صفحه اصلی > اخبار سینمای جهان : پس از سالها « دکتر دولیتل » بار دیگر به سینماها خواهد آمد

پس از سالها « دکتر دولیتل » بار دیگر به سینماها خواهد آمد

13910826000163 PhotoA

نسخه تازه‌ای از فیلم کلاسیک «دکتر دولیتل» ساخته می‌شود. این نسخه قرار است به احیای قصه این فیلم بپردازد و دنباله‌ای بر فیلم ۱۹۹۸ صنعت سینما نیست.

کمپانی فوکس قرن بیستم که امتیاز تولید فیلم سینمایی قصه کتاب هیو لافتینگ را در اختیار دارد، این نسخه تازه را تهیه می‌کند.

مسئولان این کمپانی گفته‌اند«دکتر دولیتل» جدید آن‌ها،نسخه دوباره سازی دو فیلمی نیست که در سال‌های 1998 و 1967 تهیه و تولید شد.

نسخه جدید «دکتر دولیتل» بر اساس قصه کتابی ساخته می شود که هیو لافتینگ نوشت و این دو فیلم هم ، بر اساس آن ساخته شدند.

کتاب «دکتر دولیتل» در سال 1928 نوشته شد و خیلی زود مورد توجه صنعت سینما قرار گرفت و تولید نسخه سینمایی آن ، در همان ایام در دستور کار صنعت سینما قرار گرفت.

قصه این کتاب، درباره یک دکتر عجیب و غریب حیوانات به نام دولیتل است که توانایی صحبت کردن با حیوانات را دارد و زبان آن‌ها را می‌فهمد.

او به واسطه این توانایی،با مسائل و ماجراهای خنده‌آوری روبرو می‌شود و با گروهی از آدم‌های سرشناس و فاسد، درگیر می‌شود.

کمپانی فوکس قرن بیستم هنوز فیلم‌نامه نویسی را برای کار نگارش نسخه جدید «دکتر دولیتل» خود انتخاب نکرده و زمان شروع کار فیلم‌برداری آن هم مشخص نیست.

این کمپانی اعلام کرده، بازیگر نقش دکتر دولیتل را پس از آماده شدن فیلم‌نامه انتخاب خواهد کرد. منابع نزدیک به پروژه می‌گویند قرار است این «دکتر دولیتل» تبدیل به یک مجموعه فیلم سینمایی شود.

صنعت سینما اولین بار در سال 1967 نسخه‌ای از فیلم کمدی ماجراجویانه و خانوادگی «دکتر دولیتل» را تهیه کرد . ریچارد فلیشر کارگردان این فیلم بود و رکس هریسیون در آن ، در نقش دکتر دولیتل ظاهر شد.

این فیلم که با سر و صدای زیادی جلوی دوربین رفت، با هزینه‌ای 18 میلیون دلاری تهیه شد. در آن زمان، خرج کردن چنین رقمی برای یک فیلم سینمایی جزو کارهای نادر صنعت سینما بود.

این فیلم در جدول گیشه نمایش سینماهای آمریکای شمالی فقط 9 میلیون دلار فروش کرد و ضرر و زیان زیادی را متوجه تهیه کنندگان خود کرد.

بتی تامس در سال 1998 نسخه تازه‌ای از«دکتر دولیتل» را با بازی ادی مورفی کارگردانی کرد. این فیلم 144 میلیون دلار در آمریکای شمالی فروش و راه را برای تولید قسمت دوم آن باز کرد .

اما قسمت سوم این فیلم ،هیچ وقت ساخته نشد.بعید به نظر می رسد ادی مورفی با نسخه جدید «دکتر دولیتل» همکاری کند.

فارس

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها