صفحه اصلی > اخبار سینمای ایران : اکران جدایی نادر از سیمین با درجه نمایش PG-13

اکران جدایی نادر از سیمین با درجه نمایش PG-13

9846

انجمن تصاوير متحرك آمريكا كه وظيفه درجه بندي سني فيلم ها براي اكران در آمريكا را بر عهده دارد، به فيلم جدايي نادر از سيمين كه به تازگي به عنوان نماينده ايران در اسكار انتخاب شده و از 30 سپتامبر توسط كمپاني سوني در اين كشور اكران مي شود درجه سني PG-13 داده است. به گزارش كافه سينما اين درجه به به معنی تذكر قاطع به والدین است كه بعضی موارد فيلم برای كودكان…
زیر 13 سال نامناسب است و والدین باید برای اجازه دادن به فرزندانشان به دیدن این فیلم‌ها دقت نمایند. آثاری که در این گروه طبقه بندی می‌شوند؛ حاوی صحنه های بی پرده و فوق‌العاده خشن نیستند؛ با این حال داشتن تصاوير نامناسب براي نوجوانان، یا نمایش استفاده از مواد مخدر و الکل و يا خشونت و داشتن بعضی مضامین خاص؛ فيلم ها را وارد اين درجه بندي مي كند. با توجه به اينكه سوژه و تصاویر جدايي نادر از سيمين، در نظر گرفتن اين درجه برايش سوال برانگیز است. در شرایطی که بنا به نوشته خود این سایت، جدایی نادر از سیمین، عاری از صحنه‌های جنسی و برهنگی است.

معدود فيلم هاي ايراني كه در آمريكا اكران شده اند (مانند فيلم هاي مجيد مجيدي، از جمله رنگ خدا و بچه‌های آسمان و پرواز گنجشک‌ها) براي نمايش در اين كشوردرجه PG گرفته‌اند. که رده بندی بسیار ملایم‌تری است. فيلم ايراني دیگری كه درجه PG-13 دریافت کرده، لاك‌پشت ها هم پرواز مي كنند است که با توجه به صحنه‌های خشونت بار جنگ و نقص عضو و همچنین سکانس‌های مربوط به خودکشی نوجوانان در این فیلم، قابل پیش بینی و درک است.

کافه سینما

به جمع طرفداران مووی مگ در فیس بوک بپیوندید

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها