صفحه اصلی > اخبار سینمای ایران : شهاب حسینی : هرگز بخاطر پول کاری انجام ندادم

شهاب حسینی : هرگز بخاطر پول کاری انجام ندادم

241313

شهاب حسینی با بیان اینکه هیچ هنرمندی دست طلب کننده برای پول ندارد، تاکید کرد: هیچ گاه برای دستمزد کار نمی کنم و فقط وقتی سرکاری می روم که آن کار بر دلم نشسته باشد.

این بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون که این روزها تئاتر «ملاقات» را بر صحنه دارد، در جدیدترین اظهارنظرش با انتقاد از افرادی که حضور بازیگران سینما در تئاتر را به بهانه نداشتن پیشنهاد بازی می دانند اظهار داشت: سه پیشنهاد بازی پس از عید امسال داشتم که مجموعا به مبلغ یک میلیارد و۴۰۰ میلیون تومان دستمزد آنها بود.

شهاب حسینی تئاتر را قلب تپنده هنرهای نمایشی دانست و گفت: در چند سال اخیر ارتباطم با ریشه ام یعنی هنر نمایش قطع، مسدود شده بود و در حال پژمردگی بودم.

این بازیگر سینما با بیان اینکه کار در سینما به لحاظ تکنیکال سخت تر است اظهار داشت: بازیگر وقتی در کارهای تصویری ایفای نقش می کند در آن لحظه از کار خود لذت نمی برد ولی بازی کردن در تئاتر همراه با لذت، انرژی و عشقی است که در سینما نمی شود آن را تجربه کرد.

بازیگر «جدایی نادر از سیمین» دسته بندی هایی که در مورد بازیگران سینما و تلویزیون و تئاتر می شود را درست ندانست و تاکید کرد: یک بازیگر در هرجایی بازیگر است و هر کس خود می داند حضورش در کجا مفیدتر است.

شهاب حسینی با اشاره به اینکه بستر و فرهنگ نمایش باید به وجود آیند تا همه شاخه های هنرهای نمایش فعال شوند گفت: مرز بندی هایی که برای بازیگران سینما و تلویزیون و تئاتر می شود، صحیح نیست.

وی تئاتر را هنری دانست که منجر به تولید فرهنگی و به وجود آمدن هویت فرهنگی در جهان می گردد و هدف آن را پرورش فرهنگ جامعه عنوان کرد.

حسینی گفت: اعمال برخی سلیقه های شخصی از طرف تصمیم گیرانی چون شورای حمایت ممکن است منجر به این شود که این شورا پول خود را در اختیار کسی دهد که مطابق با سلیقه های آنان عمل می کند.

وی با بیان اینکه هر یک از ما وجهی از شرایط فرهنگی ایران را در اختیار داریم تاکید دارد: باید سلیقه ها و مسائل شخصی کنار رود و مانند یک تیم گروه عمل کنیم.

شهاب حسینی که این روزها نمایش «ملاقات» را در حال اجرا دارد و در برنامه ی مجله تئاتر حضور پیدا کرده بود،اظهار داشت: موضوع این نمایش درباره رابطه انسان با خالق خویش است و طرح این موضوع که «ریشه مشکلات آدمی گم کردن سرچشمه است».

وی در مورد انتخاب متن این نمایش نیز گفت: سادگی قلم اشمیت را دوست داشتیم و متن این نمایش که رابطه میان انسان و خالق را مطرح می کند، ما را برای انتخاب جذب کرد.

بازیگر نمایش«ملاقات» گفت: این تئاتر نمایش انسانی است که در اوج نا امیدی تمام افکارش به بن بست خورده است و از اهداف آن ایجاد فکر و اندیشه در مخاطب است.

ایسنا

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها