صفحه اصلی > اخبار سینمای ایران : انتقاد تند از فیلمنامه فصل دوم « بانوی عمارت » / قصه سفارشی و باعث تحقیر مخاطب است!

انتقاد تند از فیلمنامه فصل دوم « بانوی عمارت » / قصه سفارشی و باعث تحقیر مخاطب است!

بانوی عمارت

عزیزالله حمیدنژاد کارگردان سریال «بانوی عمارت» با انتشار یادداشتی به شدت از فیلمنامه فصل دوم این مجموعه تلویزیونی انتقاد کرده و آن را سفارشی دانسته که باعث «تحقیر مخاطب» می‌شود.

فیلمنامه فصل اول «بانوی عمارت» را احسان جوانمرد نوشته بود که به دوره‌ای از تاریخ قاجار می‌پرداخت. فصل دوم این سریال را قرار بود محمد داوودی و محسن قرایی بنویسند که سال گذشته با فیلمنامه «قصر شیرین» از جشنواره فجر جایزه بهترین فیلمنامه را گرفتند. اما در نهایت داوودی به تنهایی فیلمنامه فصل دوم «بانوی عمارت» را نوشت.

حمیدنژاد که قرار است فصل دوم این مجموعه را هم کارگردانی کند، در یادداشتی که خبرگزاری مهر منتشر کرد، از این فیلمنامه انتقاد کرده است. در این یادداشت آمده:

«نظر به اینکه مخاطبان بسیاری درباره ادامه ساخت سریال «بانوی عمارت» از بنده سوال می‌کنند لازم است به اطلاع برسانم اینجانب به دلایل اختلاف سلیقه حرفه ای در کم وکیف نگارش متن فصل دوم این سریال نبوده‌ام و آنچه اخیراً پس از نه ماه برای نظرخواهی و تصمیم‌گیری به دست من رسیده است برخلاف خبرهای منتشر شده از طریق تهیه‌کننده و نویسنده محترم،… فیلمنامه نیست بلکه طرح مبسوطی از تخیلات نویسنده با وام گرفتن سطحی از برخی حوادث و بعضی دیگر از شخصیت‌های سریال است؛ متاسفانه از زاویه دید تولید، نوشته‌ای بسیار سفارشی و غیرنمایشی است به‌طوری که دو تا از آدم‌های سریال حدود ۱۰ قسمت در یک کاه‌دونی بسر می‌برند و دیالوگ می‌گویند و این گونه پرداخت‌ها چیزی جز تحقیر مخاطب و پس زدن او را بدنبال ندارد.

به عقیده حقیر اگر همچنان سازمان صداوسیما تاکید بر ساخت ادامه این سریال را دارد بهتر است مانند خیلی از طرح‌ها حق و حقوق نویسندگان پرداخت شده و این طرح کنار گذاشته شود و تیمی جدید و حرفه‌ای با نگرش احترام به جذب مخاطب روی آن متمرکز شود. کسانی که به راحتی درباره تولید فصل دوم سریال نظر می‌دهند هرگز نمی‌دانند که فصل یک با چه پشتوانه و مرارت و ظرایفی تصویر شده است.»


خواندن مقالات زیر توسط مووی مگ پیشنهاد می شود :

ابراهیم حاتمی کیا : سازندگان فیلم‌ های سفارشی «لژیونرهای مزدور» هستند!

مصطفی کیایی : اگر من سفارش تیزر به شبکه‌های ماهواره‌ای دادم،حاضرم دائم ممنوع الکار شوم!

در نظرسنجی مووی مگ شرکت کنید / آیا از سریال هیولا رضایت داشتید؟

سریالها و برنامه های تلویزیون برای نیمه دو سال 98 اعلام شد

بالا گرفتن انتقادات از سریال « بانوی سردار » / پانته آ سیروس واکنش نشان داد!

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها