صفحه اصلی > اخبار سینمای جهان : 10 سریالی که بهترین پایان بندی ممکن را داشتند + تصاویر

10 سریالی که بهترین پایان بندی ممکن را داشتند + تصاویر

۱- The Office (2005 – 2013)

 سریال بسیار محبوب پیکی بلایندرز (Peaky Blinders) اخیراً در فصل ششم خود به پایان رسید. شلبی ها توانسته بودند با چنگ و دندان در طی این ۶ فصل از خود و میراثشان مراقبت کنند، داستانی که از همان ابتدا مخاطبان را جذب خود کرد و مانند هر سریال موفق دیگری، طرفداران از به پایان رسیدن این سریال نیز ناخشنود و غمگین بودند. اما یک پایان خوب می تواند به اندازه اپیزودهای دیگر یک سریال قوی باشد و اغلب اوقات به نویسندگی بی نقص اشاره دارد. هیچ مخاطبی نمی خواهد سریالش در اپیزود آخر یا پایان داستان دچار ضعف شود و به همین دلیل است که بسیاری از سریال ها پایان های فوق العاده ای دارند.

به گزارش مووی مگ به نقل از روزیاتو، در ادامه این مطلب قصد داریم شما را با ۱۰ سریال محبوبی آشنا کنیم که به بهترین شکل ممکن و با بهترین اپیزودهای آخر به پایان رسیدند.

۱- The Office (2005 – 2013)

بدنبال موفقیت نسخه بریتانیای The Office، اقتباس آمریکایی آن نیز ساخته شد و استانداردهای بالای نسخه اورجینال را دنبال کرد. این سریال ۹ فصل ادامه داشته و در نهایت نویسندگان سریال باید یک پایان بندی بی نقص را خلق می کردند. برای برخی، تعدادی از فصول این سریال بهتر از دیگر فصول بود. اما پایان خوب سریال همه چیز را جبران کرد در شرایطی که برخی می گویند شاید بهتر می بود قبل از خروج مایکل اسکات از داستان، The Office به پایان می رسید. مایکل اسکات بخشی کلیدی از موفقیت سریال بود و به همین خاطر قابل درک است که برخی حضور او در اپیزودهای آخر را برنتابند. اما بازگشت به فصل پایانی در کنار نوستالژی دلگرم کننده ای که هر یک از کارمندان داندر میفلین ایجاد می کردند، بسیار خوشایند بود.

۲- Breaking Bad (2008 – 2013)

۲- Breaking Bad (2008 – 2013)

سریال Breaking Bad یک داستان بسیار اورجینال دارد که هوش آکادمیک و دنیای ناخوشایند و خطرناک تولید و فروش مواد مخدر صنعتی را به شکلی بی نقص با هم ترکیب می کند. در شرایطی که ماجراجویی های والتر وایت پیچ و تابی غیرمنتظره و تاریک به خود می گیرد، زندگی او شروع به تغییر می کند اما پایان داستان باید قوی و بی نقص بود تا با کلیت بی نقص سریال هماهنگی داشته باشد. بدین ترتیب بسیاری از کاربران گفته اند که از پایان بندی سریال صددرصد راضی بوده اند و هر یک از شخصیت ها سرنوشت مناسبی پیدا کردند. برای سریالی که داستان های فرعی متفاوتی دارد و والتر یک زندگی مخفیانه دارد، در اپیزود پایانی باید کلیت داستان مورد توجه قرار گیرد، همان کاری که نویسندگان به خوبی و با موفقیت انجام دادند.

۳- Blackadder (1983 – 1989)

۳- Blackadder (1983 – 1989)

Blackadder یک سریال دیدنی بریتانیایی است که با فضایی کمدی به دوره های تاریخی متعدد می پردازد و شخصیت بلکدر در هر فصل نواده بلکدر قبلی است. پایان بندی این سریال نیز بسیار رضایت بخش بود. در شرایطی که کل سریال مملو از اتفاقات و روایت های کمدی بود، فصل پایانی درد و رنج ویرانگر ناشی از جنگ جهانی اول را فاش می کند. در شرایطی که سربازان برای روبرو شدن با مرگ عازم می شوند، سریالی که همواره به خاطر بامزه بودنش شناخته می شد، فرصتی برای خلق تغییر در ژانر یافته و همین موضوع باعث می شود که سریال Blackadder پایانی معنادار و بی نقص داشته باشد.

۴- M*A*S*H (1972 – 1983)

۴- M*A*S*H (1972 – 1983)

سریال M*A*S*H که بر اساس فیلمی به همین نام ساخته شده بود یک کمدی کلاسیک در مورد جنگ کره است که بر گروهی از پرسنل یک بیمارستان صحرایی ارتش در این کشور تمرکز دارد. اگر چه داستان سریال بر اساس جنگ کره است اما می توان آن را انعکاسی تفکربرانگیز از جنگ ویتنام دانست در حالی که سعی می کرد هیچگاه نتیجه گیری نکند. بسیاری پایان سریال M*A*S*H را بی نقص دانسته اند. اپیزود پایانی سریال که به شکلی بامسما «خداحافظ، بدرود و آمین» (Goodbye, Farewell and Amen) نام داشت، روایت شخصیت ها از برنامه هایشان برای دوره پس از پایان جنگ کره را به تصویر می کشد، کسانی که می خواهند مسیرهای متفاوتی را در ادامه در پیش گرفته و از هم جدا شوند. در حالی که سریال مذکور پر از اتفاقات کمدی است، نهایت تلاش خود را برای خلق پایانی احساسی انجام داد و به همین دلیل به شکلی بی نقص به پایان رسید.

۵- Cheers (1982 – 1993)

۵- Cheers (1982 – 1993)

اپیزود پایانی سریال Cheers به یکی از پربیننده ترین اپیزودهای پایانی در تاریخ تلویزیون تبدیل شد، و بدین ترتیب بود که برای آخرین بار درهای Cheers بسته شد. شخصیت های اصلی این سریال را می توان با شخصیت های فرندز مقایسه کرد اما از دهه ای متفاوت و با کمدی و شوخی های بسیار بیشتر. این سریال نه تنها در دوران انتشارش بسیار پرطرفدار بود بلکه به چند دلیل پایانی بی نقص نیز داشت. پایان سریال بسیار دلگرم کننده و به یاد ماندنی بود که همین موضوع در کامنت های طرفداران این سریال در شبکه های مجازی انعکاس یافته است. اینکه شخصیت سم در نهایت می یابد کافه عشق واقعی وی بوده است، یک مفهوم بسیار احساسی و تاثیرگذار است که هر گونه پایان غیرواقعی و شعاری را دور می ریزد.

۶- Fleabag (2016 – 2019)

۶- Fleabag (2016 – 2019)

فیبی والر-بریج  با معرفی استفاده از شکستن دیوار چهارم در سریال Fleabag توانست برداشتی تازه از کمدی تراژیک داشته باشد، سبکی که بیشتر در نمایش های تئاتری دیده شده بود. این موضوع قابل درک است زیرا Fleabag کار خود را با یک نمایشنامه در مورد زنی تنها آغاز می کند اما استفاده از این ابزار در جلوی دوربین باعث شد یک لایه اضافی به آن بی نقصی روایت اضافه شود. صحبت های مداوم شخصیت اصلی سریال با دوربین ظاهراً در جهت شرایطی ایمن برای شخصیت اصلی داستان بود، به ویژه وقتی همه چیز خوب پیش نمی رفت. اما در فصل پایانی شخصیت فلیبگ تصمیم می گیرد دیگر کاری را دوربین و مخاطب نداشته باشد، شاید در تلاش برای اینکه همه چیز را از نو آغاز کند. این کار حس واقعی امید را برای این شخصیت محبوب ایجاد می کرد، چیزی که مخاطبان از دیدن آن بسیار خرسند بودند.

1 42444443274

۷- Friends (1994 – 2004)

شاید براحتی بتوان مدعی شد که Friends یکی از مشهورترین و نمادین ترین سریال های سیتکام دهه ۹۰ میلادی است. بازیگران سریال توانستند مخاطبانشان از سراسر جهان را شیفته خود سازند، در شرایطی که مخاطبان نظاره گر رشد شخصیت و زندگی آن ها از طریق عشق، خنده و تمام مولفه های پیچیده دیگر بودند. در اپیزود پایانی، شش شخصیت اصلی به زندگی های خاص خودشان وارد شدند و زمان آن رسیده بود که کلیت سریال بعد از ۱۰ فصل به پایان برسد. اگر چه تماشای رفتن شخصیت های محبوب تماشاگران برای آن ها دشوار بود اما این موضوع برای خود بازیگران و شخصیت های سریال نیز بسیار احساسی پیش رفت. در حالی که ظاهراً این شخصیت ها گامی شاد به سمت فصول بعدی زندگی شان برمی داشتند، همزمان از عبور کردن از شرایط همیشگی شان ناراحت بوده و بدین ترتیب به تماشاگران خود امکان دادند تا در پایان بی نقص داستان، با هر یک از آن ها ارتباط برقرار کنند.

۸- Scrubs (2001 – 2010)

۸- Scrubs (2001 – 2010)

سریال Scrubs یک سریال بسیار پرطرفدار بوده و هنوز هم هست که به زندگی روزمره پرسنل بخش درمان در یک بیمارستان می پردازد. این سریال به خاطر عناصر بسیاری مورد استقبال قرار گرفت، از جمله شخصیت ها، سبک روایی، داستان، موسیقی و حتی شوخی ها. پایان سریال Scrubs بسیار خوب پیش رفت البته به شرطی که فصل نهم را کنار بگذاریم زیرا بعدها به این سریال اضافه شد. از آنجایی که فصل نهم با استقبال خوبی همراه نشد، بسیاری فصل هشتم را پایان بی نقص سریال می دانند که به طور خلاصه روایت سرگذشت هر یک از شخصیت های اصلی را کامل می کند. اگر چه بسیاری اپیزود پایانی فصل نهم را نمی پسندند اما اپیزود پایانی فصل هشتم همان چیزی بود که همه از پایان یک سریال خوب انتظار داشتند.

۹- Orange Is The New Black (2013 – 2019)

۹- Orange Is The New Black (2013 – 2019)

سریال Orange Is The New Black یک درام کمدی نتفلیکس بود که به زندگی گروه بزرگی از زندانیان زن می پرداخت و اولین بار در سال ۲۰۱۳ منتشر شد. اگر چه این سریال بسیار پرطرفدار بود اما برای برخی از بینندگان، بخش هایی از سریال به خوبی پیش نرفت تا اینکه در اپیزود پایانی همه چیز درست شد. در اواسط سریال شاهد کاهش کیفیت داستان بودیم اما فصل و اپیزود پایانی فوق العاده بود. گاهی اوقات شاید یک سریال ثبات کافی نداشته باشد و خط داستان مانند گذشته قوی و بی نقص نباشد. اما مورد سریال Orange Is The New Black نشان می دهد که چرا یک پایان خوب بسیار مهم بوده و می تواند کلیت یک سریال را بالاتر ببرد.

۱۰- Band Of Brothers (2001)

۱۰- Band Of Brothers (2001)

در حالی که سریال های داستانی بسیار پایان های خارق العاده ای دارند اما سریال هایی هستند که بر اساس اتفاقات واقعی ساخته شده و با همان زیبای داستان را به پایان می رسانند. سریال Band Of Brothers بر اساس کتابی از استفن ای امبروز به همین نام ساخته شده و در مورد گروهی از سربازان آمریکایی در طول دوران جنگ جهانی دوم بود. در حالی که هر اپیزود با صحبت های سربازان واقعی داستان آغاز می شد، پایان این مینی سریال به شکلی بسیار احساسی و بی نقص و با مصاحبه های بیشتر با هر یک از این سربازان که زنده مانده بودند به پایان رسید که حس باشکوه تری نسبت به اپیزودهای قبلی ایجاد می کرد. در حالی که یک سریال تلویزیونی هرگز نمی تواند به اندازه ماجراهای واقعی جنگ پرتنش باشد اما صحبت کردن سربازان واقعی از چیزهایی که در دوران نبرد تجربه کرده اند، به شما کمک خواهد کرد تا کمی از احساس آن ها در میدان نبرد را تجربه کنید.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها