صفحه اصلی > اخبار سینمای ایران : دختر کیومرث پوراحمد: پدرم می دانست قرار است چه بلایی سرش بیاید و خودکشی نکرده است!

دختر کیومرث پوراحمد: پدرم می دانست قرار است چه بلایی سرش بیاید و خودکشی نکرده است!

کیومرث پوراحمد

ماجرای درگذشت کیومرث پوراحمد کماکان یکی از ابهام های بزرگ جامعه سینماست.

در روزهای اخیر، دختر کیومرث پوراحمد با انتشار مطلبی اعلام کرده که پدرش بر اثر خودکشی از دنیا نرفته است.

دختر پوراحمد گفته:« «ما مطمئن هستیم و می‌دانیم پدرم خودکشی نکرده است. پدرم قرار بود برای تدوین فیلم «پرونده باز است» به تهران برگردد و برای آینده برنامه داشت. پدرم اکثرا هر چند وقت یک بار از شخصی که در شمال می‌شناخت ویلا اجاره می‌کرد و به شمال می‌رفت، چون می‌خواست بنویسد و خلوت کند. معمولا هم تنها به آنجا می‌رفت؛ یعنی اولین‌بار نبود که تنها به شمال رفته بود. قرار بود به تهران برگردد، چون قرارهای مختلف داشت، اما ناگهان آن اتفاق افتاد؛ روز حادثه صاحب ویلا به آنجا رفت و با آن صحنه روبه‌رو شد و به پلیس اطلاع داد. همه خانواده هر کدام به نوع خودمان بر این موضوع تاکید داریم که پدرمان شمال نرفت که خودش را بکشد.»

همان موقع که پدرم شمال بود با او صحبت کردم و او به من گفت می‌خواهد به تهران برود تا بخشی از موزیک‌ها و مونتاژ فیلم «پرونده باز است» را تغییر دهد. قرارهای مختلف داشت. به این موضوع نیز در یک استوری که مصادف با چهلم پدرم می‌شد، اشاره کردم و از تلفن‌ها و پیام‌هایی که مربوط به همین قرارهای کاری می‌شد، مطلبی نوشتم. یعنی پدرم برای آینده برنامه داشت حتی قرار بود به زاهدان برود و خواهرش را ببیند. قبل از حادثه با خواهرش و شوهرخواهرش صحبت کرده بود و قرار بود به زاهدان سفر کند.

خلاصه هزار برنامه داشت و با چندین نفر قرار کاری گذاشته بود. کتاب‌هایش در مرحله چاپ بود و قرار بود نشریه مهری که داخل لندن است کتاب‌های او را به چاپ برساند، اما ناشر نشریه مهری آدم فرصت‌طلبی بود و ما نمی‌دانیم پدرم با این آقا قرارداد داشته یا نداشته؟ وکیلی که در ایران می‌شناختیم، توانست پیگیر این موضوع باشد. به هر حال پدرم باید در چاپ این کتاب‌ها سهیم بوده باشد، اما خب دست کسی به ناشر داخل لندن نمی‌رسد، چون ایران نیست. حتی ما تلفنی با آن ناشر صحبت کردیم و قرار بود قراردادها را برای‌مان ارسال کند، اما تا الان هیچی برای ما ارسال نکرده است.

غیر از یک کتاب که به چاپ رسید و پدرم آن را در سفری که داشت برای من آورد، گفته بود کتاب‌های دیگر هم برای چاپ دارد، اما کتاب‌ها تمام نشد و مرحله نهایی را رد نکرده بود. پدرم وسواس شدیدی به تمام کارهایش داشت. در هر صورت می‌خواهم این را بگویم که پدرم کلی پروژه داشت که می‌خواست آنها را به اتمام برساند. فیلم آخر او یعنی «پرونده باز است»، هم فیلم پدرم هست و هم نیست، چون تهیه‌کننده برخی سکانس‌ها را حذف کرد و تغییر داد.»

دختر کیومرث پوراحمد در مورد ادعای عمه خود در فضای مجازی مبنی بر قتل پدرش نیز می‌گوید: «عمه‌ام هر چه نوشته درست است، اما در مورد رسیدگی به پرونده و جزییات پرونده فعلا اصلا صحبت نخواهیم کرد تا زمان مناسب آن فرا برسد، اما این را بگویم که پدرم می‌دانست چه بلایی می‌خواهد سرش بیاید، ولی اینکه خودش را کشته باشد به هیچ‌وجه درست نیست.»

اشتراک در
اطلاع از
guest
10 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
MMM
MMM
1 ماه قبل

قبلا خودکشی به خاطر ناامیدی از اینده بود الا ن شده بلایی سرش اوردند ادامه بدید بالاخره اون بنده خدا مرده بازمانده ها چرا جلب توچه نکنند با ادعاهای صدمن یه غاز

فرندز
فرندز
1 ماه قبل

از همون اول هم مشخص بود که خودکشی نبوده.
اینا چون از هنرمندها میترسن هرکدوم رو با یه بهونه میخوان حذف کنن.
یکی رو به اسم خودکشی
یکی رو به دست باغبون
یکی رو با بیمار کردن تو زندان
و….

حمید
حمید
1 ماه قبل
پاسخ به  فرندز

جالب بود خیلی خندیدم

فرندز
فرندز
1 ماه قبل
پاسخ به  حمید

تریبون هنرمندا از هر سلاحی خطرناک تره
و این رو آدم هایی مثل تو نمیفهمن.
امثال شما به دلار 65 تومنی هم میخندید
به اجاره خونه بالای ده تومنی هم میخندید
کلا از همون اول، کله تو برف به همه چی خندیدید.

نمیدونم شایدم از روی عصبانیت خندت گرفته
میفهمی که چی میگم؟

کامبیز
کامبیز
1 ماه قبل
پاسخ به  فرندز

اسباب خنده رو جور کردی

رامین
رامین
1 ماه قبل
پاسخ به  فرندز

عزیز جان اینا سایبری هستند همه اینو می دونن
خودتو ناراحت نکن کارآمدترین جواب ابتذال بی اعتنایی است

کامبیز
کامبیز
1 ماه قبل
پاسخ به  رامین

ابتذال آروغ روشنفکری زدن با طرح ادعاهای مضحک هستش

تمشک زرین
تمشک زرین
1 ماه قبل
پاسخ به  کامبیز

جمله ای از خود آروغ😂

فرندز
فرندز
1 ماه قبل
پاسخ به  رامین

از نحوه جواب دادنشون مشخصه.
بیخیال

سینا
سینا
1 ماه قبل
پاسخ به  رامین

اینو😂😂😂