صفحه اصلی > اخبار سینمای جهان : کیانو ریوز، ستاره ای که کمتر لبخند می زند و عادی تر از مردمان عادی زندگی می کند!

کیانو ریوز، ستاره ای که کمتر لبخند می زند و عادی تر از مردمان عادی زندگی می کند!

keanu reeves004

میثم کریمی – شکل و شمایل همیشگی یک ستاره را داشته و دارد. بازیگری که در مجموعه ای از موفق ترین آثار تاریخ سینما حضور یافت و به شهرتی عظیم دست یافت تا نام خودش را به عنوان یک ستاره ماندگار در سینما تثبیت نماید.اما این تعریف کوتاه شاید تنها بخش ژورنالیستی وجود کیانو را در بر بگیرد. شخصیت اصلی خودِ کیانو که اغلب پنهان مانده، به مراتب جذاب تر از نئوی « ماتریکس » و نلسون « نوامبر شیرین می باشد.

او بطور عجیبی هیچگونه محافظی ندارد و اغلب با وسابل نقلیه عمومی تردد می کند. جالب تر آنکه بدانیم کیانو که در اوج شهرت و ثروت قرار دارد، تنها بخش کوچکی از درآمدش را دریافت می کند و باقی آن را بطور کامل صرف امور خیریه می نماید در صورتی که همکارانش همانند جانی دپ، ثروتشان را خرج خرید جزایر گوناگون کرده اند.

او که از دوران کودکی پدری نداشته و مادرش نیز خیلی ثبات اخلاقی رفتاری نداشته، همراه زندگی اش را نیز پس از اینکه فرزندی مُرده به دنیا آورد، طی یک سانحه رانندگی از دست داد و نزدیک ترین فرد به خود که خواهرش بود نیز به سرطان مبتلا شد تا او از درون متلاشی شود.

اما با گذشت تمام آن سالهای فاجعه بار اواخر دهه نود و ابتدای قرن بیست و یکم، حالا کیانو مرد آرام و ساکتی شده که هرگز لبخند به لب ندارد و سهمی هم در رسانه ها ندارد و در عوض ترجیح می دهد دستمزد هنگفتی که از تهیه کنندگان دریافت می کند را صرف سازمان های مبارزه با سرطان و امور خیریه نماید. مردی که هرگز اعتقادی به تجملات نداشته و به ساده ترین شکل ممکن همانند ما در حال زندگی است.

شاید در حوزه سینما بتوان توصیفات ژورنالیستی را متوجه کیانو دانست. میتوان از مبارزه با پلیدی اش در « کنستانتین » نام برد و یا مبارزه با نفس وجودی اش در « وکیل مدافع شیطان » ، از عاشق پیشه « نوامبر شیرین » تا ناجی دنیا در « ماتریکس » . اما آنچه که کمتر به آن توجه شده شخصیت واقعی خودِ اوست که هرگز بنا را بر کسب شهرت و ثبت تصاویر گوناگون قرار نداد. او ستاره سینما باقی ماند بی آنکه هرگز نامش در حاشیه مطرح شود.

حال می توان او را در مترو و اتوبوس مشاهده کرد که به راحتی با مردم همراه می شود.فردی که تخمین زده می شود 350 میلیون دلار ارزش دارد اما خود ابداً اعتقادی به این ارقام ندارد و ساز خود را برای نحوه زندگی اش کوک می کند. مردی که کمتر کسی به یاد دارد آخرین لبخندش را در چه تاریخی بر لبش مشاهده کرده؛ مردی که در سینما ستاره بود اما در واقعیت، سخاوتمند باقی ماند.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها