صفحه اصلی > اخبار سینمای جهان : آنجلینا جولی تخمدان‌ها و لوله‌های رحمش را هم برداشت

آنجلینا جولی تخمدان‌ها و لوله‌های رحمش را هم برداشت

488x390xAn23

آنجلینا جولی ستاره هالیوود برای پیشگیری از ابتلای احتمالی به سرطان تخمدان‌ها و لوله‌های رحم (فالوپ) خود را با جراحی برداشته است. او دو سال پیش پستان‌هایش را هم برای پیشگیری از ابتلای به سرطان پستان با جراحی برداشته بود.

به گزارش مووی مگ به نقل از بی.بی.سی، خانم جولی در مطلبی با عنوان روزنوشت‌های یک جراحی که در روزنامه نیویورک تایمز منتشر شد نوشت این جراحی هفته پیش انجام شده است.

او که ۳۹سال دارد دو هفته پیش بعد از معاینات و آزمایش‌های پزشکی متوجه شد بعضی از شاخص‌های التهابی در بدنش افزایش یافته که می‌توانست دال بر مراحل اولیه سرطان باشند.

او که مادر، مادربزرگ و خاله‌اش را به علت ابتلای به سرطان از دست داده بلافاصله به سراغ یک جراح رفت.

آزمایش‌های بیشتر نشان داد خانم جولی مبتلا به سرطان نیست اما پس از مشورت با پزشکان تصمیم به برداشتن تخمدان‌ها و لوله‌های رحم گرفته شد.

خانم جولی در نیویرک تایمز نوشت: “اتخاذ چنین تصمیم‌هایی آسان نیستند اما کنترل و مقابله با مسائل مربوط به سلامتی امکان پذیر است.”

او نوشت که تجربه او مشابه هزاران زن دیگر بوده است:

به خودم گفتم باید آرام و قوی بمانم و هیچ دلیلی ندارد که فکر کنم من بزرگ شدن بچهها و تولد نوه‌هایم را نخواهم دید.”

خانم جولی سپس به همسرش براد پیت که در فرانسه بود تلفن کرد:

او چند ساعت بعد سوار هواپیما شد. زیبایی چنین لحظاتی در زندگی به این دلیل است که همه چیز خیلی روشن است. شما می‌دانید برای چه زندگی می‌کنید و چه چیزی مهم است، متمایز و صلح آمیز.”

دو ژنBRCA۱وBRCA2 اگر جهش پیدا کرده و معیوب شوند احتمال ابتلا به سرطان‌های پستان و تخمدان را به میزان قابل توجهی افزایش می‌دهند و خانم جولی حامل ژن “معیوب” BRCA۱است که معمولا از طریق وراثت منتقل می‌شود.

پزشکان به خانم جولی گفتند احتمال ابتلای او به سرطان پستان ۸۷درصد و به سرطان تخمدان ۵۰درصد است مگر اینکه با جراحی از آنها پیشگیری کند.

خانم جولی نوشت: “پزشکان به من گفتند من باید ده سال پیش از سنی که اعضای خانواده‌ام به سرطان مبتلا شدند با جراحی از سرطان جلوگیری کنم.”

خانم جولی درباره جراحی اخیر نوشت:

این جراحی به پیچیدگی جراحی برای برداشتن پستان‌ها نیست اما پیامدهای آن بسیار شدیدتر است و زن را لاجرم یائسه می‌کند.”

با وجود اینکه هورمون‌های مترشحه از تخمدان اکنون بصورت دارو برای خانم جولی تجویز شده اما به گفته خودش الان در دوران “یائسگی” است.

پزشکان می‌گویند این جراحی‌ها احتمال ابتلا به سرطان را برای خانم جولی کم کرده است با این حال این به آن معنا نیست که این احتمال به صفر رسیده است چون برداشتن تمام بافتهای در معرض خطر با جراحی امکان پذیر نیست.

نمی‌توان احتمال ابتلای به سرطان را به صفر رساند، واقعیت این است که من مستعد ابتلا به سرطان هستم. من به دنبال راههایی هستم تا با روش‌های طبیعی سیستم ایمنی بدنم را تقویت کنم. من احساس زنانگی دارم و به تصمیم‌هایی که برای خود و خانواده ام گرفته‌ام آگاهی و اطمینان دارم.”

من می دانم بچه‌هایم هیچگاه نخواهند گفت مامان به خاطر سرطان تخمدان مرد.”

خانم جولی و براد پیت شش فرزند دارند که سه تای آنها را به فرزندی قبول کرده‌اند.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها