صفحه اصلی > اخبار سینمای جهان : اعتراض های سیاسی به فیلم سی دقیقه بامداد

اعتراض های سیاسی به فیلم سی دقیقه بامداد

zero dark thirty 12

دیروز سه سناتور آمریکا از جمله نامزد سابق ریاست جمهوری جان مکین در نامه‌ای به کمپانی سونی پیکچرز بی‌دقتی این فیلم را سرزنش و نارضایتی خود از «سی دقیقه بامداد» ساخته کا‌ترین بیگلو با موضوع کشتن بن لادن را ابراز کرده‌اند….

بنا به گزارش شیکاگو سان تایمز ،کار‌شناسان سینمایی اعتقاد دارند که این حواشی روی نامزدی اسکار این فیلم تاثیر خواهد گذاشت.

در سی دقیقه بامداد کا‌ترین بیگلو و فیلمنامه نویس مارک بول روش‌های شکنجه امریکایی‌ها برای گرفتن اطلاعات از محل اختفای بن لادن را به نمایش می‌گذارد. روش‌هایی که سال هاست محل مناظره و اختلاف نظر بوده است. یکی از روش‌هایی که سازمان سیا برای گرفتن اطلاعات روی زندانیان و مظنونان به کار می‌گیرد waterboarding است.

 
از آن سو امریکایی‌ها می‌ترسند که نمایش این فیلم خشم مسلمانان را برانگیزد چراکه روش‌های شکنجه به نمایش درآمده خشن و وحشیانه است. این شکنجه‌ها برای هر تماشاگری نمایش داده شود و روی هر زندانی با هر نوع دین ومسلکی اعمال شود چندش آور است.  پنتاگون نیز رسما اعلام کرده که همکاری با سازندگان این فیلم نداشته است.
سخنگوی پنتاگون اعلام کرد که «سکانس‌های شکنجه سی دقیقه بامداد دراماتیزه شده و بر اساس تحقیقات دست اندرکاران فیلم بوده است

 

  تارنمای سینمای ما

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها