صفحه اصلی > اخبار سینمای جهان : ستارگان هالیوودی به حکم صادر شده برای سرباز آمریکایی افشا کننده اطلاعات محرمانه، واکنش نشان دادند

ستارگان هالیوودی به حکم صادر شده برای سرباز آمریکایی افشا کننده اطلاعات محرمانه، واکنش نشان دادند

IMG14230126

جان کیوزک، پتون آزوالت و موبی از جمله ستارگانی بودند که در توییتر حمایتشان را از مردی که اطلاعات سری دولت آمریکا را به ویکی لیکس داد، اعلام کردند.

بردلی منینگ تحلیل‌گر اطلاعاتی ارتش روز چهارشنبه بعد از مجرم شناخته شدن در ارتکاب 20 جرم متفاوت، از جمله شش تخطی از قانون اسناد جاسوسی، به 35 سال زندان محکوم شد.

حکم منینگ شدیدترین مجازات برای نشت اطلاعات در رسانه‌ها در تاریخ ایالات متحده بوده است. این حکم بحث سر اینکه آیا منینگ با لو دادن اطلاعات سری نظامی و مستندات و مدارک به ویکی لیکس یک افشاکننده بوده و یا یک خائن را داغ تر کرده است.

حامیان منینگ که شامل چندین ستاره بزرگ نیز می شوند برای اعلام نظرهایشان به رسانه های اجتماعی روی آوردند. جان کیوزک بازیگر، پتون آزوالت کمدین بازیگر و نویسنده، موبی (ریچارد ملویل هال) ترانه سرا و عکاس، تام مورلو گیتاریست شناخته شده و جان فیوگلسنگ کمدین از جمله کسانی بودند که از منینگ حمایت کردند. تام مورلو در کنار توییت‌هایش لینک یک دادخوست عفو بین‌المللی برای منینگ را نیز قرار داد.

کیوزک چندین توییت درباره شرایط منینگ فرستاد و موبی یک عکس برای حمایت از او ارسال کرد. بحث درباره منینگ هنوز در توییتر ادامه دارد و شایعه‌هایی مبنی بر درخواست عفو رییس جمهوری از سوی وکیل او به گوش می رسد.

چلسی منینگ ‏ زاده ۱۷ دسامبر ۱۹۸۷ با نام اصلی بردلی منینگ سرباز آمریکایی است که در سال ۲۰۱۰ به اتهام در اختیار قرار دادن اطلاعات طبقه بندی شده به سایت ویکی‌لیکس در ماه می سال ٢٠١٠ و هنگام خدمت ارتش، در عراق بازداشت شد و سپس به کویت و از آنجا به خاک آمریکا منتقل شد. وی در نخستین جلسه دادگاه نظامی در ۲۳ فوریه ۲۰۱۲ که در فورت میـد ایالت مریلند آمریکا برگزار شد، از قبول یا رد اتهامات خودداری کرد.

وی متهم است هزاران سند طبقه بندی شده آمریکا را که به صورت رایانه ای در اختیار داشته در زمان اعزامش به عراق در اختیار پایگاه اینترنتی ویکی لیکس قرار داده است. وی اخیراً نیز توسط متخصصان نهادهای امنیتی آمریکا متهم شده که نشانه های ورود غیرقانونی به یک وب سایت محرمانه دولت آمریکا نیز توسط چلسی منینگ نظامی آمریکایی وجود دارد که این اقدام نیز وی را به دادن اطلاعات طبقه بندی شده آمریکا به پایگاه اینترنتی ویکی‌لیکس متهم می‌کند.

مهر

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها