صفحه اصلی > اخبار سینمای ایران : مخالفت فاطمه معتمدآریا با دریافت مالیات از بازیگران! / بازیگران کمترین درآمد را دارند!

مخالفت فاطمه معتمدآریا با دریافت مالیات از بازیگران! / بازیگران کمترین درآمد را دارند!

فاطمه معتمدآریا

فاطمه معتمدآریا در گفتگو با برنامه پشت‌صحنه گفت: دستمزد‌های میلیاردی از پول‌های بی‌نشان نشات می‌گیرد و این پول‌های بی‌نشان را که هیچ ربطی به سینمای ما ندارد، باید بررسی کنند و مالیات آن درآمدها و پول‌‌‌ها را بگیرند.

به گزارش مووی مگ به نقل از بانی فیلم، فاطمه معتمد آریا شب گذشته مهمان فرش قرمز برنامه پشت صحنه رادیو تهران بود که در ابتدای گفتگو عنوان کرد: فرش‌های قرمز را برای سلبریتی‌هایی نگه دارید که احتیاج به فرش قرمز دارند یا در فضاهای مجازی به فرش قرمز متداول شده و با حضور بازیگران مترادف شده است. می خواهم بگویم من یک بازیگر سینما تئاتر و تلویزیون هستم و سلبریتی نیستم.

وی در گفتگو با این برنامه رادیویی درباره طرح لغو معافیت مالیاتی هنرمندان گفت: ما هنوز در انجمن بازیگران سینمای ایران به هیچ عنوان درباره این مسئله بحث جدی نکرده‌ایم. من به عنوان فاطمه معتمدآریا درباره مسائل مالیاتی صحبت خواهم کرد. اگر بخواهیم درباره انجمن بازیگران و خانه سینما وارد بحث مالیاتی شویم آن وقت مناسبات دیگری می‌پذیرد. من به عنوان یک بازیگر سینما می‌توانم درباره این مسئله اطلاعاتی بدهم.

وی ادامه داد: سال‌ها است که یک کارشناسی قوی می‌شود و به این نتیجه رسیده‌اند که هنرمندان نه فقط بازیگران سینما و شامل تئاتر، بخشی از تلویزیون و دیگر هنرها، مالیات ندهند. اگر قرار باشد از هنرمندان مالیات بگیرند، اتفاقاً این‌ها باید انتهای خط مالیاتی باشند، چون نسبت به مسائل مالی و چرخه‌های مالی که وجود دارد، کم ترین درآمد را بازیگران دارند.

این بازیگر سینما اظهار داشت: از حدود پنج هزار نفر که در سینمای ما به طور مشخص عضو خانه سینما هستند، سالیانه اگر ۱۰۰ فیلم ساخته شود، ۴۰۰ نفر سر کار هستند. این نمایش شکوه، جاه، مقام و پولی که در این صفحات مجازی خیلی متداول شده مانند همین فرش قرمزها، برای تعداد محدودی از هنرمندان ما است. بقیه کسانی هستند که واقعاً در طول سال یا به سختی اموراتشان را می گذرانند و یا اصلا به سختی درآمدی برای امرار معاش دارند.

در ادامه، با اشاره مصطفی امامی به حقوق میلیاردی بعضی چهره‌ها و مطرح شدن برخی ارقام، فاطمه معتمد‌آریا گفت: این مسئله از جای دیگری نشأت می‌گیرد. از پول های بی نشانی که وارد سینما شدند. اسمی برایش نمی‌گذارم. فقط می‌دانم چرخه سینما با این پول ها نمی چرخد. اتفاقاً یک برنامه‌ریزی خیلی دقیق و درست شده است که این پول‌هایی که برای سینما و هنر نیست را وارد هنر کرده و یک تعداد خاصی را با خودشان همراه می کنند. بیشتر یک نمایشی از آن همه پول‌های دست نیافتنی و رویایی وجود دارد. این یک چرخه‌ای است که سرش به سینما نمی رسد، از سینما بیرون است و معقول و متداول نیست. این پول هایی که به سینما وارد می‌شود و بریز و بپاش‌هایی که وجود دارد، خیلی با هنرمندان فاصله دارد. اتفاقاً باید به آن پول‌ها رسیدگی شود. نه هنرمندان که واقعاً به جای این که حال مردم را خوب کنند، حال خودشان هم بد باشد.

این هنرمند گفت: در مسائل مالیاتی که مربوط به هنرمندان می شود، فکر می کنم که آن ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده که از سینما گرفته می‌شود کافی باشد. باید به پول های نامعلوم رسیدگی کنند. این پول‌ها ربطی به من، همکاران من و خانه سینما ندارد. از جاهای دیگر می آید و باید آن را پیدا کنند.

وی افزود: به نظر من خیلی خوب است که تمام سازمان‌های دولتی برای ایجاد تسهیلات برای کل مردم با هم یک تعاملی داشته باشند که یک بخشی از آن مالیات است. مالیات را از کسانی بگیرند که واقعاً باعث یک اختلاف طبقاتی عظیم در جامعه شده‌اند، چه طبقه هنرمندان، چه طبقه کارگران و چه طبقه مرفه. سال‌ها روی این مسئله کار کردند و به این نتیجه رسیدند که به چه دلیل و چگونه هنرمندان نباید مالیات بدهند و اداره مالیات هم اتفاقا از این مسئله ضرر نکند.

معتمدآریا ادامه داد: این طور نیست که سینما مالیات ندهد. سینما مالیات خودش را می دهد اما این مالیات از افراد گرفته نمی شود و از فروش بلیت سینماها گرفته می‌شود. پشت هر بلیطی که خریده می‌شود نوشته شده است که چند درصد از آن پرداخت می‌شود. این پول‌های عظیمی که هیچ ربطی به سینمای ما ندارد و به سینمای ما نشت کرده است را اتفاقاً بررسی کنند و مالیات آن درآمدها و پول‌ها را بگیرند ولی به خود سینما برگردانند. اگر قرار است کسی بهره‌ای از سینما ببرد، اول باید خود سینمایی‌ها باشند.


خواندن مقالات زیر توسط مووی مگ پیشنهاد می شود :

فاطمه معتمدآریا: من را در کنار فاحشه ها بازجویی کردند!

صحبت های همسر فاطمه معتمدآریا درباره ممنوع الفعالیت شدن همسرش / به مسئولان نامه می نوشتم که این تصاویر در مراسم خصوصی گرفته شده

واکنش وزیر ارشاد در ارتباط با حمله به فاطمه معتمدآریا / دولت اختیاراتی ندارد و نمی تواند با این افراد مقابله کند!

امام جمعه کاشان به دلیل حضور فاطمه معتمدآریا در این شهر عزای عمومی اعلام کرد!

اعتراض دلواپسان با الفاظ رکیک و خلاف شرع به حضور فاطمه معتمدآریا در نمایش فیلم « یحیی سکوت نکرد »

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها