صفحه اصلی > اخبار سینمای ایران : متن كامل بيانيه مشترك سازندگان شش فيلمي كه در سينماهاي حوزه هنري امكان اكران ندارند

متن كامل بيانيه مشترك سازندگان شش فيلمي كه در سينماهاي حوزه هنري امكان اكران ندارند

1347896253

كارگردان‌ها و تهيه‌كنندگان شش فيلمي كه اکران‌شان در سينماهاي تحت مديريت حوزه هنری دچار مشکل شده، بیانیه‌ای مشترك منتشر کردند و طي آن براي جلوگيري از نابودي سينماي ايران از همه اهالی سینما، نهادهای صنفی‌، اصحاب رسانه و مطبوعات و دوست‌داران سینمای ایران  یاری طلبیده‌اند.

«در شرایطی که سینمای ایران بیش از پیش به سمت دولتی‌شدن پیش می‌رود،‌ تعدادی فیلم‌های مستقل وجود دارد که در بخش خصوصی و با بودجه شخصی ساخته شده‌اند. این فیلم‌ها با تمام سوتفاهم‌هایی که بر آن‌ها اتفاق افتاد‌، سرانجام توانستند از مجاری سخت مجوزهای ارشاد بگذرند و آماده نمایش عمومی شوند.
اینک با برخورد غیرمسئولانه مدیران حوزه هنری مواجه شده اند که در بهترین شرایط خواستار ممیزی مجدد و مکرر این فیلم‌ها برای نمایش در سینماهای حوزه هستند و متاسفانه هیچ فرد و گروهی نیز پاسخگوی این مدیریت چندگانه فرهنگی نیست.
هشدار می‌دهیم این حرکات افراطی که فردا گریبانگیر دیگر همکارانمان هم خواهد شد منجر به حذف بخش خصوصی و مرگ سینمای اجتماعی ایران می‌شود.
از همه‌ همكاران سینمايي، نهادهای صنفی‌، اصحاب رسانه و مطبوعات و دوست‌داران سینمای ایران برای بقای سینمای ایران یاری مي‌طلبيم.»

سازندگان فیلم‌های سینمایی:
برف روی کاج‌ها (پیمان معادی/ سید جمال ساداتیان)
بی‌خود وبی‌جهت (عبدالرضا کاهانی)
پذیرایی ساده (مانی حقیقی)
پل چوبی (مهدی کرم پور/علی سرتیپی)
من مادر هستم (فریدون جیرانی/غلامرضا موسوی)
من همسرش هستم (مصطفی شایسته/مرتضی شایسته)

سینمای ما

ذره بین : خواهش می کنیم که سینما را نابود نکنید!

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها