صفحه اصلی > اخبار سینمای ایران : تحلیل جواد شمقدری، رئیس سابق سازمان سینمایی از موفقیت اصغر فرهادی در کن / موفقیت های این فیلم به خاطر برجام است و سیاسی می باشد!

تحلیل جواد شمقدری، رئیس سابق سازمان سینمایی از موفقیت اصغر فرهادی در کن / موفقیت های این فیلم به خاطر برجام است و سیاسی می باشد!

dab50e22ecb304358a21b842323

به گزارش مووی مگ به نقل از خبرگزاری دانشجو، واکنش جواد شمقدری رئیس سابق سازمان سینمایی به جوایز فروشنده فرهادی در جشنواره کن: «غرب فکر می‌کند پس از برجام ایران به آمریکا نزدیک شده، پس این جایزه را به فرهادی بدهیم»

البته فیلم‌هایی که در این جشنواره‌ها انتخاب می‌شوند، باید حداقل‌هایی از مسائل هنری را داشته باشند. ما هم کتمان نمی‌کنیم نوع فیلمسازی فرهادی واجد ارزش‌های هنری هم هست، اما این معنیش این نیست که فقط به این دلیل انتخاب شده است.

غرب فکر می‌کند پس از برجام ایران به آمریکا نزدیک شده، پس این جایزه را به فرهادی بدهیم.

فیلم‌های فرهادی نسبتی با انقلاب و اسلام ندارد. باز خدا را شکر تعرضی هم به این حوزه‌ها نمی‌کند. باید این فاصله‌گذاری را بین ایشان و بعضی از فیلم‌سازان دیگر قائل شویم.

زمانی فیلم «تخته سیاه» یا «دایره» جایزه می گرفت که پر از تعرض به فضای فرهنگی و اسلامی ما بودند. اینها واقعا ارزش هنری نداشت و صرفاً به خاطر جسارتی که به ارزش‌های اسلامی و بومی می‌کردند، بهشان توجه می‌شد.از این جهت فیلم‌های فرهادی از سلامت نسبی برخوردارند، هرچند از آرمان‌های اسلامی و انقلابی ما در آنها خبری نیست.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها