صفحه اصلی > اخبار سینمای ایران : تشریفات زائد از جشنواره فیلم فجر حذف می شوند

تشریفات زائد از جشنواره فیلم فجر حذف می شوند

image 13960814739 76544545

به نظر می‌رسد کم کردن هزینه‌های جشنواره فیلم فجر به ترجیع‌بند صحبت‌های مدیران سینمایی تبدیل شده و آنها می‌کوشند به شکل مداوم این نکته را از طریق رسانه‌ها منتقل کنند. در جدیدترین موضع‌گیری، رئیس سازمان سینمایی به «صرفه‌جویی» و «حذف تشریفات زائد» از جشنواره اشاره کرده است.

به گزارش مووی مگ به نقل از ایرنا، محمدمهدی حیدریان در گفت و گویی درباره تحولات پیش روی جشنواره فیلم فجر گفته است: «جشنواره به عنوان فعالیت مردمی این قابلیت را دارد که حامیان مالی مختلف از آن حمایت کنند که این حامیان می توانند فرهنگی نیز باشند.

او با اشاره به این که جشنواره فیلم فجر یک فعالیت میدانی است، می‌گوید: «شکوه جشنواره با ظواهر و فعالیت هایی که در عرصه اتفاق می افتد سنجیده می شود و ما در عین حال که می خواهیم از این شکوه کم نکنیم، صرفه جویی هم انجام دهیم و تشریفات زائد را برداریم. رویکرد ما در جشنواره این است که هزینه مراسم با درآمد فرهنگی که برای ما دارد سازگار باشد

رئیس سازمان سینمایی همچنین به لزوم بازنگری در اهداف برگزاری جشنواره‌ها اشاره کرده است: «بخش عمده ای از جشنواره های کشور که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، متولی و مجری برگزاری آنهاست به جهت مادی و وقت سرمایه وزارتخانه را به خود معطوف می کند که به دستور سید عباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، سیاست کلان این است که با بهره گیری از راهکارهای ممکن، راندمان را بالا ببریم. برای بالا بردن راندمان باید ببینیم از هر جشنواره ای چه هدفی را دنبال می کنیم و کارکرد و هدفگذاری امروزی آنها را بازنگری کنیم

کم شدن تعداد فیلم‌های حاضر در جشنواره سی و ششم و تصمیم برگزار کنندگان برای حذف برج میلاد و تاکید دبیر جشنواره بر این که «کاخ جشنواره نداریم» حالا با صحبت‌های حیدریان تکمیل شده و به نظر می‌رسد انتقادها از میزان بودجه دو جشنواره ملی و جهانی فجر که در ماه‌های اخیر در برخی رسانه‌ها بازتاب یافته، تاثیر خود را گذاشته است.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها