صفحه اصلی > اخبار سینمای ایران : حسام نواب صفوی : کسی که تا دیروز عضو تدارکات بوده نباید الان کارگردان شود!

حسام نواب صفوی : کسی که تا دیروز عضو تدارکات بوده نباید الان کارگردان شود!

20170116151635 16

بازیگر سریال “کیف انگلیسی” گفت: از نظر من باید برای کارگردانی سینما برخی فیلتر ها رعایت شود و همانطور که بازیگران بر اساس توانایی ها برگزیده می شوند، کارگردان ها هم باید مورد سنجش قرار گیرند تا شاهد این نباشیم که کسی که تا دیروز در صحنه جزو عوامل تدارکات بود امروز کارگردانی یک اثر را بر عهده گیرد.

به گزارش مووی مگ به نقل از میزان، حسام نواب صفوی بازیگر سینما و تلویزیون در خصوص سختی های ایفای نقش “شهید نواب صفوی” گفت” این اولین مصاحبه ای است که بعد از ایفای نقش شهید نواب صفوی انجام می دهم و حالا باید بگویم این نقش برای من نقش بسیار مشکلی بود. می توانم ادعا کنم بهترین و سخت ترین نقشی که تا به امروز بازی کردم نواب صفوی است.

وی ادامه داد: سختی این نقش از آنجا سرچشمه می گیرد که حساسیت بالایی روی این نقش وجود داشت و اگر ذره ای صحبت ها و حرکات وی اشتباه انجام میشد کلاً اساس کار زیر سوال می رفت.

بازیگر فیلم سینمایی “آس و پاس” صحنه اعدام “شهید نواب صفوی” را سکانسی ماندگار در تاریخ تلویزیون خواند و تاکید کرد: صحنه اعدام شهید نواب صفوی حاصل شور و مشورت بسیار زیاد من با کارگردان بود. صحنه های اعدام بسیاری را در فیلم ها بررسی کردیم که از جمله می توان به اعدام عمر مختار اشاره کرد. در صحنه هایی که نواب در فیلم حاضر بود موسیقی خاصی نواخته میشد که مجموع این موسیقی ها در پایان با شعری از “افشین یداللهی” به سکانس اعدام این شهید بزرگوار ختم شد.

وی در همین راستا افزود: فیلمبرداری این سکانس که به نام مرثیه خون و غزل معروف است یک هفته به طول انجامید و به نظرم سکانسی به یادماندنی و تاریخی خواهد شد. سکانسی که من در هیچ سریال تاریخی ندیده ام.

بازیگر سریال معمای شاه درباره حضور خود در عرصه سینما تصریح کرد: امسال در سه فیلم سینمایی “هفت معکوس”، “نهنگ عنبر 2” و “زیر سقف دودی” به ایفای نقش پرداختم و خوشبختانه با فیلم “زیر سقف دودی” از “پوران درخشنده” در جشنواره فیلم فجر حاضر خواهم بود.

نواب صفوی با تاکید بر اهمیت سینمای بدنه اذعان کرد: من نقش های سینمایی را برای بدنه سینما بازی می کنم چون بدنه سینما باید در حرکت باشد و فیلم ها باید تجاری باشند. مثلاً در مورد فیلم “آس و پاس” شاید برخی بپرسند که این فیلم چه چیزی داشت. از نظر من این فیلم یک مفهوم اصلی را با خود داشت و آن این بود که امریکا آل سعود را فقط به خاطر پولش می خواهد. ما خواستیم با این فیلم این مفهوم را برسانیم.

وی با اشاره به حضورش در فیلم “وقتی همه خوابیم” افزود: بعد از بازی در فیلم “وقتی همه خوابیم” احساس کردم یک بار دیگر فارغ التحصیل دانشگاه هنر شده ام. آقای بیضایی کارگردانی بزرگ، مولف و بزرگی هستند و من در کار کردن با وی بسیار یاد گرفته ام. این فیلم با اخراجی ها اکران شد و آن زمان سلیقه مردم فیلم اخراجی ها بود. سلیقه من هم سلیقه مردم است و هم اینکه دوست دارم نقش هایی این چنین را تجربه کنم.

نواب صفوی بر لزوم نوعی سنجش برای کارگردانان اشاره و خاطرنشان کرد: از نظر من باید برای کارگردانی سینما برخی فیلتر ها رعایت شود و همانطور که بازیگران بر اساس توانایی ها برگزیده می شوند، کارگردان ها هم باید مورد سنجش قرار گیرند تا شاهد این نباشیم که کسی که تا دیروز در صحنه جزو عوامل تدارکات بود امروز کارگردانی یک اثر را بر عهده گیرد.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها