صفحه اصلی > اخبار سینمای جهان : پلیس آمریکا پرونده ی مرلین مونرو را منتشر کرد

پلیس آمریکا پرونده ی مرلین مونرو را منتشر کرد

merlin-8p

سازمان فدرال امریکا (FBI) پروندهٔ سانسور نشده ایی از زندگی مریلین مونرو را در دسترس قرار داده اما در این پرونده جزئیات جدیدی درمورد مرگ ناگهانی این بازیگر وجود ندارد. در این پرونده نام دوستان کمونیست و مظنون مریلین مونرو که زیر ذره بین «اف بی‌آی» قرار گرفته بودند فاش شده است…

این پرونده از طریق بنیاد ازادی اطلاعات در اختیار بنگاه خبرگزاری آسوشیتدپرس قرار گرفت.
در این اسناد فاش شده که از سال ۱۹۵۵ تا زمان مرگ مریلین مونرو در ماه اوت ۱۹۶۲ جاسوسان امریکایی او را زیر نظر داشتند.
اما سازمان فدرال امریکا هرگز نتوانست ثابت کند که مریلین مونرو عضو حزب کمونیست بود.
در یکی از این اسناد آمده است که مریلین مونرو همراه عده‌ای از چهر‌های دنیای سرگرمی سازی می‌خواستند ویزای ورود به کشور اتحاد جماهیر شوروی را بگیرند.
دوستان نزدیک مریلین مونرو رابطهٔ دوستی او با فردریک واندربیلت فیلد را زیر نظر گرفته بودندفردریک به خاطر دیدگاه‌های چپ گرایانه‌اش توسط خانواده ثروتمند خود از ارث محروم شده و به اتفاق همسرش در تبعیدی خودخواسته در مکزیک زندگی می‌کرد.
مونرو در سفری به مکزیک با او و همسرش اشنا شد. خبرچین‌های سازمان فدرال آمریکا به سازمان متبوع خود خبر دادند که مونرو با خانواده فردریک اشنا ودوستی می‌انشان شکل گرفته است به همین سبب دوستان نزذیک مونرو توجه خاصی به رابطه او با فردریک داشتند حتی روان درمانگر مونرو نیز این موضوع را زیر نظر داشت.

سازمان فدرال آمریکا به مدیریت جی. ادگار هور زندگی سیاسی و اجتماعی چهره‌های مشهور ان دوران را زیر نظر گرفته بودند از جمله چارلی چاپلین-فرانک سیناترا و همسر سابق مونرو، نویسنده مشهور ارتور می‌لر.
مریلین مونرو از ریس سازمان فدرال امریکا جی. ادگار هور متنفر بود.
سالهاست که اسناد و مدارک سازمان فدرال امریکا نظر محققان و نویسندگان کتاب‌های مرتبط با زندگی و کار مریلین مونرو را که اعتقاد دارند مرگ مونرو قتل بوده، کم رنگ کرده است.
یکی از فرضیه‌های مرگ مونرو توسط نورمن می‌لر مطرح شد که اعتقاد داشت او را دولت وقت امریکا به قتل رساند.
در سال ۱۹۸۲ تحقیقات بخش جنایی پلیس لس انجلس با مرور تمام اسناد ومدارک سازمان فدرال امریکا نتوانست سرنخی از قتل مونرو پیدا کند اما ان‌ها به طور رسمی اعلام کردند که این مدارک به شدت سانسور شده‌اند

 

تارنمای سینمای ما

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها