صفحه اصلی > اخبار سینمای ایران : دکور مختارنامه؛تخریب و فروش مصالح

دکور مختارنامه؛تخریب و فروش مصالح

mokhtarname-34k

پي گيري ها نشان مي دهد اگرچه تخريب دکورهاي مختارنامه مسوولان سيما را از داشتن يک شهرک سينمايي محروم مي کند اما سود مالي خوبي را از جانب فروش تجهيزات به کار رفته در ساخت اين بنا نصيب صدا و سيما خواهد کرد.

مسوولان سيما در اين خصوص اظهار نظري نکرده اند و صرفا از «استفاده بهينه از اقلام به کار رفته در ساخت دکورهاي مختارنامه» خبر مي دهند اما يکي از صاحبان زميني که دکورهاي مختارنامه در آن ساخته شده نظر ديگري دارد. «رسول حسيني» يکي از صاحبان زمين شهرک مختارنامه در گفت و گو با خبرنگار تلويزيون سينماپرس با اشاره به اينکه ساخت بناهاي مربوط به اين سريال در اين شهرک هزينه و زمان زيادي برده است، افزود: «مصالح و لوازمي که براي ساخت بناها استفاده شده هزينه زيادي برده است و اگر بخواهند از اين مصالح مانند چوب ها و آنترپُزها دوباره استفاده کنند نياز به اين است که کارگرهاي زيادي را به کار گيرند تا بتوانند آنها را به درستي و سالم از بنا خارج کنند تا قابليت فروش و تبديل به سرمايه داشته باشد که خود اين کار زمان و هزينه زيادي مي برد».

حسيني ادامه داد: «البته با گذشت زمان 10 سال از خريد اين مصالح به دليل اينکه بخش اعظمي از آن علاوه بر الوارهاي چوبي داربست هاي آهني است و از سال 81 تاکنون قيمت اين آهن ها از کيلويي 400 الي 500 به حدود 2000 تومان افزايش يافته بنابراين با تخريب اين بناها سرمايه زيادي از فروش اين مصالح به دست مي آيد که عوايد آن نيز به صداوسيما و سيمافيلم تعلق مي گيرد زيرا که قرار است براي اجراي حکم زمين به همان حال اوليه خود که کاربري زراعي بوده تحويل ما داده شود».
وي با اشاره به اينکه حدود 5 ماه براي تخريب اين شهرک زمان لازم است، ادامه داد: «اين مسئله نيز وجود دارد که براي تخريب بناها و فروش مصالح بايد هزينه زيادي صرف پرداخت دستمزد کارگران نيز شود. همچنين قلع و قمع و خراب کردن با توجه به تعداد بناها و وسعت 5/7 هکتاري زمين احتياج به هزينه زيادي براي انتقال نخاله آن به مکان مورد نظر مي طلبد. بر اساس يک محاسبه سرانگشتي اين هزينه مبلغي حدود 70 الي 80 ميليون تومان است».

حسيني با اشاره به قيمت مصالح و داربستهاي به کار رفته شده در بناها اعلام کرد: «اگر بنا بر اين باشد که سيما فيلم بخواهد اين مصالح را به فروش برساند با توجه به دست دوم بودن آنها حدود کيلويي 1000 تومان در بازار به فروش مي رسد و با توجه به متراژ زمين حداقل 150 تن مصالح در اين بناها به کار رفته شده اما نظر شخصي من اين است که اين کار به صرفه نيست».

حسيني در پايان ضمن اعلام گلايه مندي از مديران مربوطه در هماهنگي براي تعيين تکليف در خصوص شهرک مختارنامه اظهار داشت: «براي فروش زمين هاي مختارنامه طي اين سالها همکاري هاي زيادي با مديران سازمان کرده ايم اما آنها تکليف ما را روشن نمي کنند و هر روز وعده ديگري مي دهند. با توجه به اينکه قرار شد طي مهلت سه روزه از ابتداي هفته گذشته تاکنون انبارهاي اين شهرک تخليه شود اما تا به امروز تنها به اندازه يک وانت وسيله از اينجا خارج شده است

 

 

تارنمای سینما پرس

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها