صفحه اصلی > اخبار سینمای جهان : کارگردان مستقل و نامتعارف سینما پس از 12 سال دوری از سینما، با فیلمی کمدی به سینماها بازخواهد گشت

کارگردان مستقل و نامتعارف سینما پس از 12 سال دوری از سینما، با فیلمی کمدی به سینماها بازخواهد گشت

13911227000131 PhotoA

پیتر باگدانویچ فیلم ساز مستقل و غیر متعارف سینما با کارگردانی «او به این شکل بانمک است» ، پس از دوازده سال دوری از سینما، پشت دوربین بر می‌گردد.

جنیفر آنیستن و اوئن ویلسن نقش‌های اصلی این کمدی خانوادگی اجتماعی را بازی می‌کنند. جیسن شوارزمن هم در این فیلم حضور دارد.

فیلم جدید باگدانویچ تا قبل از این نام دیگری داشت و قبل از آن که کلید فیلم‌برداری آن زده شود، باعث بحث و جنجال زیادی شده است.

خط اصلی قصه فیلم درباره یک کارگردان تئاتر اهل برادوی (با بازی ویلسن) است که زندگی زناشویی آرام و راحتی را دارد.اما این کارگردان، سر صحنه تمرین تازه‌ترین نمایش خود ،با یک سری مشکلات خنده دار و پیش‌بینی نشده روبرو می‌شود.

این مسکلات تاثیرات مستقیم خود را بر زندگی خانوادگی این کارگردان تئاتر می‌گذارند و او را به سر دوراهی یک انتخاب سخت و سرنوشت ساز قرار می‌دهند.

کلید فیلم‌برداری «او به این شکل با نمک است»ماه ژوئن در شهر نیویورک زده می‌شود و منتقدان سینمایی می‌گویند از حالا مشتاق تماشای آن روی پرده سینماها هستند.

آخرین فیلم باگدانویچ به نام «میوی گربه» در سال 2001 اکران عمومی شد. پس از آن ، این فیلم ساز یکی دوبار سعی کرد فیلم تازه‌ای را جلوی دوربین ببرد، ولی امکان ساخت آن‌ها را پیدا نکرد .

وس آندرس و نوآ بامباخ دو فیلم ساز مستقل و غیر متعارف سینما، تهیه کنندگان کمدی اجتماعی تازه باگدانویچ هستند.

باگدانویچ این فیلم را براساس فیلم‌نامه ای غیر اقتباسی از خودش و لوئیس استراتن کارگردانی می‌کند. این فیلم، بهار سال 2014 به روی پرده سینماها می‌رود.

پیتر باگدانویچ فعالیت هنری را از دهه شصت میلادی با نقد نویسی برای فیلم های سینمایی شروع کرد و چند کتاب سینمایی مهم نوشت و منتشر کرد.

وی کار فیلم‌سازی را از سال 1967 با ساخت چند کار مستند شروع کرد و «هدف‌ها» اولین فیلم داستانی سینمایی خود را در سال 1968 ساخت.

از فیلم‌های مطرح این فیلم ساز مستقل می‌توان به «ماه کاغذی» (1973) و «آخرین نمایش فیلم» (1971) اشاره کرد.

فارس

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها