صفحه اصلی > اخبار سینمای جهان : نکاتی جذاب درباره کارتون های مشهوری که براساس واقعیت ساخته شده اند + تصاویر

نکاتی جذاب درباره کارتون های مشهوری که براساس واقعیت ساخته شده اند + تصاویر

cartoon 1 1

هنوز هم دیالوگ های کارتون هایی که در کودکی علاقه زیادی بهشون داشتیم رو یادمون هست چون بارها و بارها اونارو تماشا کردیم.

به گزارش مووی مگ به نقل از بدونیم، امروز بدونیم میخواد اسراری درباره این کارتون ها بگه که ممکنه دیدگاهتون رو نسبت به اون ها عوض کنه.

مولان

این کارتون بر اساس داستان زندگی واقعی “هوآ مولان” که پدرش به او هنرهای رزمی، سوارکاری، تیراندازی و شمشیربازی آموخته بود ساخته شده است. زمانی که امپراطور تمام مردها را ملزم به شرکت در جنگ کرد مولان به چادر پدر مریضش به جنگ رفت. او در طول ۱۲ سال خدمت چندین مدال افتخار گرفت و هرگز کسی نتوانست به رازش پی ببرد.

آناستازیا

cartoon 2 1

پشت کارتون آناستازیا یک شخصیت واقعی پنهان شده است و او دختر آخرین تزار روسیه نیکلاس دوم است. او در سال ۱۹۱۸ همراه با خانواده اش اعدام شد.

آپ

cartoon 3 1

در سال ۲۰۰۶ در منطقه ای در شهر سیاتل ساخت یک آسمانخراش شروع شد. درست در منطقه ای که خانه پیرزن ۸۵ ساله ای به نام ادیت میسفیلد قرار داشت. او تنها کسی بود که قبول نکرد به دلیل عملیات برج سازی خانه اش را ترک کند. او مبلغ پیشنهادی ۱ میلیون دلار را رد کرد و گفت هیچ نیازی به پول ندارد.

خانه برفی

cartoon 4 1

سفید برفی واقعی، ماریا سوفیا مارگارتا کاترینا ون ارتال است که در سال ۱۷۲۹ در قلعه Lohr am Main به دنیا آمده است. هیچ تصویری از او به جا نمانده است اما قلعه او هم اکنون به موزه ای تبدیل شده که آینه سحرآمیز در آن نگهداری می شود.

cartoon 5

پدر ماریا این آینه را به همسر زیبایش هدیه داده است. مکانیسم صدای خاصی این آینه توسط سازندگانش طوری ساخته شده است که آن را به آینه سخنگو تبدیل کرده است.

بالتو

cartoon 9 1

بالتو داستانی واقعی است که در سال ۱۹۲۵ در روستایی به نام Nome اتفاق افتاده است. زمانی که مردم روستا از شیوع دیفتری رنج می بردند. بالتو نام سگی است که همراه با گروه ۵۲ مایل مسیر را طی کرد تا برای کودکان روستا سرم فراهم کند.

cartoon 10 1

داستان بالتو هنوز هم در مدارس آلاسکا آموزش داده می شود و مجسمه او در پارک مرکزی نیویورک نصب شده است.

پینوکیو

cartoon 11 1

کارلو لورنزینی نویسنده داستان پینوکیو علاقه ای به بچه ها نداشت اما برای این که به آن ها درسی بدهد شخصیت داستانش را یک بچه دروغگو انتخاب کرد که با تمام اشتباهاتش او را تنبیه می کند و در نهایت از درخت آویزان می کند. خواننده این کتاب عاشق پینوکیو می شوند و ویارستاز لورنزینی به او پیشنهاد کرد که عروسک چوبی را تبدیل به یک موجود زنده کند

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها