صفحه اصلی > اخبار سینمای جهان : قسمت جدید « رامبو » بدون سیلوستر استالونه ساخته خواهد شد

قسمت جدید « رامبو » بدون سیلوستر استالونه ساخته خواهد شد

1116084 38223526

کمپانی میله نیوم هالیوود در صدد ساخت فیلم جدیدی از سری آثار موسوم به «رامبو» است که پنجمین فیلم از این مجموعه خواهد بود اما بیش از آن که دنباله ای تازه بر قهرمان بازیهای این مرد حادثه ساز خیالی باشد بازسازی فیلم نخست با جمع آوری تمامی خصوصیات او به حساب می آید که در چهار فیلم قبلی ارائه و مشاهده شده است. نوشتن سناریوی این فیلم که نام آن «رامبو: خون تازه» است، به بروکز مک لارن سپرده شده و اریل ورومن هم این فیلم را کارگردانی خواهد کرد.

به گزارش مووی مگ به نقل از بانی فیلم، با این حال سیلوستر استالونه که در هر چهار قسمت قبلی نقش اصلی یعنی جان رامبو را بازی کرد، به سبب پیر (۷۰ ساله) شدن طبعاً برای تکرار این نقش مناسب نیست و سران میله نیوم در جستجوی هنرپیشه تازه و جوان تری برای ایفای این رل هستند. «رامبو یک»؛ نام «خون اول» در سال ۱۹۸۲ عرضه شد و بزن بهادری های استالونه در رل یک سرباز به ستوه آمده و بازگشته از جنگ ویتنام در سالهای ۱۹۸۵ و ۱۹۸۸ و همچنین ۲۰۰۸ در قالب فیلم های دوم تا چهارم از این مجموعه تکرار شد.

ریشه همه این ماجراها و اتفاقات و این آدم ویژه و البته دروغین به یک رمان سال ۱۹۷۲ دیوید مورل بر می گردد که «خون اول» نامگذاری شد و کاراکتر جان رامبو و کارهایش که از سر ستوه و همچنین گریز از تبعات جنگ خون بار ویتنام از طریق جستن فضایی آرام در گوشه ای از آمریکا است، از درون چنان داستانی بیرون آمده و طبعاً طبق اصول و نیازهای سینمایی به آن شاخ و برگ داده شده است.

اگر حسنی واقعی را بر داستان اولیه و اصلی رامبو که بعداً با تکرار شدن ها و خلق قسمت های بعدی این فیلم ها به تمسخر و تضعیف کشیده شد، متصور و مترتب باشیم به نمایش در آوردن رنج «کهنه سربازانی» است که به ویتنام فرستاده شدند و شاید ناخواسته عامل مرگ و میر افراد بسیاری گشتند و پس از بازگشت به آمریکا نیز با واکنش افرادی مواجه شدند که نه تنها آنها را گرامی نداشتند بلکه دیوانه های جنگی برشمردند و داستان «خون اول» حکایت تبعات برخورد یکی از این کهنه سربازان با کلانتر تندرو و نامنصف شهری است که ورود این ارتشی سابق به شهرش را چنان عمده و روی آن تاکید منفی می کند که کار به درگیر گسترده دو طرف در سطح شهر و اطراف آن کشیده می شود و رامبو با بازگشت همه کابوس های ایام حضور در ویتنام مجبور است یک بار دیگر سلاح های بزرگش را به دست گیرد و کلانتر و دستیاران او را سرکوب کند.

از همه جالب تر مشارکت جیمز کامرون معروف و کانادایی در نگارش سناریوی فیلم اورژینال و نخست رامبو در سال ۱۹۸۲ و برگرداندن قصه دیوید مورل به یک قالب سینمایی جذاب بود. اینک نوشتن سناریوی رامبوی تازه و بعدی همان طور که پیشتر آمد به بروکز مک لارن سپرده شده که از سال ۲۰۱۰ به بعد در جمع خالقان فیلم های پرتحرک و اکشن جای داشته و به یکی از زبده های این عرصه تبدیل شده است. در آن سال وی سناریوی فیلم «این گونه تمام می شود» را نگاشت که نگاهی به یک دنیای آخرالزمانی پس از وقوع واقعه ای مدهش در آن و تبعات تلخ چنان رویدادی است.

آن داستان و فیلمی که از روی آن ساخته شد،‌ مدتی توقیف بود و در لیست سیاه هالیوود قرار داشت. دیگر کار غنی مک لارن، یک اکشن تریلر (دلهره آور) به نام «خط روشنایی» بوده که بن افلک اینک برای استودیوی برادران وارنر در دست تولید دارد. چون صحبت عوامل اصلی تولید قسمت جدید رامبو شد، باید توضیح بدهیم که آریل ورومن کاندیدای شرکت میله نیوم برای کارگردانی این فیلم نیز همان مردی است که در سال ۲۰۱۲ فیلم مرموز «مرد یخی» را ساخت که یک درام و کار جنایی قابل ملاحظه بود و مایکل شانون و ویندنا رایدر رل های اصلی آن را بر عهده داشتند. فیلم «جنایتکار» با بازی رایان رینولدز و گال گادوت هم که اوایل امسال اکران شد، دیگر فیلم کارگردانی شده توسط ورومن است.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها