صفحه اصلی > اخبار سینمای جهان : رکورد مخاطبین سینمای ایران زده شد؛ البته با بلیت مجانی!

رکورد مخاطبین سینمای ایران زده شد؛ البته با بلیت مجانی!

هناس

روز گذشته سه شنبه ۲۱ تیرماه ۲ فیلم «هناس» به کارگردانی حسین دارابی و تهیه کنندگی محمدرضا شفاه و «بدون قرار قبلی» به کارگردانی بهروز شعیبی و تهیه کنندگی محمود بابایی به صورت ویژه و حمایتی اکران شدند که با استقبال مخاطبان در سینماهای سراسر کشور همراه شد به طوری که رکورد تعداد مخاطب سینما در سال جاری با حضور با حضور ۱۵۶ هزار و ۷۵۷ نفر در یک روز شکسته شد.

هاشم میرزاخانی مدیرعامل موسسه سینماشهر با اشاره به استقبال مردم از طرح حمایتی اکران گفت: در پی دستور وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی برای اکران رایگان، دو فیلم «هناس» و «بدون قرار قبلی» به مناسبت روز حجاب و عفاف روز سه شنبه ۲۱ تیر به صورت رایگان برای مخاطبان به نمایش درآمدند.

به گزارش مووی مگ به نقل از صبا، وی ادامه داد: با هماهنگی مدیران محترم سالن‌های سینمایی مقرر شد در ۴ سانس مابین ساعت ۱۸ تا ۲۲ این ۲ فیلم به صورت رایگان به نمایش درآیند که با استقبال مخاطبان روبه‌رو شد به نحوی که در همان دقایق اولیه تمام بلیت‌ها رزرو شدند.

رییس هیات مدیره موسسه سینما شهر خاطرنشان کرد: دیروز حدود ۱۰۵ هزار نفر به سالن های سینما رفتند که بیشترین تعداد حضور مخاطب در یک روز سال جاری در سینما بود. اگر چه این اتفاق به دلیل حمایت ویژه رخ داد ولی نشان داد با تقویت ظرفیت های بالقوه همچنان بسیاری از مردم مشتاق حضور در سالن های سینما هستند. روز گذشته تقریبا نیمی از سانس‌های اکران در سالن‌های سینما مختص فیلم‌های «هناس» و «بدون قرار قبلی» بوده است و در جریان اجرای این طرح ۳۰ هزار و ۱۹۳ نفر به تماشای فیلم «هناس» و ۱۶ هزار و ۵۶۷ نفر به تماشای فیلم «بدون قر ار قبلی» نشستند  همانطور که گفته شد مبلغ ریالی توسط سازمان سینمایی به سینماداران و صاحبان آثار پرداخت می‌شود.

مدیرعامل موسسه سینماشهر بیان کرد: اجرای اینگونه حمایت‌های ارگانی از آثار ارزشمند اسباب حضور مخاطب در سینما را مهیا کرده و در گام بعد این طرح ها به نفع سینماداران، صاحبان آثار و همچنین پخش کنندگان سینما خواهد بود. لذا از تمام مدیران ارشد دستگاه ها و ارگان های اجرایی کشور درخواست می‌کنیم به منظور ایجاد اوقات فراغت سالم برای پرسنل و خانواده محترم دستگاه‌های خود و همچنین کمک به چرخش در آمدن در سینما این نوع بسته های حمایتی را در امور رفاهی خود بگنجانند‌.

میرزاخانی در پایان تاکید کرد: موسسه سینماشهر وابسته به سازمان سینمایی کشور آمادگی انعقاد قرارداد برای اکران گروهی و خانوادگی برای تمام آثار در تمام سینماهای کشور با هماهنگی صاحبان آثار و سینماها را دارد.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها