صفحه اصلی > اخبار سینمای ایران : درخواست عجیب و غریب نظام پزشکی از وزارت بهداشت/ همزمان با کادر درمان به هنرمندان هم واکسن بزنید!

درخواست عجیب و غریب نظام پزشکی از وزارت بهداشت/ همزمان با کادر درمان به هنرمندان هم واکسن بزنید!

پرویز پرستویی

حسین کرمانپور در نامه ای خطاب به رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت خواستار در نظر گرفتن سهمیه ای برای واکسیناسیون برنامه سازان هنری به منظور افزایش تولیدان جهت تحقق بخشیدن به شعار “در خانه بمانیم” شد.

متن نامه مدیر کل روابط عمومی سازمان نظام پزشکی خطاب به جهان پور در ذیل آمده است:

جناب آقای دکتر کیانوش جهان پور

رئیس محترم مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

با سلام و احترام

امروز در سالگرد وجود ویروس جهان­گیر و جان­گیر کرونا، یکی از شعارهایی که همه ما درمانگران به آن اعتقاد راسخ داریم و الحق وزارت بهداشت نیز برای نهادینه کردن آن سنگ تمام گذاشت و صد البته اغلب مردم خوب کشورمان نیز در جامه عمل پوشاندن به آن از بسیاری از منافع خود گذشتند شعار پر محتوای «درخانه بمانیم» است.

همانگونه که خود نیز آگاهید، یکی از گروه های موثر در تامین عملی این شعار، تولیدکنندگان برنامه­ های متنوع تلویزیونی و سینمایی کشور هستند. مگر می­توان به مردم گفت در خانه بمانید اما برای آنها برنامه­ ای در نظر نگرفت. خوشبختانه در یک سال گذشته اکثر هنرمندان کشور در کنار مردم ماندند تا مردم در خانه بمانند و بر سر این اقدام برخی از این عزیزان جان شیرین وانهادند.

 واکسن کرونا برای هنرمندان

جهاد امروز هنرمندان کشور در نگهداشت مردم در خانه و سست کردن چرخش ویروس کرونا، کمتر از کادر درمان نیست. سازمان نظام پزشکی کشور ضمن پاسداشت همراهی­های دلسوزانه این عزیزان، معتقد است این گروه معظم، از پر ریسک­ترین گروه­هایی هستند که هر آینه می توانند در معرض ابتلاء و انتقال ویروس کرونا باشند. مگر می شود در سریال یا فیلمی به ایفای نقش پرداخت در حالی که ماسک بر صورت است؟ بسیاری از داستان هایی که امروز این هنرمندان مشغول بازی نقش­های آن هستند در زمان­هایی رخ داده که ماسک زدن مرسوم نبوده است. لذا پیشنهاد می دهیم، در واکسیناسیون اختیاری، این دست از برنامه ­سازان هنری که سرمایه ملی هم محسوب می شوند، همپای کادر درمان نگریسته شده و ترتیبی اتخاذ شود سهمیه لازم در نظر گرفته شود. در صورتی که این پیش بینی از طرف وزارت بهداشت و ستاد خستگی ناپذیر ملی کرونا در نظر گرفته نشود بیم آن می­رود تولیدات به شدت کاهش ( که تاثیر منفی در ماندن مردم در خانه دارد) و یا با پذیرش ریسک پذیری این عزیزان شاهد فقدان بیشتر آنها باشیم.


خواندن مقالات زیر توسط مووی مگ پیشنهاد می شود :

تمام فیلمهای سینمای ایران درباره تجاوز + تصاویر

فیلمهای ایرانی که از تماشای آنها خسته نمی شویم! + تصاویر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها