صفحه اصلی > اخبار سینمای ایران : بلیت های 30 و 40 هزار تومانی سینما برای سال 1400

بلیت های 30 و 40 هزار تومانی سینما برای سال 1400

بلیت 1400

قیمت بلیت سینما ممکن است در سال ۱۴۰۰ با افزایشی قابل توجه روبه‌رو شود؛ امری که ممکن است همین اندک مخاطب باقیمانده را مایوس کند.

در روزهای پایانی بررسی نظام‌نامه اکران سال ۱۴۰۰ توسط اصناف سینمایی، زمزمه‌هایی جدی مبنی بر افزایش ۵۰ تا ۱۰۰ درصدی قیمت بلیت سینما شنیده می‌شود.

بر اساس شنیده‌های صبا، رقم‌های ۳۰ و ۴۰ هزار تومان اعدادی است که از سوی برخی تهیه‌کنندگان سینما برای قیمت بلیت سینما در سال آینده پیشنهاد و به نظر می‌رسد به تصویب در شورای صنفی نمایش نزدیک شده است.

به گزارش مووی مگ به نقل از صبا، در صورت تصویب نرخ ۳۰ هزار تومانی، بهای بلیت سینما ۵۰ درصد رشد خواهد داشت. قیمت بلیت سینما آخرین بار در ابتدای سال ۹۸ به صورت رسمی گران شده بود و سال ۹۹ افزایش رسمی قیمت بلیت به تصویب نرسید.

با توجه به گران شدن نرخ اشتراک پلتفرم‌های آنلاین، آن هم در فضایی رقابتی که مردم به دلیل کرونا از بازگشایی سینماها استقبال چندانی به عمل نیاورده‌اند و صنعت سینما فشارهای اقتصادی زیادی را تحمل می‌کند، این خواسته اهالی سینما چندان دور از ذهن هم نیست.

این در حالی است که منتقدان نیز با توجه به افزایش خدمات و محصولات پلتفرم‌های آنلاین، معتقدند در شرایطی که وضعیت سینماها چه از نظر کیفیت سالن‌ها و چه از نظر کیفیت آثار نسبت به سال ۹۹ تفاوت قابل ملاحظه‌ای نداشته است، افزایش ۵۰ یا ۱۰۰ درصدی نرخ بلیت، به کاهش قابل توجه مخاطبان سینما خواهد انجامید.

همچنین از آنجاکه نرخ حقوق و دستمزد در سال ۱۴۰۰ به اندازه ۵۰ درصد رشد نکرده است بنابراین قیمت یک بلیت سینما سهم بیشتری را از درآمد مخاطبان خواهد داشت.


خواندن مقالات زیر توسط مووی مگ پیشنهاد می شود :

اقدام جالب توجه کریستوفر نولان و همسرش در حمایت از تماشای فیلم در سالن سینما

امتیاز صفر منتقدان به فیلم کارگردان برنده نخل طلای کن! / 15 دقیقه صحنه جنسی مخاطبین را از سالن سینما فراری داد!

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها