صفحه اصلی > اخبار سینمای جهان : توليد فيلم مارتين لوتركينگ متوقف شد

توليد فيلم مارتين لوتركينگ متوقف شد

A0967063
قصه «ممفيس» آخرين روزهاي زندگي لوتركينگ در سال 1968 را كه منجر به ترور و مرگ وي شد، مورد بحث و بررسي قرار مي‌دهد.

فيلم‌نامه اين فيلم را پل كرينگراس با نگاهي به چند منبع تاريخي نوشته بود و گفته مي‌شد خود او قصد كارگرداني اين درام اجتماعي را داشته است.
مسئولان كمپاني يونيورسال حاضر به ارائه دليل براي توقف توليد فيلم نشده‌اند، ولي گفته‌اند گرينگراس مي‌تواند آن را در يك كمپاني ديگر جلوي دوربين ببرد.
منابع نزديك به كمپاني مي‌گويند پرتنش و ملتهب بودن سوژه فيلم مسئولان اين كمپاني را به اين نتيجه‌گيري رسانده كه بهتر است به سراغ چنين فيلمي نروند.
مارتين لوتركينگ براي حمايت از كارگردان اعتصاب كننده در «ممفيس» به اين شهر سفر كرد و اين در حالي بود كه هواپيماي او به دليل تهديد بمب‌گذاري، با چند ساعت تأخير پرواز كرد.
وي روز 4 آوريل سال 1968 توسط گلوله تفنگ يك ضارب ناشناس به قتل رسيد. مخالفان دولت آمريكا، سازمان سيا را مسئول قتل وي معرفي كردند.

«ممفيس» سومين پروژه سينمايي است كه كمپاني يونيورسال در چند ماه اخير توليد آن را متوقف كرده است.
توقف توليد اين پروژه‌ها در يونيورسال باعث ارائه اين تحليل از سوي تحليل‌گران اقتصادي سينماي شده كه اين كمپاني با مشكلات مالي روبروست و به همين دليل، پروژه‌هاي كاري خود را لغو مي‌كند.
گرينگراس گفته است به دنبال تهيه‌كننده‌اي است كه فيلم او را تهيه كند. گفته مي‌شود براي توليد «ممفيس» بايد حدود 30 ميليون دلار هزينه شود
فارس.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها