صفحه اصلی > اخبار سینمای جهان : دستکاری پوستر یک فیلم جنجال آفرین شد / کارگردان یا یک متجاوز؟!

دستکاری پوستر یک فیلم جنجال آفرین شد / کارگردان یا یک متجاوز؟!

16 8 18 10154GetFileAttachment 2

پوسترهای تبلیغاتی دست‌کاری شده فیلم «تولد یک ملت» در اعتراض به پرونده تجاوز قدیمی خالق فیلم، در نقاط مختلف لس‌آنجلس پدیدار شدند.

به گزارش مووی مگ به نقل از خبرآنلاین، سابو هنرمند سرشناس خیابانی یک نسخه تغییریافته از پوستر تبلیغاتی فیلم «تولد یک ملت» را در خیابان‌های لس‌آنجلس نصب کرد.

در پوستر اصلی فیلم، تصویر نات ترنر؛ برده سیاه‌پوست شورشی را می‌بینیم که پرچم آمریکا را همچون طناب داری برگردن خود دارد. نیت پارکر کارگردان، نویسنده و بازیگر نقش اصلی فیلم «تولد یک ملت» است. او سال‌ها پیش به اتهام تجاوز جنسی در دادگاه محاکمه شده بود و اکنون با یاددآوری پرونده در رسانه‌ها با مشکلات بسیاری روبه‌رو شده است.

«تولد یک ملت» در جشنواره ساندنس رونمایی شد و توجه بسیاری را به خود جلب کرد تا حدی که همواره از این فیلم به عنوان یکی از شانس‌های اصلی اسکار آینده نام برده می‌شود.

 

در نسخه دست‌کاری شدۀ پوستر فیلم همان تصویر معروف نات ترنر را با پرچم آمریکا می‌بینیم اما این بار به جای عنوان فیلم نام نیت پارکر بالای یک پرسش جنجالی دیده می‌شود: «متجاوز؟»

پرونده تجاوز نیت پارکر به سال 1999 و زمان تحصیلات دانشگاهی او بازمی‌گردد. شگفت این‌که دیگر متهم این پرونده ژان سلستین در نوشتن فیلمنامه «تولد یک ملت» با پارکر همکاری کرده است. این دو نفر سال 1999 متهم بودند که به یک زن جوان در دانشگاه پنسیلوانیا تجاوز کرده‌اند. اکنون پس از گذشت سال‌ها و درست پیش از اکران فیلم «تولد یک ملت» راه یافتن داستان این پرونده جنجالی به رسانه‌ها مشکلات بسیاری را برای خالقان این اثر به وجود آورده است.

سابو که معمولاً کارهای هنری حاوی پیام‌های سیاسی خلق می‌کند در رابطه با انتشار این پوستر گفت: «من به طور معمول به موضوعاتی همانند این وارد نمی‌شوم، اما من از هر چیزی درباره این پوستر متنفرم. در حالی که هم اکنون شکاف عمیقی در جامعه آمریکا ایجاد شده است، می‌توان به راحتی تصور کرد که چند نفر پس از اکران این فیلم جان خود را از دست می‌دهد. می‌توان به راحتی تصور کرد که پس از اکران فیلم بسیاری تنها به دلیل اینکه سفیدپوست هستند مورد آزار قرار خواهند گرفت

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها