که این فیلم را به سفارش او ساخته‌ای یا..»

خبرگزاری مهر نیز از برنامه اینطور گزارش داد:‌ کیمیایی در بخشی از صحبت‌هایش درباره همکاری‌اش با سعید امامی گفت: من را متهم کرده‌اند که برای ساخت «سلطان» و «ضیافت» وزارت اطلاعات به من کمک کرده و سعید امامی سرمایه گذار یکی از فیلم‌هایم بوده است، در صورتی که من این آقا را دو بار بیشتر ندیدم. به من پیشنهاد ساخت یک فیلم را داد اما امکان ساخت آن فراهم نشد. بنابراین در تیتراژ هیچ کدام از فیلمهای من نام سعید امامی مشاهده نمی‌شود، چون اصلا با او کار نکردم.

کیمیایی رو به دوربین کرد و گفت: تمام کنید ماجرای سعید امامی را برای من. من هیچ گاه برای ساخت فیلم‌هایم از قدرت پول نگرفته‌ام. سعید امامی را پتک کرده‌اند و مدام در طول این سال‌ها در سر من کوبیده‌اند.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها