صفحه اصلی > اخبار سینمای جهان : تمام آنچه که باید درباره سریال « Vikings: Valhalla » بدانید! + تصاویر

تمام آنچه که باید درباره سریال « Vikings: Valhalla » بدانید! + تصاویر

Viking: Valhalla

 ماجراجویی های رگنار لاثبروک و پسرانش در بخش دوم فصل ششم سریال Vikings به پایان رسید اما این پایان کار داستان بزرگ ترین و پربیننده ترین سریال شبکه History Channel نخواهد بود. در حالی که خبری از فصل هفتم سریال Vikings نخواهد بود، طرفداران این سریال می توانند منتظر بازگشت به گاتگات در سریال دنباله/اسپین آف Viking: Valhalla باشند که اتفاقات آن ۱۰۰ سال پس از حوادث سریال اصلی رخ می دهد. ماجراهای این سریال که بر اساس برخی افسانه های اسکاندیناوی ساخته شده از سال ۷۹۳ میلادی آغاز شده و به حوادث دهه های بعد می پردازد.

به گزارش مووی مگ به نقل از روزیاتو، در ابتدا تمرکز داستان بر روی یک وایکنیگ افسانه ای به نام رگنار لاثبروک است و در ادامه بعد از مرگ او در فصل چهارم، داستان حول محور ماجراجویی های پسران او می چرخد. در فصل ششم سریال Vikings، بیورن آیرون ساید که اولین و بزرگ ترین فرزند رگنار است به مقام پادشاهی نروژ رسیده و حمله ای که توسط روس ها و به کمک دو برادرش، ویتسرک و آیوار صورت گرفته را عقب می راند. در این حین، دومین پسر ارشد رگنار، اوبه، گروهی از مهاجران را از طریق دریا به سمت شهری افسانه ای به نام شهر طلایی هدایت می کند که همان آمریکای شمالی امروزی است.

Viking: Valhalla

فصل هفتم سریال Vikings در کار نیست

در حالی که بسیاری از طرفداران سریال بر این باور بودند که Vikings بعد از مرگ رگنار دیگر کیفیت و جذابیت سابق را نداشت، ادامه آن به خاطر کاهش محبوبیت و بینندگان کنسل نشد. مایکل هیرست به عنوان شورانر و خالق سریال اما تصمیم گرفت که داستان را در فصل ششم به پایان رسیده و دلیل آن را یک امر خلاقانه و نه کاهش محبوبیت سریال اعلام کرد. با پایان فصل ششم Vikings، تنها یکی از شخصیت های اصلی که در فصل اول سریال دیدیم همچنان زنده بود و اوج ماجراجویی او به یک نتیجه طبیعی ختم شد. اگر چه راه های برای ادامه ماجراجویی های پسران رگنار لاثبروک وجود داشت اما در فصل ششم این حس به وضوح وجود داشت که سازندگان Vikings دیگر داستانی برای روایت ندارند. اما در شرایطی که داستان رگنار و پسرانش به پایان رسیده داستان Vikings هنوز با پایان خود فاصله زیادی دارد.

Viking: Valhalla

ادامه سریال Vikings با Vikings: Valhalla

در نوامبر ۲۰۱۹ بود که اعلام شد یک دنباله/ اسپین آف به نام Vikings: Valhalla بر سریال Vikings ساخته خواهد شد که هیرست و MGM Television در حال کار بر روی آن بوده و در ادامه نتفلیکس آن را برای انتشار در پلتفرم خود انتخاب کرد. این سریال جدید با نویسندگی و تهیه کنندگی اجرایی جب استوارت ، نویسنده فیلمنامه Die Hard ساخته شده و هیرست در این کار به او کمک خواهد کرد. داستان سریال Vikings: Valhalla بیش از ۱۰۰ سال پس از اتفاقات سریال اصلی رخ داده و بر ماجراجویی های دیگر چهره های مشهور وایکینگ ها ماننند اریک سرخه و هرالد هاردرادا تمرکز خواهد داشت. نتفلیکس در سریال  The Last Kingdom سعی در تکرار مسیر داستانی و موفقیت Vikings داشت، سریالی که به قدرت رسیدن آلفرد بزرگ و برخی دیگر از چهره های مشهور تاریخی وایکینگ ها می پردازد. فصل پنجم این سریال در اواخر سال ۲۰۲۱ از نتفلیکس پخش خواهد شد و محبوبیت این سریال نقش مهمی در جای گرفتن پروژه Vikings: Valhalla در برنامه های این سرویس استریمینگ بزرگ داشته است.

تاریخ انتشار Vikings: Valhalla

تاریخ انتشار Vikings: Valhalla

فیلمبرداری سریال Vikings: Valhalla از تابستان ۲۰۲۰ در Ashford Studios در ایرلند آغاز شده و علیرغم متوقف شدن چند روزه فیلمبرداری ها به دلیل ابتلای برخی از بازیگران و تیم ساخت سریال به کووید-۱۹، فیملبرداری ها خیلی زود از سر گرفته شد. در ابتدا قرار بود فیلمبرداری سریال Vikings: Valhalla در نیمه اول سال ۲۰۲۰ آغاز شود اما شیوع ویروس کرونا این موضوع را با تاخیر همراه کرده و با توجه به مشکلات دیگر انتظار می رود این سریال در اواخر سال ۲۰۲۱ از سرویس نتفلیکس پخش شود.

فضا و داستان سریال Vikings: Valhalla

فضا و داستان سریال Vikings: Valhalla

در حالی که سریال Vikings به آغاز یورش های وایکینگ ها به انگلستان می پرداخت، سریال Vikings: Valhalla مربوط به سال های پایان دست درازی وایکینگ ها به این منطقه خواهد بود. سریال اورجینال در مورد تاریخ ها بسیار انعطاف پذیر بوده و در آن به زمان وقوع رخدادها اشاره ای نمی شد و به نظر می رسد که Vikings: Valhalla نیز همین رویه را ادامه خواهد داد. این سریال داستان اریک سرخه ، ماجراجوی وایکینگ که در سال ۱۰۰۳ میلادی درگذشت را روایت می کند و همچنین ماجراهای پسرش لیف (که در سال ۱۰۲۰ درگذشت) اما در مسیر داستان های خود به شخصیت های دیگری مانند ویلیام فاتح، پادشاه نورمن ها (که در سال ۱۰۲۸ متولد شد) نیز پرداخته و مرگ شاه ادوارد اعتراف کننده که در سال ۱۰۶۶ میلادی رخ داد را نیز به تصویر خواهد کشید.

به طور کلی، به نظر می رسد که داستان سریال Vikings: Valhalla در اسکاندیناوی و انگلستان قرن یازدهم میلادی می گذرد اما انتظار دقت و صحت تاریخی کامل را نداشته باشید. در داستان این سریال، سال ها از مرگ شخصی های سریال اصلی می گذرد اما به میراث آن ها اشاراتی خواهد شد. برای مثال ویلیام فاتح یکی از نوادگان رولو، برادر رگنار، در نورماندی است. بر اساس اسناد تاریخی، اریک سرخه اولین جهانگرد وایکینگ بود که به آمریکای شمالی رسید اما در Vikings: Valhalla او در می یابد که اوبه قبل از او به این منطقه رسیده بود و سرنوشت همراهان اندک اوبه در آن سفر نیز مشخص خواهد شد. شهر کاتگات که مرکز فرمانروایی رگنار لاثبروک و پسران وایکینگش بود و در پایان فصل ششم سریال اصلی جایگاه یک بندر تجاری بزرگ را یافته بود نیز یکی از بزرگ ترین شهرهای بندری اروپا در سریال Vikings: Valhalla خواهد بود.

در این سریال همچنین تغییر در توازن قدرت جایگزین تم اصلی سریال اورجینال در مورد درگیری های مذهبی اروپاییان مسیحی با وایکینگ های بی خدا خواهد شد. در حالی که در اکثر لحظات سریال Vikings ، شاهان انگلستان توسط وایکینگ ها مورد حمله قرار گرفته و زمین و ثروتشان را به شمالی ها می دادند، در Vikings: Valhalla به صورت تدریجی شاهد مسیحی شدن کشورهای اسکاندیناوی خواهیم بود، چیزی که در فصل ششم سریال اورجینال شاهد آغاز آن بودیم.

فضا و داستان سریال Vikings: Valhalla

بازیگران و شخصیت های سریال Vikings: Valhalla

همزمان با اعلام ساخت سریال Vikings: Valhalla، از شخصیت های لیف اریکسون، فریدیس ایریکسدوتیر، هارالد هاردرادا و ویلیام فاتح به عنوان برخی از شخصیت های این سریال تاریخی نام برده شد. هیرست همچنین تایید کرده است که اریک سرخه پدر لیف و فریدیس نیز در این داستان حضور خواهد داشت. در فصل پایانی سریال Vikings نیز شاهد حضور شخصیت مو قرمزی به نام اریک بودیم که برای مدت کوتاهی همراه با ملکه اینگرید بر کاتگات حکومت می کرد که البته ارتباطی با اریک سرخه مورد نظر ما ندارد. برخی شبکه های اجتماعی مدعی شده اند که کنت کریستینسن (The Last Kingdom)، یوهانس هاوکور یوهانسون (Game of Thrones)، فریدا گوستافسون (The Witcher) و دیوید اوکس (The Borgias) همگی از بازیگران اصلی سریال جدید Vikings: Valhalla خواهند بود.

آیریش تایمز نیز مدعی شده که یوون مای (House of Shadows) نیز در این سریال نقش شخصیتی به نام مرین و بیل مورفی (Titanic: Blood and Steel) نیز نقش شخصیت اودگار را بر عهده خواهند داشت. همچنین گفته می شود که دو تن از بازیگران سریال Vikings نیز در دنباله آن حضور خواهند داشت. کارن کانل که نقش رهبر یک مراسم مذهبی رازآلود را در سریال اصلی و با نام فرشته مرگ بازی کرد در این سریال بازی خواهد کرد در حالی که گاوان اوکانور-دافی که نقش فرودو پادشاه دانمارکی را بازی می کرد نیز از دیگر بازیگران Vikings: Valhalla خواهد بود که نقش شخصیتی به نام نجال را بازی می کند.


خواندن مقالات زیر توسط مووی مگ پیشنهاد می شود :

10 فیلم علمی – تخیلی که هر تماشاگری باید ببیند! + تصاویر

10 بازیگری که با شرایط خاص در فیلمها بازی کردند! + تصاویر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها