صفحه اصلی > اخبار سینمای جهان : 10 بازیگر مشهوری که استعدادشان به شکل عجیبی کشف شد! + تصاویر

10 بازیگر مشهوری که استعدادشان به شکل عجیبی کشف شد! + تصاویر

۱۰- جنیفر لارنس و کشف شدن در خیابان

 تبدیل شدن به ستاره سینما به همان اندازه که به استعداد بر می گردد به شانس نیز بستگی دارد. بله درست است که باید مصمم باشید و علاقه ای واقعی به این کار داشته باشید اما باید ارتباطات درستی نیز داشته و بیشتر از آن نیز در زمان مناسب در جای مناسب باشید. کشف شدن به عنوان یک بازیگر همیشه سرراست و از طریق کلاس های بازیگری، حضور در تئاتر و سپس استخدام شدن برای بازی در فیلم و سریال نیست. در حالی که برخی از بازیگران به همین شکل سنتی وارد دنیای هالیوود شدند، بسیاری دیگر به شکلی غیرقابل تصور و عجیب راهشان را به سینمای جهان باز کردند.

به گزارش مووی مگ به نقل از روزیاتو، برخی بازیگران تنها در حال پرسه زدن در یک مکان عمومی بودند که توسط یک استعداد یاب کشف شدند. برخی دیگر نیز هنگام حضور در سر صحنه فیلمبرداری و به خاطر یک شغل متفاوت از بازیگری، با یک پیشنهاد برای ایفای نقشی کوتاه مواجه شده و از همانجاست که حرفه بازیگری آن ها آغاز می شود. از همه عجیب تر مورد وین دیزل است که در هنگام ارتکاب یک جرم واقعی کشف شد و اکنون یکی از مشهورترین بازیگران هالیوود به شمار می آید. اما این ها عجیب ترین موارد در باب چگونگی کشف بازیگران نیستند و برخی از ستارگان بزرگ هالیوود حرفه کنونی خود را به شکلی بسیار عجیب و غریب و غیرمنتظره شروع کردند که در ادامه این مطلب به عجیب ترین و جالب ترین موارد آن ها خواهیم پرداخت.

۱۰- جنیفر لارنس و کشف شدن در خیابان

از دیرباز گفته اند اگر به دنبال موفقیت هستی باید از خانه بیرون بروی و رویایت را دنبال کنی، نه اینکه منتظر باشی رویاهایت به سراغ تو بیایند. هر کسی که این حرف را زده دستکم در مورد جنیفر لارنس اشتباه کرده است، باتوجه به اینکه وی به شکلی باورنکردنی و تصادفی برای حضور در فیلمی انتخاب شد که جایزه اسکار را برایش در پی داشت. لارنس که چند سال پیش حتی عنوان گرانقیمت ترین بازیگر زن جهان را نیز یدک می کشید هرگز به کلاس بازیگری نرفته، در رشته هنر تحصیل نکرده و هیچ آموزش رسمی بازیگری در نوجوانی دریافت نکرده بود و به شکلی اتفاقی وارد این عرصه شد. در سن ۱۴ سالگی، لارنس همراه مادرش به شهر نیویورک سیتی آمده بود و هرگز فکرش را نمی کرد که بزودی اتفاق بزرگ زندگی اش برای او رخ خواهد داد.

لارنس در حال گشت و گذار در میدان مشهور یونیون در شهر بود که مردی به او نزدیک شده و به او پیشنهاد کار در حوزه مدلینگ را داد، پیشنهادی که خیلی عجیب و غیرمنتظره بود اما در نهایت مشخص شد که نیت این مرد کاملاً واقعی و نیک بوده است. در ادامه این دو شماره تلفن های یکدیگر را گرفته و مدت کوتاهی بعد لارنس موافقت کرد وارد حوزه مدلینگ شود و همین مسیر او را به ستاره شدن در دنیای سینما رهنمون ساخت. بنابراین این نصیحت که هیچگاه با غریبه ها صحبت نکنید می تواند گاهی اوقات شانس های بزرگی را از شما بگیرد.

۹- جیسون استاتام و کشف شدن به خاطر سابقه در بازار سیاه

۹- جیسون استاتام و کشف شدن به خاطر سابقه در بازار سیاه

جیسون استاتام مرد سرسخت هالیوود با بازی در نقش مردان کارآزموده و خشن توانسته نامی برای خود در هالیود دست و پا کند و بخشی از این موفقیت به خاطر این است که او در زندگی شخصی اش نیز به همین اندازه خونسرد و سرسخت بوده است. قبل از بازیگر شدن، استاتام در خیابان های لندن به گفته خودش «یک دستفروش بدون مجوز» بود که عطر و جواهرات بدلی به رهگذران می فروخت. اما همین استعدادهای او در فروش اقلام بدلی بود که توجه گای ریچی را جلب کرد تا در سال ۱۹۹۸ از او در فیلم Lock, Stock And Two Smoking Barrels استفاده کند، فیلمی بسیار موفق که شروع شهرت استاتام به عنوان یک بازیگر اکشن بود.

بعد از چند سال فعالیت در دنیای مدلینگ و حتی حضور در تیم ملی شیرجه انگلیس، ریچی که تحت تاثیر شغل او در بازار سیاه قرار گرفته بود به سراغ استاتام رفته و پیشنهاد کرد نقشی برای وی در فیلم جدیدش بنویسد که در آن شخصیت فیلم کسی است که کالاهای تقلبی داخل یک چمدان را به مشتریان خود می فروشد. پاسخ استاتام نیز مثبت بود و وی بعدها در این باره گفت: «نیازی به بازی کردن نبود، فقط من وارد دنیای سینما شدم در حالی که کاری را می کردم که به آن عادت داشتم».

۸- هریسون فورد و کشف شدن هنگام نصب در برای فرانسیس فورد کوپولا

۸- هریسون فورد و کشف شدن هنگام نصب در برای فرانسیس فورد کوپولا

غیرممکن است نیم قرن اخیر هالیوود را بدون جذابیت مردانه هریسون فورد بزرگ تجسم کنید اما اگر او در یک زمان خاص در یک مکان خاص نمی بود، نیم قرن اخیر هالیوود می توانست بسیار متفاوت از چیزی باشد که اکنون می شناسیم. اگر چه هریسون فورد در سال ۱۹۷۳ به تازگی در فیلم American Graffiti ساخته جورج لوکاس بازی کرده بود اما هرگز برای بازی در نقش ماندگار و نمادین هان سولو در فیلم Star Wars در سال ۱۹۷۷ در نظر گرفته نشده بود و بدتر اینکه در آن دوران حرفه بازیگری او شرایط خوبی نداشت. در واقع می توان گفت او در آستانه ورشکستگی و جدایی از دنیای بازیگری قرار داشت و به همین خاطر بود که هنوز به شغل قبلی خود یعنی نجاری می پرداخت تا بتواند درآمد ناچیزی داشته باشد.

و همین شغل نجاری برگ برنده او بود که او را به لوکاس معرفی کرد و در ادامه به چهره فرانچایز جنگ ستارگان تبدیل کرد. در حالی که فورد مشغول نصب یک در برای محل کار فرانسیس فورد کوپولا، کارگردان فیلم های The Godfather و Apocalypse Now بود، لوکاس به شکل تصادفی وارد اتاق شد. از آنجا بود که این دو شروع به صحبت کرده و لوکاس که در حال آماده شدن برای ساخت فیلم Star Wars بود در نهایت به این نتیجه رسید که هریسون فورد بهترین گزینه برای بازی در نقش هان سولو است.

۷- دنی ترخو و کشف پس از استخدام به عنوان مشاور ترک اعتیاد

۷- دنی ترخو و کشف پس از استخدام به عنوان مشاور ترک اعتیاد

دنی ترخو بازیگر فیلم های Spy Kids و From Dusk Till Dawn در دوران نوجوانی و جوانی زندگی بسیار سخت و مملو از بزهکاری داشت. او در سن هشت سالگی برای اولین بار مصرف مواد مخدر را تجربه کرد و در نوجوانی به هرویین معتاد شد و بخش زیادی از دوران زندگی خود در ۲۰ تا ۳۰ سالگی را در زندان گذراند. او که به یک مسافر همیشگی بین زندان و دنیای بیرون تبدیل شده بود در نهایت تصمیم گرفت باید اوضاعش را تغییر دهد و همین گام مثبت بود که در نهایت به حرفه بازیگری طولانی و متنوع او تبدیل شد که اکنون ۴۰ سال است ادامه دارد. ترخو در دوران زندان حضور در نشست های مخصوص معتادان ترک کرده (AA) را آغاز کرد و بعد از آزادی نیز به حضور خود در این جلسات ادامه داد و به جامعه ترک کرده ها پیوست. در واقع او در نهایت به یک مشاور ترک اعتیاد تبدیل شد، تصمیمی که نقطه عطف بزرگی برای دنی ترخو بود زیرا همین شغل بود که او را با هالیوود مرتبط ساخت.

در اوایل دهه ۸۰، ترخو به صحنه فیلمبرداری فیلم Runaway Train با بازی جان وویت و اریک رابرتز دعوت شد تا به یکی از دستیاران تهیه فیلم که گرفتار اعتیاد بود در ترک اعتیاد مشاوره بدهد. در طول مدت حضور در صحنه فیلمبرداری این فیلم، یکی از هم سلولی های سابق ترخو او را شناخت و می دانست که او در دوران حضور در زندان قهرمان بوکس بوده است. بدین ترتیب وی از ترخو خواست به رابرتز آموزش مشت زنی بدهد. ترخو نیز پذیرفته و در نهایت نقش کوتاهی توسط کارگردان به او پیشنهاد گردید. از آنجا بود که دنی ترخو دیگر به گذشته خود نگاه نکرده و به یک بازیگر تقریباً شناخته شده تبدیل گشت.

۶- کریس پرت و کشف شدن در حال گارسنی در یک رستوران دریایی

۶- کریس پرت و کشف شدن در حال گارسنی در یک رستوران دریایی

کریس پرت در دهه ۲۰۱۰ به معنای واقعی کلمه از فرش به عرش رسید، و از یک انسان بسیار عادی به جایی رسید که با فیلم های موفق و بلاک باستری مانند The LEGO Movie, Guardians Of The Galaxy و Jurassic World دنیای هالیوود را به تسخیر خود درآورد. همه چیز از زمانی آغاز شد که کریس پرت در رستوران دریایی Bubba Gump Shrimp به عنوان گارسن مشغول به کار بود. وی که در آن دوران در سال های آخر دوران نوجوانی بود و پیش از آن چند هفته آموزش بازیگری دیده بود در این رستوران مشغول به کار شده بود تا بتواند امورات زندگی اش را بگذراند.

یک روز، یک بازیگر و فیلمساز به نام رائه دان چونگ به این رستوران رفت و متوجه شد پرت در حال تمیز کردن میزهاست. چونگ از او خوشش آمد و تصمیم گرفت از پرت در اولین تجربه کارگردانی خود که یک فیلم ترسناک کوتاه به نام Cursed Part 3 بود استفاده کند. اگر چه این فیلم چندان موفق و مشهور نبود اما فرصتی را در اختیار کریس پرت قرار داد که به شدت به آن نیاز داشت و او موفقیت کنونی خود را مرهون رستوران دریایی است که در نوجوانی در آن کار می کرد.

۵- هیلی جوئل اوزمنت و کشف شدن در فروشگاه ایکیا

۵- هیلی جوئل اوزمنت و کشف شدن در فروشگاه ایکیا

این صحنه را تصور کنید: وارد فروشگاه ایکیا می شوید و دو زن را پشت یک میز می بینید که از تمام کودکانی که از کنار آن ها می گذرند یک عکس پولاروییدی می گیرند. بدون شک از این رفتار عجیب و غریب وحشت خواهید کرد و شاید حتی به آن ها اعتراض هم بکنید. اما اگر هیلی جوئل اوزمنت باشید چنین کاری نمی کنید. به جای آن، با خوشحالی به این زنان اجازه می دهید از شما عکس بگیرند، اتفاقی که در ادامه باعث می شود در یکی از مشهورترین فیلم های تمام دوران بازی کنید: فیلم The Sixth Sense به کارگردانی ام نایت شیامالان. این سناریو عجیب در فروشگاه ایکیا دقیقاً همان روشی است که این استعداد جوان را در دهه ۱۹۹۰ کشف کرد.

آن دو زن نیز عکاسانی نبودند که به شکل تصادفی از کودکان عکس می گرفتند بلکه کسانی بود که انتخاب بازیگران فیلم را بر عهده داشته و به امید پیدا کردن استعدادهای جوان برای بازیگری، در آن فروشگاه مستقر شده بودند. اگر چه حرفه بازیگری اوزمنت اکنون به شهرت و اعتبار سال های ابتدایی اش نیست اما در چند سال اخیر در دنیای تلویزیون سرش حسابی شلوغ بوده و سبک زندگی لوکس کنونی اش را می توان ناشی از رویارویی عجیب و اتفاقی با تیم انتخاب بازیگران فیلم شیامالان در فروشگاه مشهور تولید مبلمان دانست.

۴- آلن اهرنریش و کشف شدن در یک مراسم مذهبی

۴- آلن اهرنریش و کشف شدن در یک مراسم مذهبی

یکی دیگر از بازیگرانی که نقش هان سولو را بازی می کرد و به شکلی غیرمنتظره وارد دنیای سینما شد، آلن اهرنریش است که فکر نمی کرد ویدیو خانگی ساده ای که با دوستانش ساخته روزی باعث جلب توجه استیون اسپیلبرگ افسانه ای می شود. این ویدیو که اهرنریش خود از آن با عنوان «آشغال» یاد کرده است، ویدیویی است که در آن این بازیگر سرشناس لباس های نامزدش را به تن کرده و سپس آواز می خواند. به عبارت دیگر او و نامزدش در حال خوشگذرانی بودند و هیچ هدف واقعی در ذهن برای ورود به دنیای بازیگری نداشتند. این دو تصمیم گرفتند ویدیو مذکور را در مراسمی مذهبی که یهودیان برای بلوغ دختران برگزار می کنند به نمایش بگذارند که معلوم شد تصمیم بسیار خوب و درستی بوده است زیرا یکی از کسانی که در این مهمانی حضور یافت، استیون اسپیلبرگ بود.

بدون شک اسپیلبرگ متوجه رگه ای از استعداد در این ویدیو عجیب خانگی شده باشد زیرا پس از این مهمانی، اهرنریش را به خانه اش دعوت کرد تا در مورد فرصت های بازیگری آینده با او صحبت کند. از آنجا بود که اهرنریش فرصت بازی در فیلم Tetro به کارگردانی فرانسیس فورد کوپولا در سال ۲۰۰۹ را یافت و بعدها در سال ۲۰۱۸ توانست نقش هان سولو در پیش درآمد Star Wars را بازی کند.

۳- جنیفر آنیستون و کشف شدن در هنگام غرولند در پمپ بنزین

۳- جنیفر آنیستون و کشف شدن در هنگام غرولند در پمپ بنزین

بازیگران بسیاری به شکست و پس زده شدن عادت دارند و آن حس شکست مفتضحانه یک فیلم یا قسمت پایلوت یک سریال و رفتن از یک تست بازیگری به تست بازیگری دیگر بدون نتیجه، چیزی است که برای بسیاری ناخوشایند است و برای هر کسی به یک حرفه پایدار و موفق منتهی نمی شود. این دقیقاً همان شرایطی بود که جنیفر آنیستون در اوایل دهه ۱۹۹۰ خود را در آن گرفتار می دید. در این دوران، آنیستون در چند اپیزود آزمایشی از سریال هایی که به هیچ جا نرسیدند و همچنین فیلم هایی ضعیف بازی کرده که هیچ کدام به اثری فاخر تبدیل نشده و به همین دلیل او به شدت تشنه یک موقعیت خوب در دنیای بازیگری بود. او حتی در شرایطی قرار داشت که می خواست بازیگری را رها کند اما مدتی بعد ذره ای شانس که به آن احتیاج داشت را یافت تا بتواند رویایی بازیگری خود را به واقعیت بدل کند.

در یک اتفاق کاملاٌ تصادفی، آنیستون با وارن لیتل فیلد مواجه شد که در آن دوران رییس استودیو NBC Entertainment بود، رویارویی که در یک پمپ بنزین در سانست بلوار رخ داد. لیتل فیلد از آنیستون خوشش آمده و جنیفر نیز بعضی از کارهای قبلی لیتل فیلد را دیده بود و وقتی جنیفر با درماندگی پرسید: «آیا این اتفاق نیز روزی برای من می افتد؟»، لیتل فیلد به خود گفت بله چرا که نه! جالب اینکه این رویارویی نقطه عطفی برای حرفه بازیگری آنیستون بود. لیتل فیلد هنگام شروع پروژه Friends همچنان آنیستون را به یاد داشت و خیلی زود از او برای تست بازیگری دعوت کرد و در نهایت نقش اکنون نمادین راشل گرین به او رسید و از آن زمان به بعد بود که آنیستون به یک سوپراستار تبدیل شد.

۲- وین دیزل و کشف شدن در هنگام ارتکاب جرم

۲- وین دیزل و کشف شدن در هنگام ارتکاب جرم

وین دیزل یکی از بزرگ ترین ستارگان کنونی هالیوود است که بیشتر به خاطر شخصیت خانواده دار و سابقاً خلافکار دام تورتو در مجموعه فیلم های Fast And Furious شناخته می شود. کسانی که Fast 9 را دیده اند می دانند که تورتو در این برهه یک ابرقهرمان به شمار می آید که می تواند در نبرد علیه چند ده خلافکار پیروز شده، بدلکاری های دیوانه وار خودرویی انجام داده و از هر جراحتی که می بیند جان سالم به در ببرد. این شرایط میلیون ها مایل از آغاز دوران بازیگری وین دیزل فاصله دارد. در کودکی، دیزل یک بچه تخس و دردسرساز بود و اغلب اوقات با دار و دسته ای که از دوستان و همسالانش تشکیل داده بود به خیابان های گرین ویچ ویلج در نیویورک می آمد تا دردسرسازی کند.

یک روز، دار و دسته او تصمیم گرفت به زور وارد یک سالن سینما شوند و تنها هدفشان نیز آسیب زدن به فضای داخلی سینما و خرابکاری بود. آن ها فکر می کردند کسی در داخل سینما نیست و به همین دلیل بعد از مواجهه با مدیر هنری سینما که کریستال فیلد نام داشت، غافلگیر شدند. و  این همان لحظه ای بود که اتفاقی بسیار خاص رخ داد. به جای تماس با پلیس، فیلد به این نتیجه رسید که بهترین تصمیم این است که در نمایشنامه جدید به دیزل یک نقش بدهد که با موافقت او همراه شد. همین اتفاق باعث شد دیزل انگیزه دنبال کردن رویای بازیگری به عنوان یک شغل تمام وقت را پیدا کند و بدین ترتیب دیزل به یکی از مشهورترین و گرانقیمت ترین ستارگان هالیوود تبدیل شد که در ۲۰ سال اخیر در فیلم های بلاک باستر زیادی بازی کرده است.

۱- چارلی هونام و کشف شدن در حالت مستی

۱- چارلی هونام و کشف شدن در حالت مستی

اگر چه باکس آفیس فیلم هایی که چارلی هونام در آن ها بازی کرده چندان قابل توجه نیست اما او در طی بیش از ده سال گدشته در فیلم ها و سریال های مشهوری بازی کرده است؛ از Children Of Men, Pacific Rim گرفته تا Crimson Peak. اما مدت ها قبل از این فیلم ها، حرفه بازیگری هونام با دنیای تلویزیون و نقشی کوتاه و کوچک در سریال درام بریتانیایی اما محبوب Byker Grove آغاز شد، و داستان رسیدن او به این نقطه نیز خود به نحوی غیرقابل باور بود. در دوران نوجوانی، هونام ظاهراً استراتژی آدم دیوانه را برای خرید کریسمی در پیش گرفته بود.

او عصر روز کریسمس به میخانه ها می رفت، مست می کرد و ساعت ۴ عصر به مغازها می رفت و خرید همراه با تخفیفش را انجام می داد. در یکی از این خریدهای مستانه بود که در دقایق آخر باز بودن مغازه یک جفت کفش ورزشی را به پا کرده و در داخل مغازه با آن رقصید. زنی در همان حوالی با حالت حیرت زده به او خیره شده بود اما به جای اینکه ناراحت شود، هونام برای او خندیده و چشمک زد. از شانس خوب هونام، این زن مدیر تولید سریال تلویزیونی Byker Grove بود که همانجا از هونام برای تست بازیگری دعوت کرد و پس از اینکه در تست ها قبول شد، حرفه بازیگری هونام به شکلی که کسی باورش را ندارد آغاز گردید.

 

مطالب پیشنهادی:

بازیگرانی که در اولین تجربه بازیگری در سینما اسکار گرفتند+ تصاویر

الیوت پیج پس از تغییر جنسیت اعلام کرد / پیشنهادهای بازیگری ام بیشتر شده!

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها