صفحه اصلی > اخبار سینمای ایران : رضا میرکریمی: جشنواره جهانی فیلم فجر یکی از 16 فستیوال برتر دنیاست!

رضا میرکریمی: جشنواره جهانی فیلم فجر یکی از 16 فستیوال برتر دنیاست!

001dgra224224

در حالی که جشنواره جهانی فیلم فجر با کمترین استقبال ممکن مواجه شده، رضا میرکریمی در یک مصاحبه عنوان کرده که این جشنواره یکی از 16 جشنواره برتر فیلم در دنیاست!

میرکریمی درباره پیوستن جشنواره جهانی فیلم فجر به فیاپف گفته: این خبر بسیار خوشحال کننده بود. من چند سال برای این جشنواره زحمت کشیدم و از همان روز اول معتقد بودم، ما می‌توانیم یکی از معدود فستیوال‌های استاندارد، برتر و رقابتی دنیا باشیم. برخلاف همه مخالفت‌هایی که می‌شد و برخی این باور و ایده را مسخره و فکر می‌کردند ما رویاپردازی می‌کنیم، این اتفاق افتاد. این خبر خیلی خوشحال‌کننده است که ما یکی از ۱۶ فستیوال برتر رقابتی دنیا هستیم.

میرکریمی ادامه داد: برای کسانی که با این حوزه آشنا نیستند، می‌گویم که قریب به ده هزار جشنواره در دنیا وجود دارد. پس وقتی صحبت از حضور «فجر» در جمع ۱۶ جشنواره برتر می‌کنیم، یعنی اینکه از هفت خان سخت سنجش در طی چند سال رد شده‌ایم تا به این نقطه برسیم و این اتفاق فرخنده مسئولیت ما را برای نگه داشتن این استاندارد و استمرار آن سنگین‌تر می‌کند که من این موضوع را به جامعه سینمایی تبریک می‌گویم.

میرکریمی بیان کرد: پیوستن به فیاپف یک پروسه زمان‌بر بود. من سه سال نماینده فیاپف را با رایزنی اینجا آوردم، او همه ارزیابی ها را انجام داد که البته همه آنها مثبت بود. ما فقط اختلاف دیدگاهی درباره زمان برگزاری داشتیم که حالا با تغییر زمان برگزاری این موضوع مرتفع شد و جشنواره به ثبت رسید، خیلی از دوستان منتقد به صحبت‌های من، مدعی بودند که این یک خیال‌پردازی است، اتفاق نخواهد افتاد و این موضوع که مشکل ما تنها زمان برگزاری است، یک بهانه بیشتر نیست ولی در عمل ثابت شده که حرف‌هایی که می‌زدیم، درست بوده است.

میرکریمی در پایان گفت: واقعا برای این جشنواره خوشحالم، چون وقتی یک رویداد فرهنگی به‌شکل متناوب و مستمر بیش از سی سال برگزار می‌شود، دیگر تبدیل به یک میراث فرهنگی و آیینی می‌شود و باید از آن حراست کرد چون دیگر متعلق به یک نسل نیست. اینکه حالا ما جزو آن ۱۶ جشنواره برتر دنیا شده‌ایم باید حرف جدی داشته باشیم و این موضوع کارمان را برای آینده سخت می‌کند.

 

مطالب پیشنهادی:
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها