صفحه اصلی > اخبار سینمای جهان : شکایت از کمپانی « دیزنی » به دلیل پرداخت حقوق کمتر به زنان

شکایت از کمپانی « دیزنی » به دلیل پرداخت حقوق کمتر به زنان

624476 193001

پرداخت حقوق کمتر به کارمندان زن موجب شد تا این بار کمپانی دیزنی با شکایت روبه رو شود.

به گزارش مووی مگ به نقل از مهر، روز سه‌شنبه یک شرکت وکالت از کمپانی والت دیزنی شکایت کرد و گفت دیزنی به صورت سیستماتیک به کارمندان زن خود پول کمتری پرداخت می‌کند.

شرکت «اندرسون» که در سان‌فرانسیسکو واقع شده می‌خواهد نماینده تمام زنانی باشد که از سال ۲۰۱۵ تا به حال در «والت دیزنی استودیوز» واقع در کالیفرنیا مشغول به کار هستند. بر مبنای این شکایت سیاست‌های سازمانیاز جمله سیاست‌های تعیین‌کننده شرایط استخدام افراد جدید – اثراتی متعصبانه علیه زنان دارند.

در این شکایت همچنین ادعا شده که دیزنی مکانیزمی درونی برای اینکه روشن کند زنان در کاری مشابه درآمدی کمتر یا مساوی همتایان مرد خود دریافت می‌کنند، ندارد.

در این شکایت آمده است: مثل دیگر شرکت‌هایی که بدون شفافیت، تعهد و مسئولیت‌پذیری عمل می‌کنند، رهبری دیزنی هم بیشتر به کارمندان مرد ارزش می‌دهد. روی هم رفته، سیاست‌ها، رویه‌ها و کارکردهای پرداخت غرامت دیزنی صحیح نیستند و نمی‌توان آن‌ها را با ضرورت تجاری توجیه کرد.

یکی از سخن‌گویان دیزنی این اتهام‌ها را رد کرد و گفت: این شکایت هیچ گونه ارزشی ندارد و ما به شدت از خود مقابل آن دفاع خواهیم کرد.

این شکایت نماینده دو شاکی اصلی یعنی لاروندا راسموسن و کارن مور است. راسموسن ۱۱ سال به عنوان تحلیل‌گر مالی برای دیزنی کار کرده و در سال ۲۰۱۷ مسئله درآمد خود را با بخش منابع انسانی دیزنی مطرح کرد. در آن موقع، درآمد پایه او ۱۰۹۹۵۸ دلار در سال بود.

او متوجه شد ۶ کارمند مردی که همان عنوان شغلی را داشتند از او پول بیشتری می‌گرفتند و شکاف درآمدی آن‌ها چیزی بین ۱۶ تا ۴۰ هزار دلار در سال بود. در ماه نوامبر ۲۰۱۸ او یک افزایش حقوق ۲۵ هزار دلاری دریافت کرد، اما در شکایت آمده که او هنوز هم از همتایان مرد خود درآمد کمتری دارد. همان موقع دو کارمند زن دیگر هم افزایش درآمد داشتند که شکایت می‌گوید این امر نشان‌دهنده این است که دیزنی دارد نسبت به مشکل خود آگاهی بیشتری پیدا می‌کند.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها