صفحه اصلی > اخبار سینمای جهان : پیتر جکسون امیدوار به فروش میلیاردی « هابیت » است

پیتر جکسون امیدوار به فروش میلیاردی « هابیت » است

13910504000136 photoa

پیترجکسون کارگردان اکشن فانتزی «هابیت: سفر پیش‌بینی نشده» چشم امید به موفقیت یک میلیارد دلاری این فیلم در گیشه جهانی سینما دوخته است.

به دنبال اعلام فروش 524 میلیون دلاری فیلم در آمریکا و قصه کشورهای جهان، این فیلم‌ساز صحبت از آرزوی دیرینه خود می‌کند.

قسمت اول سه‌گانه ماجراجویانه فانتزی «هابیت» در حالی به این رقم فروش دست پیدا کرده ،که فقط چهارده روز از اکران عمومی آن در سینماهای جهان می‌گذرد.

به گفته جکسن: «این فیلم را از صمیم قلبم ساختم و آن را خیلی دوست دارم. آرزویم این بود که تماشاگران سینما هم به اندازه من آن را دوست داشته باشند.»

این فیلم‌ساز در ادامه می‌افزاید: «وقتی فیلم آماده نمایش شد،از خودم پرسیدم آیا می‌تواند به فروش جهانی یک میلیارد دلاری دست پیدا کند یا خیر. حالا احساس می‌کنم برای «هابیت» دست یافتن به این رقم، کار دشواری هم نباشد.»

فروش کلی «هابیت: سفر پیش‌بینی نشده» در آمریکای شمالی، تا حالا به 180 میلیون دلار رسیده و بقیه فروش آن (از رقم 500 میلیون) اختصاص به سینماهای بقیه کشورهای جهان دارد.

فروش بین‌المللی فیلم در شرایطی 344 میلیون دلار شده، که هنوز تعدادی از کشورهای جهان این فیلم را اکران عمومی نکرده‌اند و قرار است طی هفته‌های آینده آن را روانه اکران بر پرده سینماها کنند.

تحلیل‌گران اقتصادی سینما می‌گویند طی این هفته هم «هابیت» در سینماهای آمریکای شمالی و بقیه کشورهای جهان، به فروش خوبی دست پیدا خواهد کرد.

از یک سو، در آمریکای شمالی استقبال تماشاگران از فیلم‌های سینمایی به دلیل ایام کریسمس خوب و بالاست و از سوی دیگر نیز، «هابیت» از دیروز در حدود 10 کشور دیگر جهان به روی پرده سینماها رفته است.

اهل فن عقیده دارند احتمال دارد «هابیت: سفر پیش‌بینی نشده »نتواند به فروش کلی جهانی یک میلیارد دلاری برسد و آرزوی جکسن را بر آورده سازد.

سه‌گانه «هابیت» محصول مشترک شرکت مستقل فیلم‌سازی نیولاین و کمپانی مترو گلدوین مه یر است و با هزینه‌‌ای 200میلیون دلاری تهیه شده است.

فیلم‌نامه فیلم بر اساس قصه کتاب قدیمی دو جلدی جی آر آر تالکین نوشته شده و پیش درآمدی بر قصه کتاب و مجموعه فیلم «ارباب حلقه‌ها» به حساب می‌آید.

تمام عوامل تولید (از بازیگران گرفته تا کادر فنی پشت دوربین) «ارباب حلقه‌ها» با «هابیت‌ها» همکاری کرده‌اند و همان لوکیشن‌های استرالیا و نیوزیلند، به عنوان مکان‌های فیلم‌برداری مورد استفاده قرار گرفته‌اند.

قسمت اول «هابیت» چهاردهم دسامبر 2012به روی پرده سینماها رفت. دومین قسمت‌ آن قرار است در تاریخ سیزدهم دسامبر 2013 اکران عمومی شود.

فارس

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها