صفحه اصلی > اخبار سینمای ایران : پس از تمجید از « اسفندیار رحیم مشایی» / محمد علی کشاورز نشان درجه یك فرهنگ و هنر را دریافت کرد!

پس از تمجید از « اسفندیار رحیم مشایی» / محمد علی کشاورز نشان درجه یك فرهنگ و هنر را دریافت کرد!

keshavarz

رئیس جمهور دیروز در حكمی «نشان درجه یك فرهنگ و هنر» كشور را به «محمد علی كشاورز» بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون داد. در حكم رئیس جمهور آمده است: «براساس اصل ۱۲۹ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و به پاس لیاقت، شایستگی و تلاش های ارزنده جناب عالی در جهت رشد و تعالی هنر كشور و خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، مفتخر به دریافت نشان درجه یك فرهنگ و هنر می شوید.»

روز ۱۱ مرداد ماه امسال، سایت شبكه ایران (ارگان رسمی دولت) متن گفت وگویی از «محمد علی كشاورز» را منتشر كرد كه این بازیگر پیشكسوت سینما و تئاتر از «اسفندیار رحیم مشایی» تمجیدهای عجیبی كرده بود و منتقدان او را نیز «نفهم» نامیده بود! به نوشته این سایت، كشاورز گفته بود كه «مهندس مشایی از دوستان خوب من است و از آدمهای فرهیخته این مملكت هستند خیلی كم پیدا می شود كه این چنین آدمهایی پیدا شوند. مهندس آدمی پاك، صاف و بی آلایش است… البته خیلی ها هم هستند كه نمی فهمند و یا می فهمند و تخریب می كنند.»

پس از این بود كه برخی از رسانه های وابسته به حلقه انحرافی در حركتی شتابزده و دستپاچه برای طرح كاندیداتوری مشایی در انتخابات آینده، نوشتند كه كشاورز گفته است «دوست دارم اولین كسی باشم كه از مشایی برای حضور در انتخابات دعوت می كنم.»(!)

اگرچه سابقه درخشان محمدعلی كشاورز در عرصه سینما، تئاتر و تلویزیون در دوران پس از انقلاب شایسته تقدیر است، اما گفته های وی در ماه های گذشته این شائبه را دامن زده است كه اعطای نشان درجه یك به ایشان در پی تقدیر غلوآمیز و عجیب و غریب وی از مشایی بوده است!

روزنامه کیهان

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها