صفحه اصلی > اخبار سینمای ایران : جواد شمقدري به تانزانیا رفت

جواد شمقدري به تانزانیا رفت

1245
معاون امور سينمايي كه براي حضور در جشنواره فيلم تانزانيا به اين كشور سفر كرده، به همراه كاردار سفارت ايران در تانزانيا و رايزن فرهنگي ايران در آن كشور با محبوب سانچي مدير شبكهIBN تانزانيا و همچنين مدير و نايب رئيس شبكه PBC – شبكه رسمي تلويزيوني تانزانيا- ديدار كرد.
به نقل از روابط عمومي معاونت امور سينمايي وسمعي و بصري وزارت فرهنگ وارشاد اسلامي، جواد شمقدري معاون امور سينمايي كه با همراهي محمد رضا عباسيان مدير عامل موسسه رسانه‌هاي تصويري براي حضور در جشنواره فيلم تانزانيا به اين كشور سفر كرده است به همراه كاردار سفارت ايران در تانزانيا و رايزن فرهنگي ايران در آن كشور با محبوب سانچي مدير شبكهIBN تانزانيا و همچنين مدير و نايب رئيس شبكه PBC – شبكه رسمي تلويزيوني تانزانيا- ديدار كرد.
استفاده از ظرفيت هاي سينمايي و سريال سازي با توجه به توانمندي‌هاي سينماي ايران و عرضه فيلمهاي ايراني براي شبكه هاي تلويزيوني تانزانيا و حضور در جشنواره‌هاي فيلم ايران از جمله مباحث مورد گفتگوي مديران اين شبكه‌ها با معاون امور سينمايي كشورمان بود.
اين گزارش مي افزايد جواد شمقدري در اين ديدار اعلام داشت با توجه به فشار رسانه‌اي آمريكا لازم است كشورهاي آفريقايي با مساعدت ايران خود را از اين سلطه رسانه‌اي خارج كنند و ايران با تمام ظرفيت‌هاي فرهنگي و رسانه اي خود اين آمادگي را دارد.
اين گزارش حاكيست، معاون امور سينمايي در نماز جمعه مسجد دارالسلام شيعيان تانزانيا شركت كرد و در اين مراسم به سخنراني پرداخت.
جواد شمقدري در سخنان خود اسلام را امانتي در دست مسلمانان دانست و گفت: كه شناخت واقعي اسلام بعنوان ديني با برنامه جهاني از جمله مباني لازم براي ارائه به ملت‌ها است.
وي انقلاب اسلامي ايران را الگويي براي همه انسان‌هاي جهان برشمرد و بيداري اسلامي در منطقه و خواست رهايي ملت‌ها از دست ديكتاتورهاي دست نشانده آمريكا را از دستاوردهاي بيداري اسلامي توسط انقلاب اسلامي ايران دانست.
وي در ادامه مجاهدت و آباداني كشورهاي اسلامي و تعامل فرهنگي ملت‌هاي مسلمان را ضروري دانست و اظهار داشت ايران آماده است درتمامي جهات فرهنگي به آفريقا كمك كند.
معاون سينمايي وزير ارشاد اعلام داشت حضور در جشنواره‌هاي كشورهاي مسلمان از جمله كشورهاي آفريقايي از اولويت‌هاي حضور جشنواره‌اي ما است. به همين جهت ما به دعوت جشنواره فيلم تانزانيا در اين كشور حضور پيدا كرديم.
جشنواره فيلم تانزانيا از امروز آغاز به‌كار خواهد كرد و قرار است هفته فيلم ايراني نيز در كنار اين جشنواره برگزار شود
.
منبع : سینمای ما
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها