صفحه اصلی > اخبار سینمای جهان : بهترین فیلمهای سال 2020 تاکنون + تصاویر

بهترین فیلمهای سال 2020 تاکنون + تصاویر

۱- The Assistant

بگذارید با این واقعیت روبرو شویم: سال ۲۰۲۰ سال بسیار بدی بود، بسیار بد. اما هنوز هم هستند سریال ها و فیلم هایی که ما را در یک سال منحوس سرگرم کنند. در سال جاری به دلیل شیوع کرونا و بسته بودن سینماها شاهد رونق فیلمسازی نبودیم اما سینما به طور کلی نیز تعطیل نبود. در سال ۲۰۲۰ فیلم های اندکی توانستند مانند هر سال سروصدا کنند و دیگر خبری از آن تابستان های داغ سینمایی نبود به همین دلیل برخی از فیلم های مورد انتظار در سکوت نسبی خبری منتشر شدند.

به گزارش مووی مگ به نقل از روزیاتو، بدین بهانه در ادامه این مطلب قصد داریم شما را با بهترین فیلم هایی که در سال ۲۰۲۰ منتشر شده اند آشنا کنیم.

 

۱- The Assistant

در فیلم The Assistant، کیتی گرین در نقش کارگردان و نویسنده یک روز از زندگی شخصی که برای یک مدیر قدرتمند بدون کوچکترین درکی از حقوق زنان و جنبش #MeToo را بررسی می کند. در این فیلم جولیا گارنر نقش منشی را بازی می کند که باید هر روزه به تمامی امور مربوط به دفتر کار مدیرش رسیدگی کنند و همزمان متوجه می شود پشت درهای اتاق رییسش اتفاقات عجیب و غریبی رخ می دهد.

۲- ۲- Bad Boys for LifeBad Boys for Life

انتشار فیلم Bad Boys for Life در ماه ژانویه در ابتدا یک شکست تجاری به نظر می رسید. اما بازگشت ویل اسمیت و مارتین لارنس به نقش های مشهورشان به یکی از بهترین اتفاقات نادر در یک سال عجیب و غریب سینمایی تبدیل شد. سومین فیلم در این فرانچایز با نام Bad Boys for Life هر چیزی که از یک دنباله بخواهید داشت؛ بسیار خنده دار، با پیچش های داستانی غیرمنتظره و پیام های فراوان در مورد خانواده. بعد از شکستن رکورد فروش فرانچایز Bad Boys، به نظر می رسد فیلم چهارمی نیز در کار خواهد بود. اگر در سال ۲۰۲۰ به دنبال چیزی برای خندیدن هستید این فیلم را از دست ندهید.

۳- Da 5 Bloods

۳- Da 5 Bloods

فیلم Da 5 Bloods  بهترین اثر اسپایک لی در سال های اخیر است، اثری قوی که بازگشت گروهی از کهنه سربازان به ویتنام را برای یافتن یک گنج و بازگرداندن بقایای رهبر گروهشان به خانه به تصویر می کشد. قدرت بازی ها، به ویژه دلروی لیندو، و مسائلی که در فیلم به آن ها پرداخته می شود، از نژادپرستی گرفته تا جایگاه اجتماعی، تا مدت با بیننده باقی خواهد ماند.

 ۴- Feels Good Man

۴- Feels Good Man

اگر تاکنون شکلک هایی که در فضای مجازی استفاده می شود را درک نکرده اید، Feels Good Man یک بررسی ماجراجویانه در مورد تاثیر کارتون های ظاهراً معصوم بر زندگی انسان هاست. این فیلم مستند به بررسی تاریخچه شکلک ها می پردازد و بعد از تماشای آن از خود خواهید پرسید آیا شکلک ها نتیجه انتخابات ریاست جمهوری در سال ۲۰۱۶ را تغییر نداند.

 ۵- The Invisible Man

۵- The Invisible Man

لی وانل کارگردان فیلم با کمک استودیو بلوم هوس که سابقه ای طولانی در ساخت فیلم های ترسناک باکیفیت دارد، نگاهی هوشمندانه و مدرن به یک داستان ترسناک کلاسیک دارد. در The Invisible Man الیزابت ماس مانند همیشه بازی خارق العاده ای از خود ارائه داده، این بار در نقش زنی که نامزد سابقش با اختراع یک لباس نامرئی او را شکنجه می دهد. تماشای این فیلم بسیار تکان دهنده شما را هر لحظه روی صندلی تان نیم خیز نگه خواهد داشت.

 ۶- The King of Staten Island

۶- The King of Staten Island

زندگی پیت داویدسون الهام بخش تازه ترین فیلم جاد آپاتو بوده که همزمان شما را خندانده و به گریه می اندازد. داویدسون در فیلم The King of Staten Island در اولین نقش بزرگ خود بازی خارق العاده ای ارائه می دهد، فیلمی که در آن وی نقش پسر جوانی را بازی می کند که بعد از مرگ پدر آتش نشانش باید مشکلات خود و خانواده اش را حل کند. تحول شخصیت او در طول داستان نشان دهنده استعداد داویدسون و البته رشد و بلوغ داستان سرایی کارگردان است.

 ۷- Mulan

۷- Mulan

اگر نگرانید که نسخه لایو اکشن Mulan نیز به یکی از بازسازی های تجاری یک کلاسیک از دیزنی تبدیل شود باید بدانید که جای نگرانی نیست. اگر چه این فیلم همچنان رگه هایی از کارتون کلاسیک را در خود دارد اما جایگاه خاص و متمایز خودش را داشته و بیشتر شبیه یک فیلم ابرقهرمانیدر مورد زنی جوان است که قدرتش را باور دارد تا فیلمی در مورد یکی از شاهزاده های دیزنی. اگر ناراحتید که چرا این بازسازی مانند نسخه اصلی موزیکال نیست باید بدانید که برخی از موسیقی های اورجینال قسمت اصلی در نسخه لایو اکشن گنجانده شده اند.

 ۸- Nomadland

۸- Nomadland

فرانسس مک دورمند با بازی خارق العاده ای که در فیلم Nomadland از خود ارائه داده در مسیر بدست آوردن یک جایزه اسکار دیگر قرار دارد. او در این فیلم نقش زنی را بازی می کند که در جریان رکود اقتصادی بزرگ اوایل قرن بیست و یکم همه چیزش را از دست می دهد و اکنون سوار بر ون خود یک زندگی دائماً در حال حرکت را تجربه می کند. این فیلم که نابازیگران بسیاری با تجربه زندگی کوچ نشینی در آن بازی می کنند نگاهی فوق العاده به سبکی متفاوت از زندگی عامه مردم دارد.

 ۹- The Old Guard

۹- The Old Guard

به نظر می رسد که نتفلیکس با این فیلم یک فرانچایز کمیک بوکی پرهزینه یافته است. در فیلم The Old Guard شارلیز ثرون در نقش یک قهرمان نامیرا که در طی قرن ها به شکل پنهان به بشریت کمک کرده فوق العاده ظاهر می شود. فیلم The Old Guard پر از سکانس های اکشن و مبارزه ای فوق العاده است که بر جذابیت های داستان می افزاید.

 ۱۰- One Night in Miami

۱۰- One Night in Miami

اولین تجربه کارگردانی رجینا کینگ نشان داده که این بازیگر بسیار بااستعداد در پشت دوربین نیز از توانایی قابل توجهی برخوردار است. فیلم One Night in Miami بر اساس نمایشنامه ای به همین نام ساخته شده و به دیدار تخیلی بین بزرگ ترین چره های جنبش حقوق مدنی در آمریکا، محمد علی کلی، مالکوم ایکس، سم کوک و جیم براون می پردازد.

۱۱- Sound of Metal

۱۱- Sound of Metal

در فیلم Sound of Metal ریز احمد بازی بی نقصی در نقش یک درامر ارائه می دهد که بهس رعت حس شنوایی اش را از دست می دهد. اگر کسی از نزدیکان شما دچار مشکل شنوایی است، فیلم Sound of Metal تقلاهای درونی شخصیت روبن و درماندگی اش نسبت به صداهای نامفهومی که می شنود و تلاش هایش برای نشان دادن تجربه ناخوشایند خود به مخاطبانش را روایت می کند. این فیلم نگاهی عمیق به زندگی افراد ناشنوا است که نشان می دهد ناشنوا بودن به معنای معلولیت نیست و نه چیزی که نیاز به مرمت کردن دارد.

۱۲- Palm Springs

۱۲- Palm Springs

اندی سمبرگ و کریستین میلیوتی  به لطف کمدی جذاب Palm Springs نام خود را در این فهرست به عنوان یکی از بهترین زوج های فیلم های کمدی رمانتیک جایگاه خود را تثبیت کردند. داستان فیلم که در یک فضای عروسی در یک مرکز تفریحی در پالم اسپرینگز می گذرد، در مورد زوجی است که هر روز آن ها تکرار می شود. در این بحبوحه در حالی که زوج اصلی داستان برای گذران وقت کارهای جذابی انجام می دهند با ارزش واقعی زندگی آشنا می شوند.

۱۳- Pieces of a Woman

۱۳- Pieces of a Woman

ونسا کیربی در فیلم Pieces of a Woman نقش زنی را بازی می کند که با مرگ دخترش در هنگام تولد دست و پنجه نرم می کند. احساس پوچی و افسردگی او به فاصله افتادن بین او شوهرش منجر می شود، مردی که شایا لباف نقش او را بازی می کند. بازی کیربی دیدنی است و او را به یکی از شانس های اسکار تبدیل می کند.

۱۴- Project Power

۱۴- Project Power

این فیلم اکشن از سرویس نتفلیکس در مورد یک ماده مخدر است که به استفاده کننده به مدت ۵ دقیقه قدرت های فراانسانی می بخشد. در فیلم Project Power جیمی فاکس نقش مردی را بازی می کند که می خواهد دخترش را پیدا کند، دختری که به عنوان موش آزمایشگاهی برای تست کردن این ماده مخدر مورد استفاده قرار گرفته است. سکانس های فیلم و بازی فاکس باعث شده این فیلم یکی از بهترین فیلم‌های سال ۲۰۲۰ باشد.

۱۵- The Rental

۱۵- The Rental

اولین تجربه کارگردانی دیو فرانکو  با نام The Rental یک تریلر تاثیرگذار است که در آن دو زوج خود را قربانی یک روانی چکش به دست در ویلایی که اجاره کرده اند می یابند. دیو از جامپ اسکرها چشم پوشی کرده اما آن ها را با خشونت و خونریزی فراوان جایگزین کرده تا همراه با تنش هایی که در میان شخصیت های اصلی ایجاد می شود شاهد یک فیلم ترسناک جذاب باشیم.

۱۶- The Social Dilemma

۱۶- The Social Dilemma

وقتی می شنوید کارکنان گوگل، توییتر و فیسبوک به فرزندانشان اجازه نمی دهند از شبکه های اجتماعی استفاده کنند این موضوع می تواند هشداری نسبت به این شبکه ها باشد. تماشای مستند The Social Dilemma از سرویس نتفلیکس برای هر کسی که از شبکه های اجتماعی استفاده می کند اجباری به نظر می رسد. این مستند نشان می دهد که الگوریتم هایی برای انتشار اطلاعات نادرست در دوران شیوع کرونا و رقابت های انتخاباتی طراحی شده و همچنین شبکه های اجتماعی اثرات روانشناختی داشته که می توانند شما را به خود معتاد سازند.

۱۷- Swallow

۱۷- Swallow

هیلی بنت بازی بی نقصی در تریلر Swallow از خود ارائه می دهد. او در این فیلم نقش زنی خانه دار را بازی می کند که به تازگی باردار شده و بعد از غرق شدن در زندگی روزمره خود شروع به بلعیدن اشیاء کوچک می کند. بازی بنت را در این فیلم باید دید که یکی از بهترین نقش آفرینی های سال لقب گرفته است.

۱۸- The Trial of the Chicago 7

۱۸- The Trial of the Chicago 7

تازه ترین اثر آرون سورکین نگاهی به ماجرای فعالان مدنی مخالف جنگ ویتنام است که به اتهام هرج و مرج در اجتماع ملی دموکرات ها  در سال ۱۹۶۸ در شیکاگو به دادگاه کشانده شدند. ساشا بارون کوهن، ادی ردمین، جرمی استرانگ، جان کارول لینچ، یحیی عبدالمتین دوم، مارک رایلنس، جوزف گوردون لویت و فرانگ لانگلا همگی بازی های خارق العاده ای در درام دادگاهی The Trial of the Chicago 7 ارانه داده اند، فیلمی که روایت آن با ماجراهای امروز جهان ارتباط نزدیکی دارد.

Tenet

۱۹- Tenet

تریلر جاسوسی پیچیده Tenet که فشار اصلی به عنوان نجات دهنده هالیوود در عصر شیوع کرونا بر دوش آن بود یک شاهکار به تمام معنا در زمینه روایت داستان است که به نظر می رسد جذابیت و هنر تمام و کمال آن در سال های آینده درک خواهد شد. استعداد کریستوفر نولان در روایت داستان های اورجینال در روزگار کنونی بسیار نادر است و این همان چیزی است که تازه ترین فیلم او را منحصربفرد و تماشایی می سازد. همچنین درک این فیلم به چندین بار تماشا و تعمق طولانی نیاز دارد.

۲۰- Trolls: World Tour

۲۰- Trolls: World Tour

در فیلم Trolls: World Tour شاهد بازگشت ملکه پاپی و برنچ در یک دنباله رنگی و جذاب هستیم. این فیلم پیامی قوی در مورد پذیرش تفاوت های دیگران به ما می آموزد که در قالب یک داستان ترولی کودکانه اما تاثیرگذار روایت می شود.


 

 

خواندن مقالات زیر توسط مووی مگ پیشنهاد می شود :

بهترین مستندهای سال 2020 که حتما باید دید! + تصاویر

بهترین فیلمهای اکشن در سال 2020 + تصاویر

پردرآمدترین بازیگران سال 2020 معرفی شدند + تصاویر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها