صفحه اصلی > اخبار سینمای ایران : مدیرعامل انجمن سینمای جوان : فیلم « یک خانواده محترم» سراسر توهین به امام خمینی (ره) و شهدا بود!

مدیرعامل انجمن سینمای جوان : فیلم « یک خانواده محترم» سراسر توهین به امام خمینی (ره) و شهدا بود!

4252452

هاشم میرزاخانی گفت: از مردم كشورمان و خانواده شهدا برای نمایش فیلم سینمایی «یك خانواده محترم» در جشنواره كن كه سراسر توهین و به سخره گرفتن شهدا و امام خمینی(ره) بود عذرخواهی می كنم.

مدیرعامل انجمن سینمای جوانان ایران در پاسخ به سوالی درباره نمایش فیلم سینمایی «یك خانواده محترم» در بخش دو هفته كارگردانان جشنواره كن، یك ماه پس از پایان برگزاری این جشنواره، بیان كرد: من از ملت شریف ایران عذر می خواهم كه این فیلم نمایندگی شان را بر عهده داشت. درست است كه جشنواره كن برای سینمای ایران فرش قرمز پهن نمی كند اما مطمئن باشید كه اگر فیلمی مانند «یك خانواده محترم» بسازید آن ها بدلیل مخالفت با جمهوری اسلامی ایران و تخریب آن زیباترین فرش قرمزها را برای چنین فیلم هایی پهن خواهند كرد.

وی ادامه داد: زمانی كه این فیلم در جشنواره كن به نمایش درآمد من از شدت خجالت هر دقیقه بیشتر در صندلی فرو می رفتم و به عنوان یك ایرانی پیش از آنكه چراغ ها روشن شود از سالن خارج شدم تا بیش از این مورد توهین قرار نگیرم. متعجبم كه سازندگان این فیلم چگونه از آن دفاع می كنند؟!

میرزاخانی معتقد است: «یك خانواده محترم» امام خمینی (ره) و شهدای این كشور را به سخره گرفت و به آن ها توهین كرد.

این مدیر سینمایی كه در ۱۲ تیر ماه در نشست جشنواره ی فیلم دنا صحبت می كرد، در پاسخ به این سوال كه چرا مدیران حاضر در جشنواره در همان زمان موضع گیری نسبت به این فیلم نكردند؟ عنوان كرد: من همان جا و پس از مشاهده این فیلم با خبرنگار ایسنا كه در جشنواره حضور داشت، مصاحبه ای بسیار تند انجام دادم اما سپس تصمیم گرفتیم كه این مصاحبه را منتشر نكنیم چرا كه ممكن بود نقد این اثر باعث می شد كه به این فیلم جایزه می دادند. معتقدم هر ایرانی كه یك مقدار معرفت داشته باشد با دیدن این فیلم خجالت زده می شود و متاسفم كه بگویم در پی نمایش «یك خانواده محترم» در جشنواره ، كشور عزیزمان ایران هو شد.

هاشم میرزاخانی در پایان سخنانش تصریح كرد: متاسفم كه تهیه كننده این فیلم از متولیان حوزه آموزش و استعدادیابی كشور ما بوده است و متاسفم كه برخی از سكانداران فرهنگی كشورمان چنین نتیجه كاری ای دارند. امیدوارم صاحبان فیلم آن را برای اصحاب رسانه و خانواده شهدا به نمایش بگذارند تا همه متوجه شوند كه با چه اثری روبرو هستیم.

خبرگزاری ایسنا

ذره بین : عجب! پس شما اگر از یک فیلم انتقاد کنید به آن جایزه می دهند؟! مدیران محترم سینمایی لطفاً از خواب غفلت بیدار شوید؛ خواهش می کنم!

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها