صفحه اصلی > اخبار سینمای ایران : گزارش باکس آفیس سینمای ایران در ایام نوروز / ژن خوک قعرنشین شد!

گزارش باکس آفیس سینمای ایران در ایام نوروز / ژن خوک قعرنشین شد!

ژن خوک

در حالی که یک هفته از اکران فیلم‌های نوروز ۹۸ می‌گذرد، دو فیلم «رحمان ۱۴۰۰» و «متری شیش و نیم» با فاصله زیاد نسبت به سایر فیلم‌ها در صدر جدول اکران قرار گرفته‌اند. نکته قابل توجه شکست «ژن خوک» ساخته سعید سهیلی است که در هفت روز اول نمایش هنوز به ۸۰ میلیون تومان فروش هم نرسیده است.

به گزارش مووی مگ به نقل از آی سینما، هفت فیلم جدید از شنبه هفته گذشته در قالب اکران نوروزی روی پرده رفتند و بر اساس آمار سامانه اعلام فروش سینماشهر، «رحمان ۱۴۰۰» کمدی جدید منوچهر هادی با ۱ میلیارد و ۴۸۸ میلیون تومان پرفروش‌ترین فیلم است.

«متری شیش و نیم» فیلم دوم سعید روستایی که یک روز دیرتر از سایر فیلم‌ها روی پرده رفت، در یک هفته ۱ میلیارد و ۲۶۲ میلیون تومان فروخته و به نظر می‌رسد که حتی قابلیت سبقت گرفتن از «رحمان ۱۴۰۰» را دارد.

سایر فیلم‌ها با اختلاف زیاد در رده‌های بعدی قرار گرفته‌اند. «چهار انگشت» دیگر کمدی روی پرده ساخته حامد محمدی ۴۷۵ میلیون تومان فروخته و «زندانی‌ ها» فیلم جدید مسعود ده‌نمکی ۲۳۶ میلیون تومان از گیشه به دست آورده است.

«غلامرضا تختی» ساخته بهرام توکلی ۱۲۵ میلیون تومان درآمد داشته است. «پیشونی سفید ۳» هم ۹۴ میلیون تومان فروخته است.

اما «ژن خوک» سعید سهیلی بعد از جنجال‌های کارگردانش مبنی بر ارائه ندادن به جشنواره و سپس چند مصاحبه درباره پیش بینی فروش خوب بعد از یک هفته فقط ۷۶ میلیون تومان از گیشه اکران نوروزی کسب کرده است.

سهیلی دو سال پیش «گشت ۲» را در اکران نوروز داشت که رکورد فروش تاریخ سینمای ایران را شکست. اما به نظر می‌رسد فیلم جدیدش حتی اگر در روزهای آینده وضعیت بهتری به دست آورد، ولی نمی‌تواند موفقیت آن فیلم را تکرار کند.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها