صفحه اصلی > اخبار سینمای جهان : 10 سریال ترسناک برتری که در سال 2020 منتشر شدند + تصاویر

10 سریال ترسناک برتری که در سال 2020 منتشر شدند + تصاویر

۱۰- JU-ON: Origins

سال ۲۰۲۰ در کل سال بسیار ترسناکی بود که می توان از اتفاقات آن چند ده فیلم و سریال ترسناک ساخت. تقریباً تمام بخش های صنعت سرگرمی با تاخیرها و کنسل های متعدد همراه شد. با این وجود، ژانر وحشت همچنان ایده هایی برای ترساندن مخاطبان در گوشه و کنار این سال پر از تعطیلی پیدا کرد. برای مثال The Invisible Man و The Platform بزرگ ترین و ستایش شده ترین فیلم های ترسناک سال ۲۰۲۰ بودند. با این وجود روی صفحه کوچک تلویزیون بود که ژانر وحشت بهترین ساخته هایش را عرضه کرد.

به گزارش مووی مگ به نقل از روزیاتو، در ادامه این مطلب قصد داریم شما را با بهترین سریال های ترسناک سال ۲۰۲۰ که باعث شد مخاطبان ژانر وحشت بیش از همیشه روی صندلی هایشان میخ کوب شوند آشنا کنیم.

۱۰- JU-ON: Origins

فرانچایز JU-ON که با عنوان The Grudge خارج از وطنش شناخته می شود یکی از مشهورترین ژانرهای وحشت است که در سال های اخیر در ژاپن شکل گرفته و از زمان انتشار اولین فیلم در سال ۲۰۰۰، تاکنون ۷ فیلم از آن ساخته شده است. با آماده بودن چنین پلتفرم افسانه ای، جای تعجب نداشت که سرویس نتفلیکس وارد عمل شده و بعد از خرید حقوق آن یک سریال جداگانه از آن در سال ۲۰۲۰ ساخت. سریال ترسناک JU-ON: Origins در ماه جولای منتشر شد و از ۶ اپیزود حدوداَ ۳۰ دقیقه ای تشکیل شده بود. داستان این سریال نیز در مورد یک کارآگاه امور ماوراءالطبیعه به نام یوسوئه بود که در مورد یک خانه جن زده تحقیق می کرد.

اگر چه برخی از ترس های تعبیه شده در این سریال همیشه موفق نبودند اما Origins یکی از ترسناک ترین محصولات صنعت سرگرمی در سال ۲۰۲۰ بود که با بقیه محصولات این ژانر تفاوت داشت. در حالی که تقریباً هر اپیزود دارای یک سکانس یا لحظه به شدت ترسناک بود، یک سکانس خاص در اپیزود چهارم بیش از هر سکانس دیگری ترسناک بوده و بدون شک نمونه آن در تمام طول سال ۲۰۲۰ در هیچ فیلم و سریال ترسناک دیگری دیده نشده بود. JU-ON: Origins نه تنها به ریشه های خود وفادار است بلکه از همان سبکی در ژانر وحشت پیروی کرده که سال ها پیش این فرانچایز را در ژاپن مشهور ساخت.

 ۹- Locke & Key

۹- Locke & Key

سری کتاب های کمیک Locke & Key برای اولین بار در فوریه ۲۰۰۸ منتشر شدند اما طرفداران این فرانچایز ترسناک ماوراءالطبیعه باید ۱۲ سال دیگر صبر می کردند تا نسخه سریالی آن از جعبه تلویزیون سر بر بیاورد. سریال Locke & Key که توسط کارلتون کیوز، مردیث آوریل و آرون الی کولیت برای سرویس نتفلیکس ساخته شده بود در مورد یک مادر و سه فرزندش است که به یک خانه روستایی به نام Keyhouse نقل مکان می کنند، جایی که در می یابند کلیدهای جادویی متعددی وجود دارد و با استفاده از آن ها می توان درهای جادویی بسیاری در داخل خانه را باز کرد.

این سریال بدون شک می خواست از موج استقبال از سریال های نوجوانانه ای مانند Stranger Things سود ببرد و با استفاده از تیم تولید شناخته شده و بودجه بالا می خواست موفقیت مشابهی را تجربه کند. و به نظر می رسد که این سرمایه گذاری نتیجه نیز داد زیرا این سریال نقدهای بسیار مثبتی از منتقدان و بینندگان دریافت کرد. گام و سرعت مناسب سریال باعث می شود که اتفاقات بسیار سیال و روان شکل بگیرند، موضوعات حساسی مانند تروما به شکلی هوشمندانه مورد بررسی قرار گرفته و به نمایش در می آیند و ارجاعات خوب متعددی به منبع ترسناک اصلی وجود دارد تا اطمینان حاصل شود که طرفداران کتاب های کمیک اورجینال وفاداری نسخه سریالی را درک کنند.

۸- The Walking Dead: World Beyond

۸- The Walking Dead: World Beyond

صحبت های زیادی در مورد اینکه فرانچایز The Walking Dead چطور توانسته در تمام طول این سال ها خود را نگه دارد شده است، علیرغم اینکه بسیاری از شخصیت های اصلی فرانچایز یا کشته شده یا از ادامه حضور منصرف شدند. با این وجود، فرانچایز The Walking Dead توانست به نحوی چیزی جدید را عرضه کند و با اسپین آف World Beyond که از ماه اکتبر پخش شد یک داستان کاملاً تازه در اختیار طرفداران خود قرار دهد. این سریال که داستان آن ۱۰ سال پس از آخرالزمان زامبی ها و اتفاقات سریال اصلی رخ می دهد، داستان گروهی از ۴ نوجوان در نبراسکا را روایت می کند که می خواهند اولین نسل بزرگ شده در این دنیای پساآخرالزمانی باشند.

سریال The Walking Dead از طریق استفاده هوشمندانه از تعامل ها و اتفاقاتی که بین گروهی از شخصیت ها در جریان بحران های مختلف رخ می داد موفق شده بود مخاطبان را به خود جذب کند، چیزی که در بسیاری از لحظات سریال ترسناک World Beyond نیز تکرار می شود. جلوه های ویژه، جلوه های بصری و کارگردانی سریال همانطور که انتظار می رفت بسیار خوب و نزدیک به سریال اصلی است اما این رشد شخصیتی و بحران هایی که چهار شخصیت اصلی تجربه می کنند است که این سریال اسپین آفی را جذاب می سازد.

۷- Slasher

۷- Slasher

سریال Slasher که در سال ۲۰۲۰ سومین فصل خود را تجربه کرد یک سریال ترسناک آنتالوژی است که کار خود را در شبکه های Chiller و Super Channel آغاز کرد تا بعدها به نتفلیکس راه یافت. بسیار شبیه ساختار سریال American Horror Story، در اینجا نیز هر فصل داستان و ویژگی های خاص خود را دارد، با شخصیت ها، قاتل های ماسک دار و حال و هوای متفاوت، اگر چه برخی بازیگران در نقش های متفاوت به سریال باز می گردند. اولین فصل در مورد یک روستای آرام است که توسط قاتلی به نام مامور اعدام در وحشت فرو می رود، در حالی که فصل دوم روی گروهی از نوجوانان تمرکز دارد که بعد از کشتن یکی از دوستانشان در مسیر بازگشت به کمپ یک به یک شکار می شوند.

در مورد فصل سوم نیز، داستان در مورد یک آپارتمان است که ساکنان آن یک سال پس از اینکه مردی در برابر چشمان بی تفاوتشان کشته شد، به قتل می رسند. همانطور که اسم سریال نشان می دهد، این سریال ترسناک از ژانر فرعی اسلشر به معنای واقعی کلمه است. نویسندگی سریال بسیار ساده است و با مقدار توجه کافی می توان همه پیچ و تاب های داستان را فهمید اما قتل های بسیار هولناک و خونریزی فراوان چیزی است که سریال Slasher را به یکی از جذاب ترین سریال های ترسناک سال ۲۰۲۰ تبدیل می کند.

۶- Reality Z

۶- Reality Z

ساخت سریال Reality Z در ماه آوریل ۲۰۱۹ توسط چارلی بروکر افسانه ای اعلام شد و در نهایت در ژوئن ۲۰۲۰ از سرویس نتفلیکس پخش شد. داستان این سریال در مورد یک سریال ریالیتی شو موفق اما تخیلی برزیلی به نام Olympus است که در نتیجه آخرالزمان زامبی ها در شهر ریودژانیرو به آشوب کشیده می شود. تمامی ستارگان سریال و تیم تولید در داخل استودیو گرفتار می شوند در حالی که تهیه کننده سریال سعی در رهبری آن ها دارد. سریال Reality Z تقریباً به طور کامل بر اساس مینی سریال بریتانیایی Dead Set ساخته شده که توسط بروکر نویسندگی و کارگردانی شده اما بازنویسی آن توسط کلودیو تورس و ژوائو کاستا صورت گرفته است. هر دوی این سریال های ترسناک تحت تاثیر موفقیت سریال های ریالیتی شو بوده و از دیالوگ های هوشمندانه ای استفاده می کنند که جنبه ای هجوآمیز به آن ها می بخشد. فصل اول این سریال از ۱۰ اپیزود تشکیل شده و حال و هوای Black Mirror  و سریال های مشابه به سبک چارلی بروکر را می توان به وضوح در آن دید.

۶- Reality Z

۵- Lovecraft Country

سریال ترسناک Lovecraft Country توسط میشا گرین توسعه یافته و به نحوی ادامه رمانی از مت روف با همین نام است که در سال ۲۰۱۶ نوشته شده است. اگر چه بخش زیادی از سکانس های این فیلم در جولای ۲۰۱۸ فیلمبرداری شده، فصل اول آن در ۱۰ اپیزود در آگوست سال ۲۰۲۰ توسط شبکه HBO منتشر شد. این سریال داستان یک مرد سیاهپوست جوان به نام آتیکوس فریمن را روایت می کند که به تازگی از جنگ کره بازگشته و سفری جاده ای را همراه دوستش لتیتیا و همچنین عمویش جرج در سراسر آمریکای دوران جیم کرو آغاز می کند. این سریال به مسائلی مانند روابط بین نژادی پرداخته و وحشت نژادپرستی آمریکای سفیدپوست را به شکلی بسیار ترسناک و البته تاثیرگذار به تصویر می کشد در حالی که از یک سری هیولاها و شخصیت های منفی هولناک نیز سود می برد. سریال ترسناک HBO از بسیاری از جهات کاملاً در مورد نبرد برای بقا است. موانع و خطراتی که در سریال می بینیم بسیار ترسناک هستند اگر چه وقتی نیز برای انداختن وحشت های واقعی در مسیر شخصیت های سریال وجود دارد.

Ares 

۴- Ares

با بازی بازیگرانی مانند جید اولیبرگ، توبیاس کرسلوت، لیزا اسمیت و رابین بویسوین، سریال Ares یک سریال ترسناک است که از محصولات تلویزیونی هلند بوده و در ژانویه ۲۰۲۰ در نتفلیکس منتشر شد. این سریال داستان یک دانشجوی جوان پزشکی به نام رُزا را روایت می کند که به یک جامعه مخفی دانشجویی به نام Ares می پیوندد. این نوع از فیلم ها و سریال های ترسناک که بر محور تعلیق و رازآلودگی از طریق ایجاد فضاهای ناخوشایند و ترسناک ساخته می شوند، در سال های اخیر بسیار پرطرفدار شده و نمونه های سینمایی محبوبی از آن ها مانند The Invitation و The Perfect Host ساخته شده است، در حالی که در جریان ۱۰ اپیزود فصل اول Ares، این تم ها بسیار بیشتر مورد تحلیل قرار می گیرند.

جدای از راز پشت ماهیت و انگیزه این جامعه دانشجویی مرموز، این سریال هیچ ابایی از نشان دادن برخی از ترسناک ترین و تاریک ترین مسائل ندارد. در واقع سازندگان سریال هیچ محدودیتی برای نشان دادن آن چیزی که در ذهن خود داشته اند حس نکرده و همین موضوع باعث شده نتیجه سریالی به شدت ترسناک باشد. هر اپیزود حدود ۳۰ دقیقه طول داشته که برای بررسی تم های آشنا و چیزهای تازه کافی است.

۴- Ares

۳- Bloodride

سریال ترسناک Bloodride که با خوش سلیقگی تمام در روز جمعه ۱۳ مارس ۲۰۲۰ منتشر شد یک سریال ترسناک آنتالوژی است که از نروژ آمده است. هر اپیزود این سریال در داخل اتوبوسی رخ می دهد که راننده در یک هوای بارانی و در طول شبی تاریک آن را به پیش می برد. هر اپیزود داستان یکی از مسافران را دنبال می کند که از اتوبوس پیاده شده و آنگاه است که وحشت اطرافشان را تجربه می کنند. فرمت جدا بودن هر یک از داستان های اپیزودهای سریال از هم در قالب یک داستان نیم ساعته باعث شده که جذابیت و ترس داستان ها به خوبی حس شده و تماشای آن جذاب باشد. همانطور که گفته شد، Bloodride یک سریال نروژی است و به همین دلیل بهتر است با زیرنویس به تماشای آن بنشینید اما داشتن زبان خارجی چیزی نیست که باعث شود این سریال یکی از به یاد ماندنی ترین و هوشمندانه ترین سریال های ترسناک سرویس نتفلیکس در یک سال گذشته نباشد. فصل اول این سریال شامل تنها ۶ اپیزود است که هر یک فضا و حال و هوای خاص خود را دارند، اگر چه استفاده سازندگان از یک فضای تاریک هجوآمیز در تمام اپیزودها یکی از جذابیت های پایدار سریال در تمام اپیزودها باشد.

۲- The Outsider

۲- The Outsider

سریال The Outsider که از ماه ژانویه تا مارس ۲۰۲۰ توسط شبکه HBO منتشر شد یک مینی سریال ترسناک است که در قالب ۱۰ اپیزود یک ساعته و بر اساس رمانی به همین نام از استفن کینگ که در سال ۲۰۱۸ به نگارش درآمد، ساخته شده است. داستان سریال ترسناک The Outsider با قتل فجیع یک پسربچه آغاز می شود اما رفته رفته به تحقیقات مرگبار دو پلیس می پردازد که هر لحظه با نیروهای ماوراءالطبیعه بیشتر و قدرتمندتری روبرو می شوند. این سریال در مقایسه با دیگر سریال های ترسناک فهرست حاضر بسیار آرام تر شما را وارد حال و هوای وحشت و ترس می کند، اما در The Outsider همه چیز به خوبی ساخته شده و به شکلی هوشمندانه، تاثیرگذار و البته ترسناک به تصویر کشیده می شود.

فصل اول سریال اکنون در وبسایت راتن تومیتور نمره ۹۱ درصد را دریافت کرده و در متاکریتیک نیز از ۱۰۰ نمره ۶۹ را دریاف تکرده است. در این میان اپیزود دوم به عنوان یکی از بهترین اپیزودهای ژانر وحشت ماوراءالطبیعه نیز مورد توجه قرار گرفته است. در حالی که در روزهای پایانی سال ۲۰۲۰ هستیم، به نظر می رسد که HBO تصمیم گرفته از ساخت فصل دوم صرفنظر کند هر چند بازیگران اصلی برای بازی در یک فصل دیگر نیز اعلام تمایل کرده و خود استفن کینگ نیز اعلام کرده که در حال نوشتن دنباله های این داستان است.

۱- The Haunting Of Bly Manor

۱- The Haunting Of Bly Manor

سریال The Haunting of Hill House که در سال ۲۰۱۸ منتشر شد یکی از بهترین فیلم های ترسناکی بود که توسط نتفلیکس ساخته می شد و موفقیت آن باعث شد دنباله ای با نام The Haunting of Bly Manor ساخته شود که در ماه اکتبر ۲۰۲۰ منتشر شد. این سریال ایده های بسیاری از رمان کوتاه هنری جیمز با عنوان The Turn of the Screw که در سال ۱۸۹۸ نوشته شده و همچنین قسمت دوم فیلم The Haunting ساخته مایک فلاناگان گرفته است. تاثیر فلاناگان در سال های اخیر در ژانر وحشت به شدت واضح بوده و در The Haunting of Bly Manor شاهد بازگشت بازیگرانی مانند هنری توماس، الیور جکسون کوهن، کیت سیگل، کارلا گوگینو، کاترین پارکر و ویکتوریا پدرتی هستیم که در سریال Hill House بازی کرده و در قسمت دوم در نقش شخصیت هایی متفاوت ظاهر می شوند.

داستان سریال The Haunting of Bly Mano در مورد یک خانه روستایی در حومه شهر اسکس است و روایت یک پرستار بچه آمریکایی جوان به نام دنی کلیتون است که مسئولیت دو کودک بسیار عجیب و غریب را بر عهده می گیرد. اگر چه در مورد اینکه این سریال توانسته به موفقیتی در حد Hill House برسد بحث وجود دارد اما بازی های جذاب بازیگران در تمامی نقش ها و فوت کوزه گری فلاناگان باعث شده که این سریال یکی از بهترین سریال های ترسناک سال ۲۰۲۰ باشد.


خواندن مقالات زیر توسط مووی مگ پیشنهاد می شود :

10 فیلم ترسناک که ضربان قلب شما را بالا می برد! + تصاویر

10 فیلم ترسناک برتر سال 2020 به انتخاب « رولینگ استون »

15 مستند ترسناکی که پس از تماشا از خاطرتان محو نخواهد شد! + تصاویر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها