صفحه اصلی > اخبار سینمای ایران : تهیه کننده « کلاه قرمزی و بچه ننه » از فروش فیلمش ناراضی است!

تهیه کننده « کلاه قرمزی و بچه ننه » از فروش فیلمش ناراضی است!

325253

حمید مدرسی با توجه به فروش ۴ میلیاردی «كلاه قرمزی و بچه ننه» فروش آن را در مقایسه با دو فیلم قبلی «كلاه قرمزی» ركورد فوق العاده ای تاكنون ندانست. او همچنین از هیات انتخاب معرفی فیلم ایرانی به اسكار خواست كه به فیلم «كلاه قرمزی و بچه ننه» به عنوان یك گزینه فكر كنند.

این تهیه كننده سینما همزمان با سپری شدن بیش از یك ماه از اكران فیلمش گفت: «كلاه قرمزی و بچه ننه» با وجود اینكه یك ماه از اكرانش سپری شده است و ركوردهای مختلفی از جمله هفته اول، روز نیم بها و… را زده است اما هنوز به ركورد كلی فروش منجر نشده است.

او با مقایسه ی فروش و تعداد تماشاگران «كلاه قرمزی و سروناز» و «كلاه قرمزی و پسرخاله» گفت: «كلاه قرمزی و بچه ننه» هنوز نتوانسته به ركورد این دو فیلم برسد، ركورد «پسرخاله» در تاریخ سینما بی نظیر بود و «سروناز» با قیمت بلیت ۶۰۰ تومان حدود ۱۰ میلیارد به قیمت بلیت امروز فروش كرد پس به نظر ما «كلاه قرمزی و بچه ننه» كار درشتی نكرده است و هنوز به مطلوب نرسیده است.

مدرسی پیش بینی كرد با توجه به آغاز فصل مدارس و شیوه ی تبلیغات جدید این فیلم، موج جدیدی از فروش «كلاه قرمزی و بچه ننه » در فصل پاییز آغاز شود.

این تهیه كننده سینما در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به بحث داغ انتخاب فیلم ایرانی برای اسكار اذعان داشت: ممكن است پیشنهاد اینكه می توان به فیلم «كلاه قرمزی» به عنوان یكی از گزینه های معرفی به اسكار فكر كرد به نظر برخی با توجه به دیالوگ های خاصی این شخصیت و گروه عروسك هایش كه برای ما بومی شده است، خنده دار برسد اما وقتی فیلمی در داخل اینهمه ركورد زده، چرا ركورد جهانی را از او بگیریم؟!

مدرسی ادامه داد: به نظر من انتخاب فیلم «كلاه قرمزی و بچه ننه» برای اسكار جسارت می خواهد، همان طور كه وقتی ما می خواستیم «كلاه قرمزی» را شروع كنیم با اما، اگرها شروع شد اما شاهد اینهمه ركوردهای ماندگار بودیم. «كلاه قرمزی» از تاریخ تولدش در سینمای ایران اتفاقات كمی را رقم نزده است بنابراین جا دارد روی آن بایستیم و از آن دفاع كنیم.

وی در عین حال خاطرنشان كرد: با توجه به اینكه تبلیغات منفی برای سینمای ایران شده است و یك ناامیدی عجیب و غریبی از ما آن طرف احساس می كنند، این فیلم به عنوان یك فیلم شاد حامل خبرهایی از داخل ایران است كه می تواند نشان بدهد این مملكت زنده و شاداب است و نكات مثبتی از ما را بازتاب بدهد بنابراین انتخاب «كلاه قرمزی» به عنوان یك شخصیت ملی توسط هیات انتخاب اسكار ایرانی، جسارت آن هیات را می رساند تا انتخاب یك فیلم كلیشه ای شده ای كه شانس كمتری دارد.

مدرسی در عین حال گفت: بحث مهم در این میان این است كه اساسا هیات انتخاب اسكار به فیلم «كلاه قرمزی و بچه ننه» فكر كند، چون به نظر من این فیلم هم شانس دارد، قطعا نویسندگان ، كارگردان این فیلم با توجه به نگاه كودك در عرصه جهانی خواهند گفت این فیلم چه شانس های در عرصه ی جهانی دارد.

این تهیه كننده درباره تمهیداتی كه برای اكران جهانی «كلاه قرمزی و بچه ننه» اندیشیده اند به ایسنا توضیح داد: مدت ها است كه بر روی زیر نویس این فیلم در حال كار هستیم به هر حال زیرنویس آن، بسیار سخت است چون ترجمه عادی از حرف های این عروسك ها نمی توانیم داشته باشیم بنابراین داریم بر روی یك زیرنویس تخصصی كار می كنیم تا مفهومی كه ما از حرف های كلاه قرمزی درك می كنیم، برای مخاطب خارجی نیز قابل فهم باشد.

مدرسی با تاكید دوباره بر اینكه «كلاه قرمزی و بچه ننه» می تواند حرف های جهانی داشته باشد، یادآور شد: با توجه به اینكه ما به یكسری تماشگران خارجی فیلم را نشان دادیم برای اكران جهانی آن بازتاب های مثبتی گرفتیم و امیدوار شدیم خارج از جغرافیای ایران مخاطبان خودش را جذب كند.

وی ادامه داد: ما خیلی بررسی كردیم احساس كردیم كه چرا این شانس باید گرفته شود، انتخاب فیلم برای اسكار نمی تواند سلیقه ای باشد، باید جمع كمیته و مدیران شانس را به فیلمی بدهند كه بتواند شانسی داشته باشد.

مدرسی در پایان با خطاب قرار دادن هیات انتخاب فیلم ایرانی به اسكار ادامه داد: من به هیات انتخاب فیلم ایرانی برای معرفی به اسكار می گویم كه به عروسك «كلاه قرمزی» با توجه به عقبه ی آن اطمینان كنند چون «كلاه قرمزی» با توجه به بركاتی كه برای سینمای ایران در داخل كشور داشته،قابل اطمینان است.

ایسنا

ذره بین : تهیه کننده ناشکر به این آقای مدرسی می گویند!

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها